נשות אשקלון - תרמו 71 צמות שיער למען חולות סרטןקבוצת יע"ד  (יוזמה, ערכים, דוגמא אישית), קבוצת מנהיגות צעירה המורכבת מבוגרי תכנית עמיתי דילר במסגרת

קבוצת יע"ד  (יוזמה, ערכים, דוגמא אישית), קבוצת מנהיגות צעירה המורכבת מבוגרי תכנית עמיתי דילר במסגרת שותפות אשקלון-בולטימור, יזמו מבצע תרומת שיער להכנת פאות עבור ילדים ונוער חולי סרטן, בשיתוף עם עמותת "זיכרון מנחם". המבצע שהתקיים אתמול בקניון גירון באשקלון נמשך שש השעות במהלכו נתרמו 71 צמות, באורך מינימלי של 30 סנטימטר, אשר מיועדות כולן ליצירת פאות לחולי סרטן. בין התורמים היו גם שני בנים וכל השאר בנות. התורמת הצעירה ביותר הייתה ילדה בת 5 והתורמת המבוגרת ביותר בת 53. אורך הצמה הארוכה ביותר שנתרמה היה חצי מטר.

מבצע התרמת שיער לילדים ונוער חולי סרטן בשיתוף עם עמותת "זיכרון מנחם" הוא יוזמה של קבוצת יע"ד בהשראת Mitzvah Day שמצוין כל שנה בקהילה היהודית  שיער 2בבולטימור דווקא בחג המולד מתוך רצון להביע סולידריות חברתית ופלורליזם. ביום הזה פועלת הקהילה היהודית בבולטימור לסייע לנזקקים לא יהודים ואילו הקבוצה באשקלון החליטה לציין מועד זה בתרומה לילדים, שכל אחד ואחת יכולים לתרום – שיער. עמותת "זיכרון מנחם" אוספת את השיער שנתרם, כל צמה באורך של 30 ס"מ ומעלה ומסייעת בהכנת פיאות יקרות ערך עבור ילדים ובני נוער חולי סרטן.

נעמי צורף מקבוצת יע"ד ציינה: "מבצע התרמת השיער של עמותת "זיכרון מנחם" מתקיים זו השנה השנייה בלבד ואנו החלטנו לעורר את המודעות גם באשקלון ולגייס את תושבי העיר והסביבה לתרום למטרה חשובה כל כך. היה חשוב לנו לקיים את המבצע במקביל ל Mitzvah Day שבבולטימור על מנת להדגיש את הקשר לשותפות עם הקהילה היהודית בבולטימור".

שני אליעזוב בת 17 אשר תרמה את שיערה במהלך המבצע אמרה: "אני שמחה שתרמתי את השיער שלי למטרה חשובה, פאות לילדים חולי סרטן, השיער שלי יצמח בחזרה ואני מקווה שתרומתי תשמח אותם ושהם יבריאו".

קבוצת יע"ד חותרת לטיפוח שיתופי פעולה עם ארגונים, עמותות ופרויקטים חברתיים באשקלון ובבולטימור, תוך שימת דגש על חגי ישראל וערכיהם וזאת מתוך ההכרה שיש לפנות לשכבות אוכלוסייה מגוונות באמצעות המאפיינים המשותפים להן על מנת ליצור אווירה שיתופית ותומכת.

קבוצת יעד מבקשת להודות לכל התורמים והתורמות אשר נתנו משיערם ולכל המתגייסים להצלחת המבצע: לספרים, רויטל הרשקו, רחלי סבג, יניב שרון ובר ממספרת מאסטרו שמשתף פעולה עם העמותה כל השנה, ולאדולף אסור ממספרת אדולף שנשאר עד סוף האירוע והבטיח שכל תורמת תצא מרוצה. חברת איל מקיאג' שבחסותה אופרו התורמות לאחר התספורת בידי מאפרות מקצועיות. חברת שלג לבן שהייתה אמונה על ניקיון מתחם המבצע לאורך כל היום, הצלם נועם דוד (Glimpse) שתיעד את התורמים ובעיקר את התורמות לפני ואחרי התספורות וזיכה אותם בצילום סטודיו מקצועי, ולבסוף להנהלת קניון גירון שאפשרה את קיום מבצע ההתרמה בקומה השנייה של הקניון.

 שיער  שיער 3  שיער 2  שיער 3

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה