עבודות שירות על לקוחות של צ'יינג' בסט באשקלוןעבודות שירות נגזרו על שני תושבי אשקלון מרדכי חמיאס ודוד אלמקיס  לקוחות של צ'יינג' בסט באשקלון בגין

עבודות שירות נגזרו על שני תושבי אשקלון מרדכי חמיאס ודוד אלמקיס  לקוחות של צ'יינג' בסט באשקלון בגין הלבנת הון, גזר הדין ניתן  במסגרת עסקת טיעון.

המעצרים בפרשה החלו ספטמבר 2009 בתום חקירה סמויה שארכה למעלה משנה, פשטה  היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 על "צ'יינג' בסט"  הממוקם במדרחוב באשקלון, מוסד פיננסי למתן שירותי מטבע שעל פי החשד מהווה חלק מהזרוע הכלכלית של ארגון הפשיעה המזוהה עם שלום דומראני. במהלך אותה הפשיטה נעצר אז דומראני, יחד עם 14 מחייליו. המשטרה טענה   כי העסק המנוהל החל ממאי 2007 על ידי אחיינו של העומד בראש הארגון, שימש לביצוע עבירות לפי חוק איסור הלבנת הון בהיקף של מיליוני שקלים. מממצאי החקירה עלה כי קיימים מספר לקוחות "קבועים" אשר מבצעים פעולות ניכיון צ'קים בצ'יינג' ועסקאותיהם מדווחות לרשות לאיסור הלבנת הון על שמות אנשים אחרים וזאת, על פי החשד, בכדי להסוות את זהות מקבלי השירות האמתיים. בפרשה הוגשו חמישה כתבי אישום כנגד בעל הצ'יינג' שי אברהם שמשפטו התנהל אז בנפרד משני הנאשמים היום נגזר 18 חודשי מאסר וחילוט של 3 מליון שקלים על הלבנת הון בסה"כ 27 מליון שקלים. בעניין . תומר גבאי העובד במקום ושמעון ארגו'אן לקוח נוסף של הצ'יינג'  עדיין מתנהל ההליכים המשפטיים . בגזר הדין  שניתן היום (ב)  בידי שופטת טלי חיימוביץ בית המשפט המחוזי בבאר שבע  הרשיעה השופטת  במסגרת עסקת טיעון את  מרדכי חמיאס ודוד אלמקיס  בהלבנת הון בסכום של של 2.1 מליון ₪ דרך הצ'יינג'. העונש שנגזר על השניים הוא  חמישה חודשי עבודות שירות וקנס כספי בסכום מצטבר  של מאה אלף שקלים. בית המשפט התחשב בכך הנאשמים הודו בעבירות שבכתב האישום ובך חסכו למערכת המשפט זמן שיפוט יקר ובנוסף העדר כמעט של עבר פלילי לנאשמים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה