הועדה לבחינת "מס השילוט" הגיעה להחלטההועדה לבחינת מס השילוט בראשותו של חבר המועצה תומר גלאם התכנסה השבוע ופרסמה את ההקלות ב"מס

הועדה לבחינת מס השילוט בראשותו של חבר המועצה תומר גלאם התכנסה השבוע ופרסמה את ההקלות ב"מס השילוט".

כזכור לפני כחודשיים קיבלו סוחרי העיר דרישת התשלום עבור "מס השילוט" עבור שנת 2011 הסכום שהתבקשו הסוחרים לשלם גדל במאות אחוזים לעומת השנים שעברו, בעקבות זאת התעוררה סערה ציבורית ותקשורתית שבעקבותיה הוחלט להקים ועדה לבחינת המס, הוברר שהשינוי במאות אחוזים כלפי מעלה נגרם בעקבות מסירת אחריות על המדידה לחברת מלג"ם שמקבלת את שכרה בהפרש בין הגביה משנה הקודמת לגבייה בפועל מהשנה הנוכחית לכן האינטרס של החברה היה לגבות כמה שיותר.

בוועדה השתתפו גזבר העירייה, מנכ"ל העירייה, תומר גלאם, רמי גואטה, יורם שפר,סופיה ביילין, עמרם בן דוד, יו"ר מטי באשקלון מוטי הראל ועוד.

עיקרי ההמלצות

לסוחרים ניתנה האפשרות להוריד שלטים, אותם שלטים שיוסרו ודיווחו עד לתאריך 15.12.11 החיוב בגינם יבוטלו לאלתר.

 אתר אשקלונט חשף ששלטים נמדדו לא לפי המידה הנכונה,הסוחרים  יוכלו להגיש ערעור עד ה 15.12.11 במידה ותמצא טעות כלשהי,תתוקן בהתאם.

הליכי אכיפת הגבייה יעוכבו עד לאחר ה- 20 לדצמבר 2011, לאחר קבלת העירעורים והטענות.

הועדה תתכנס בקרוב כדי לבחון שינויים בחוק העזר העירוני על מנת לתקן את החוק ולהתאימו לשנת 2012, הטענה העיקרית היא על "עיגול" החשבון כלפי מעלה לדוגמה שלט בגודל של 3.1 מ"ר ריבוע מחויב לפי 4 מ"ר, מדבקות קטנות התלויים על חלונות העסקים מחויבים במאות שקלים, שלט קטן בודד בבית עסק לא זוכה להנחה ועוד חיובים רבים  השנויים במחלוקת, ראוי לציין שחיובים מסוג אלו לא מקובל בערים אחרות.

עוד הוברר שבעקבות מס השילוט החדש דרישות התשלום קפצו משנה 2010 מ 2.5 מליון שקלים ל 5 מליון שקלים השנה קפיצה של 100 אחוז.

מסקנות והחלטות הועדה התקבלו בהצבעה פה אחד.

הודעות על הסרת השלטים וערעורים ניתן להגיש לחברת מלגם - רח' יורם ורון 2 קומה4 אשקלון, או באמצעות הפקס: 08-6758047 ;

טלפון לבירורים: 08-6758018.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה