בעלי עסקים מאשקלון "עוד שבוע לחימה והצקי'ם יחלו לחזור"בעלי עסקים מאשקלון נקלעו למצוקה קשה, בימי מבצע "עמוד עשן" ירד הפדיון הכספי ב-80%, עד שנקבל את

בעלי עסקים מאשקלון נקלעו למצוקה קשה, בימי מבצע "עמוד עשן" ירד הפדיון הכספי ב-80%, עד שנקבל את הפיצוי נפשוט את הרגל מזהירים הסוחרים.

ביום השביעי של מבצע "עמוד ענן" המגזר העסקי באשקלון החל לעמוד נזקים, הסוחרים מדווחים על ירידה של 80% בפדיון היומי, כתושבי אשקלון והדרום אנו תומכים במבצע אך חוששים מהשלכות הכלכליות אך אחד לא מתחשב בנו אומרים הסוחרים.  בעוד שמגזר הציבורי ימי  היעדרויות מהעבודה בימי הלחימה משולמות במיידית  ע"י המדינה  העצמאים צריכים להסתמך על קבלת פיצויים מהמדינה דבר שלוקח זמן ומצריך פרוצדורה רבה, בימי עופרת יצוקה עסקים קטנים רבים העדיפו לוותר על הפיצוי המגיע בגלל עלות דמי  הטיפול  של רואי החשבון . [caption id="attachment_23960" align="alignright" width="300"] מרכז האקדמיה אשקלון השבוע, "שבוע שכבר שבת כאן"[/caption] ביקור במרכז הכי שוקק חיים באשקלון "מרכז קריית האקדמיה" שבימי שיגרה מלא  בלקוחות  ועוברי אורח רבים אך  בימי הלחימה מזכירה יותר את יום שבת שומם ושקט, מרבית העסקים סגורים ואין כמעט אף נפש חייה במרכז, דמי השכירות במקום הוא אלפי דולרים לחודש בלי לקחת בחשבון תשלום לעובדים, מסי עירייה וכו.. הוצאות שעם או בלי מלחמה צריכים לשלם. המצב דומה גם במרכז העיר אשקלון "המדרחוב" המקום נראה נטוש ורק מספר מועט של סוחרים "אמיצים " מציעים את מרכולתם ללקוחות המעטים שבאים לערוך את הקניות. חיים בעל עסק במדרחוב אומר "סיכון הוא רב וכל מספר שעות נשמעים אזעקות וירי של קאסמים אך אין לי ברירה אלה לפתוח את החנות, גם מכירה של 100 שקלים ביום עדיפה על לשבת בבית ולחכות לפיצויים שאולי יגיעו" רינה גם היא בעלת עסק במגדל אומרת "גם כך בקושי העסקים בעיר עובדים 50 אחוז מעסקים באשקלון אוכלים מהיד לפה, כלומר אם הם לא ימכרו כלום היום לא יהיה להם מה לאכול באותו יום, המבצע הזה פשוט גמר אותנו תרתי משמע" המצב החוקי נכון להיום, אשקלון אינה מוגדרת כ"יישוב ספר" על פי החוק, ולכן כרגע הסוחרים אינם זכאים  לפיצוי על אובדן הכנסות. אך בפעמים הקודמות (עופרת יצוקה, מלחמת לבנון השנייה) המדינה הוציאה "הוראת שעה" שנתנה פיצויים לאנשים שהיו באזורי הקרבות, שאינם יישובי ספר. סביר להניח  שאשקלון תהיה אחת מהאיזורים הללו כשהוראת השעה תיכתב הסוחרים היו זכאים לפיצוי, אך הפרוצדורה תארך מספר חודשים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה