בעקבות ההסלמה: איתמר שמעוני יוזם עשרות פעילויות למען תושבי הדרוםהזמין ביום שישי האחרון בני נוער מהדרום למרינה בתל-אביב לצפות באליפות ישראל ליאכטות, במסגרתו נערך

הזמין ביום שישי האחרון בני נוער מהדרום למרינה בתל-אביב לצפות באליפות ישראל ליאכטות, במסגרתו נערך משט הצדעה לתושבי הדרום - ארגן עשרות פעילויות לילדים השוהים במקלטים בעיר - צפוי לקיים ביום שישי הקרוב יריד מיוחד בנמל תל-אביב למען בעלי עסקים מהדרום שעסקיהם נפגעו כלכלית כתוצאה מהלחימה בדרום

איתמר שמעוני, מנכ"ל חברת אתרים וחבר מועצת עיריית אשקלון, יזם במהלך השבוע האחרון עשרות פעילויות למען תושבי אשקלון והדרום, בעקבות המצב הביטחוני שנוצר עם פתיחת מבצע 'עמוד ענן'.

[caption id="attachment_23972" align="alignright" width="448"] שמעוני, משמח את התושבים בעשרות פעילויות[/caption]

ביום שישי האחרון יזם שמעוני פעילות במרינה תל-אביב למען עשרות בני נוער מהדרום, מרביתם מאשקלון, במטרה לאפשר להם הפוגה קלה מהמצב הביטחוני המתוח.

במקום התקיימה אליפות ישראל ליאכטות 2012. מארגני ומשתתפי האליפות החליטו להקדיש את היום לחיזוק הקשר עם תושבי הדרום שהתקבלו בהתרגשות ובחום.

70 היאכטות שיצאו מהמרינה בתל-אביב עברו דרך חופי יפו, תל אביב, הרצליה, נתניה וחדרה, נשאו שלטי הזדהות עם הכתובת: "מחזקים את תושבי הדרום ואת חיילי צה"ל".

בפעילות לקח חלק בהתנדבות גם נועם טור, שהתמודד אף הוא בתחרות.

שמעוני: "היה לי הכבוד והעונג להזניק את התחרות, לסייר עם בני הנוער במקום, לצאת איתם לשייט ולארח אותם באופן אישי. שמחתי לקבל בעקבות היוזמה הזו עשרות שיחות טלפון מהוריהם של בני הנוער שהודו לנו מקרב לב על שהענקנו להם כמה רגעים של נחת בתוך המציאות הבלתי אפשרית שבה אנו חיים".

בעקבות פניות של תושבים רבים אליו, החליט שמעוני להתגייס לקיום פעילויות לילדים השוהים במקלטים בעיר במהלך כל השבוע האחרון. שמעוני גייס תורמים, מתנדבים ואמנים, שהתייצבו במקלטים בכל רחבי העיר, קיימו פעילויות מגוונות והעלו חיוך על פני הילדים והוריהם.

במהלך השבוע הצטרפה לפעילות שיזם שמעוני במקלטים גם קבוצת 'הבית במרכז, הלב בדרום' שהתארגנה באמצעות פייסבוק, וירדה לדרום לשמח, לחבק ולהעניק תמיכה לילדים והורים שיושבים במקלטים בדרום. הקבוצה הגיעה כבר ביום ב' השבוע לאשקלון והביאה איתה הרבה רצון טוב, אהבה, הפתעות והפעלות לתשעה מוקדים (מקלטים) בהם שוהים הילדים.

שמעוני: "אני רוצה להודות מקרב לב לכל האנשים המקסימים שנטלו חלק בהתנדבות בקיום פעילויות למען ילדי והורי אשקלון השוהים במקלטים ברחבי העיר. בתוך המציאות הבלתי נסבלת שכולנו חווים כיום, הם היו קרן של אור. ניכר היה הרצון הכנה של כולם להעלות חיוך על שפתי הילדים, גם כשנראה שזה כמעט בלתי אפשרי", אמר שמעוני השבוע למתנדבים הרבים.

בתוך כך, נענה השבוע שמעוני גם לפניות של בעלי עסקים רבים מאשקלון והדרום הסובלים מנזקים כלכליים כבדים בעקבות המצב הביטחוני. בשל המציאות הביטחונית השוררת בעיר ובאזור בשבוע האחרון, תושבים נמנעים מלצאת מבתיהם ולהגיע למרכזי המסחר, ובכך נפגעת קשות פרנסתם של הסוחרים. אלה פנו השבוע לשמעוני בקריאה לסיוע, וזה נרתם לסייע להם במסגרת יריד שתקיים חברת 'אתרים' במתחם האנגר 11 בנמל תל-אביב, שם מתכוונת החברה לקיים יריד בו תושבי הדרום יוכלו להציע את מרכולתם לתושבי המרכז.

סוחרי הדרום יוכלו להגיע למקום ולהציע שם את מרכולתם הכוללת: מזון, בגדים, הנעלה ועוד. חברת 'אתרים' תקצה עבורם, ללא תמור,ה עמדות, דוכנים וגישה לתשתיות.

היריד יתקיים ביום שישי ה-23.11 בין השעות 8:00-15:00 בהאנגר 11 בנמל תל-אביב.

שמעוני: "אני שמח לארח את תושבי הדרום. כתושב אשקלון אני מודע לכך וכואב שהעסקים שלהם נפגעו בעקבות הלחימה. כמנכ"ל חברת 'אתרים' שמפעילה את נמל תל-אביב, אני שמח לפתוח את דלתנו בפניהם ולנסות לעזור להם על מנת שיוכל להמשיך ולמכור את מרכולתם. אודה לכל תושבי תל-אביב שיגיעו לנמל ביום שישי וירכשו ממוצרי התושבים על מנת שימשיכו להתפרנס בכבוד".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה