בקשה לתביעה ייצוגית כנגד חברת ח.א.ש על 76 מיליון שקלבקשה לתביעה ייצוגית על סך 76 מיליון שקל הוגשה כנגד חברת האבטחה האשקלונית ח.א.ש, בטענה כי החברה לא

בקשה לתביעה ייצוגית על סך 76 מיליון שקל הוגשה כנגד חברת האבטחה האשקלונית ח.א.ש, בטענה כי החברה לא שילמה ולא הפרישה תשלומים עבור קרנות הפנסיה של עובדיה. מי שהגיש את הבקשה הוא ישייב גרמן, מאבטח שעבד מטעם החברה כמאבטח במכללת ספיר.

בבקשה טען גרמן כי הוא עבד בחברה מחודש מאי 08' ועד ספטמבר 09' סך הכול שנה וארבעה חודשים אך לטענתו מעולם לא פתחה לו החברה קרן פנסיה על שמו ולא הפרישה לזכותו תגמולים ולצורך הוכחת הדבר הוא מציג את תלושי השכר שבידו.

[caption id="attachment_15736" align="alignright" width="160" caption="צביקה בן שבת בעל חברת ח.א.ש"][/caption]

הוא טען כי שוחח עם חבריו לעבודתו באבטחת מכללת ספיר, אשר אף הם התלוננו כי ח.א.ש אינה פותחת להם על שמם קרן פנסיה. חבריו של גרמן הגישו תביעות שונות לבית הדין האזורי לעבודה וכולם הגישו תביעה לפיצוי בגין אי הפרשות לקרן הפנסיה. ולדבריו, בכל המקרים הודתה חברת ח.א.ש כי לא הפרישה תשלומי פנסיה עבור עובדיה.

בכתב הבקשה הוצגו גם ציטוטים מפסקי דין אחרים בהם נמתחה ביקורת קשה על התנהלותה של חברת ח.א.ש "התנהלות זו של הנתבעת אינה בבחינת טעות או מעשה חדש אלא מעשה רמייה מחושב ומתוכנן שיש בו משום גזל ועושק של העובדים. טענת הנתבעת כי התובעים מעולם לא הלינו על חלוקת הרכיבים, מוטב היה שלא תטען. בית דין זה בפרשת טסלר (גם כן נגד חברת ח.א.ש, ד"ל) כבר קבע לעניין תלושי שכר שהפיקה הנתבעת דנן, -כי 'עיון בכרטיסי העבודה ובתלושי השכר מעלה כי באופן שיטתי מפחיתה הנתבעת משעות עבודתו של התובע ואינה משלמת אותן במלואן'", כתבה שופטת יעל אנגלברג שהם.

על פי תחשיב שהוצג בכתב הבקשה שבבסיסו נקבע כי על החברה היה להפריש 6% מהשכר, על החברה לפצות את עובדיה בעבר ובהווה בסכום של 76,000,000 שקל.

מחברת ח.א.ש נמסר התגובה הבאה בשם בעלי החברה צביקה בן שבת: "חברת ח.א.ש היא מהגדולות בארץ בתחום האבטחה ומעסיקה כיום (והעסיקה בעבר) אלפי עובדים. כל מהלכיה של חב' ח.א.ש הם עפ"י חוק והחברה מקפידה מאוד לנהוג כך גם בכל הקשור לתנאי ההעסקה והשכר של עובדיה. לפעמים, כפי שזה קורה גם בחברות אחרות, מתעוררות מחלוקות בין העובדים למעסיקים ולעיתים הדברים מגיעים לבית הדין לעבודה. בשנים האחרונות התבררו בבית הדין מספר זעום, יחסית, של תביעות עובדים נגד החברה ודבר זה מעיד, יותר מכל,  על יחסי העבודה הטובים ששוררים בחברה".

הכתבה פורסמה לראשונה בעיתון "העיר - כאן דרום" ע"י הכתב דודו לוי"

[caption id="attachment_15737" align="aligncenter" width="448" caption="משרדי ח.א.ש. באשקלון"][/caption]
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה