חיזוק משמעותי לתרבות בעיר "תיאטרון קדם אשקלון"התיאטרון הוותיק החל בפעילותו בעיר בהמשך למדיניות ראש העיר לקרב את אשקלון למרכז גם מבחינה תרבותית

התיאטרון הוותיק החל בפעילותו בעיר בהמשך למדיניות ראש העיר לקרב את אשקלון למרכז גם מבחינה תרבותית ואמנותית

התכנית לשיתוף פעולה בין עיריית אשקלון לתיאטרון בימת קדם יצאה לדרך הוחלט על מעבר התיאטרון, מתקניו ופעילותו לעיר אשקלון ושינוי שמו ל"תיאטרון קדם אשקלון". השנה שחלפה היוותה מעבר מהיר והערכות מחדש, כדי ליצור לתיאטרון בסיס רחב לפעילותו. התיאטרון העביר את פעילותו ומתקניו והתמקם מחדש במרכז הקהילתי "תקוותינו" בגבעת ציון, לרבות משרד וצוות העובדים, ושילב לשורות התיאטרון כוח מקומי מהעיר בכל התחומים המקצועיים.

[caption id="attachment_23811" align="alignright" width="448"] תיאטרון קדם אשקלון[/caption]

כמו כן, הוקם אנסמבל שחקנים המהווה את הגרעין העיקרי להפקות התיאטרון. האנסמבל מורכב משחקנים צעירים ומקצועיים שעברו הכשרה נוספת בסדנת גיבוש ושכלול יכולות אמנותיות. המטרה - בניית אנסמבל יוצרים שיפעל ויצור באשקלון לטווח ארוך ותהיה לו גם מחויבות למעורבות בקהילה. מטרה זו כבר מומשה בהצלחה רבה. התיאטרון קלט 13 שחקני אנסמבל חדשים, ו-6 יוצרים הפועלים בתיאטרון המתגוררים באשקלון וסביבותיה. כך נבחרה לניהול האומנותי של התיאטרון בעיר הבימאית האשקלונית חני אלימלך ומנהלת ההפקות היא השחקנית המקומית, ענבל גלאם.

התיאטרון הטרי הספיק להפיק שתי הצגות חדשות: "חצי הכוס המלאה" – מחזה מוזיקלי מאת סיגל לוי ובבימויה של חני אלימלך והצגת ילדים "פצפצ התולעת המגהקת" - מאת שושה גורן, בבימוי יצחק גורמאזנו המוצגים כבר במערכת החינוך בעיר ולקהל הרחב. כמו כן, עובדים שם על  ההפקות החדשות: "מלכת עתיקות ג'" –  מחזמר על חייה ושירתה של זוהרה אלפסיה שהייתה זמרת החצר של מלך מרוקו. בכורה בפברואר 2013. "עוצרים רק בירושלים" – קברט מוזיקלי על החברה הישראלית. יוצג באפריל 2013. "מתנה למדינה" – עפ"י סיפרה של יפית איטח ובעיבודה של חני נחמיאס, על חייו ופועלו של החייל צחי איטח – החייל האחרון שנפל בלבנון. "הקמצן" – הצגה קלאסית עפ"י מולייר למבוגרים ונוער.

במהלך אביב וקיץ 2013 תתקיים פעילות קהילתית עם מייצגים מהלכים באתרים ייחודיים של העיר כמו: החאן, השער הכנעני בפארק הלאומי אשקלון, עמודי שמשון ועוד. הפרויקט בשיתוף פעולה עם מערכת החינוך ואיכות סביבה. כמו כן, יקיימו אמני התיאטרון פעילות בקהילה שתכלול הדגמות, מופעים של אימפרוביזציה והקניית כלים לצפייה לנוער שוחר אומניות ולחובבי תיאטרון. הפעילות תהיה פתוחה לתושבי העיר וסביבותיה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה