שניים אוחזין בנחשיםפעיל הציבור צבי צור חבר באגודה לאיכות השלטון טוען שהמוקד העירוני לא מוכנים לקבל פניות  בנושא הנחשים

פעיל הציבור צבי צור חבר באגודה לאיכות השלטון טוען שהמוקד העירוני לא מוכנים לקבל פניות  בנושא הנחשים בשטחים ציבוריים, בתגובת עיריית אשקלון העירייה טוענת שהיא כן מטפלת בנחשים ברשות הציבור.

הפרשיה החלה לפני כמספר חודשים כאשר פעיל הציבור צבי צור

החל לפעול לפינוי מתחם ערמת הזבל מול שכונת נווה אילן במתחם "שופרסל דיל" (סמוך לשוק הפשפשים)  לאחר מאבק ממושך החליטה העירייה להיענות לפניות [caption id="attachment_14508" align="alignright" width="251" caption="נחש - לא כדאי לקבל ממנו נשיקה"][/caption] הרבות בנושא ולפנות את ערמות הזבל שלא כיבדו את המקום ואת תדמית העיר, כאשר הטרקטורים החלו לפנות את המתחם החלו הנחשים הרבים לצאת מהמחילות שלהם במקום, צבי צור שגר בסמיכות למתחם צפה בפינוי  ביום רביעי שעבר במקום וראה את הנחשים שלפי הבחנתו מסוג "צפע" , צבי מספר לאתר אשקלונט "התקשרתי  למוקד 106 סמוך לשעה 07:30 ענה לי המוקדן שניר ולדבריו העירייה אינה מטפלת בנחשים אמרתי לו מדובר בשטח ציבורי בקרבת שופרסל דיל ובמידה והנחש יכיש אדם עלול הדבר להמיתו אך המוקדן היה בשלו חסר סבלנות ניתק השיחה .
 שוב התקשרתי למוקד 106 סמוך לשעה 08:00 דיברתי עם המוקדנית אנה מהמוקד גם היא ענתה שעיריית אשקלון אינה מטפלת בנחשים לא בשטח פרטי ולא בשטח ציבורי ביקשתי ממנה את הטלפון של הוטרינר התורן אך היא סירבה ."
לאחר השיחה צור התקשר לסגן מנהל מוקד 106 בעיריית אשדוד מרקו בניטה והנ"ל ציין כי עיריית אשדוד מטפלת בכל מקרה של נחש בשטח ציבורי".
תגובה המחלקה הווטרינרית:  "השירות הווטרינרי נותן מענה ללכידת נחשים במתחמים עירוניים בלבד. לכל פנייה בנושא לכידת נחשים באזורים פרטיים/ציבוריים, יש לפנות למוקד העירוני, המחזיק רשימה מסודרת של לוכדי נחשים פרטיים מוסמכים".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה