ערוץ 2: אכלת שילמתהבתחקיר שפורסם בחדשות ערוץ 2 ביום שני השבוע  מסוקר בית ספר יסודי בדרום , במהלך התחקיר צולם באמצעות

בתחקיר שפורסם בחדשות ערוץ 2 ביום שני השבוע  מסוקר בית ספר יסודי בדרום , במהלך התחקיר צולם באמצעות מצלמה נסתרת האפליה בין התלמידים שהוריהם כן יכולים לשלם ובין התלמידים לא יכולים לשלם ונותרים רעבים, מי שהוריו לא שילמו מסומן ברשימה של "הלא אוכלים".

בתחקיר דומה שנערך בעיתון ידיעות אשקלון לפני כמספר חודשים בבית ספר הראל  נחשף שעשרות תלמידים נותרים רעבים בגלל אי תשלום ההורים

, בעקבות התחקיר שנערך בידיעות אשקלון לפני מספר חודשים נמצא פיתרון לאותם תלמידים שהוריהם לא יכלו לשלם אך הפתרון היה רק זמני לאותו בית ספר הראל ובחלק מבתי הספר באשקלון שההורים לא יכולים לשלם המשיכה התופעה. מפעל ההזנה  פועל בשכונות החלשות כלכלית בעיר במסגרת פרוייקט יוח"א (יום לימודים ארוך) שבו התלמידים נותרים ללמוד עד השעה 15:30, בתמורה ל 70 שקלים לחודש הילדים מקבלים ארוחה חמה אחת ליום, אך במקרים רבים ישנם ההורים שלא יכולים לממן גם את אותו סכום קטן בגלל המצוקה כלכלית. מתוך הכתבה ששודרה בערוץ 2 "בכיתה ב' באחד מבתי הספר (בדרום) , מחכים כל הילדים בבית הספר , פרט לשלושה ילדים , לשעה 13:30, אז תינתן להם ארוחת הצהריים. כשעומת המורה בכיתה עם השאלה מדוע חלק מתלמידיו אינם נמנים עם אלה ש"זכו" לארוחה החמה, הסביר: "הם לא שילמו". מתברר, כי מדובר בילדים שהוריהם אינם מסוגלים לשלם סכום של 70 שקלים בחודש, עבור הארוחות המסובסדות. "כולם אוכלים, חוץ ממני ועוד שניים", סיפר אחד מהילדים שלא קיבל ארוחה. מתברר, כי במסגרת התופעה החמורה, מצוינים ילדים שהוריהם לא שילמו בטופס של משרד החינוך. "יש דף שעליו רשומים הילדים שלא שילמו. מי שלא הביא כסף - אוכל כריך שאמא שלו הכינה לו". ממשרד החינוך נמסר בתגובה לכתבה המחרידה : "משרד החינוך רואה בחומרה רבה כל מקרה בו מונעים מתלמיד קבלת ארוחה חמה בשל אי יכולת כלכלית לשלם בעבורה. יובהר כי מדיניות המשרד קובעת באופן ברור כי במסגרת מפעלי ההזנה שהוא מפעיל על פי חוק, אין למנוע מהתלמיד קבלת ארוחה חמה. במקרים בהם משרד החינוך קיבל דיווח על מקרים שכאלה, הם נפתרו באופן מידי והתלמיד קיבל את הארוחה. במידה שידוע על מקרה כזה שלא הופנה לטיפולנו נודה על העברת המידע אלינו והנושא יטופל לאלתר". בעקבות הכתבה וההדים השעוררה הכתבה בכל רחבי הארץ הורה משרד החינוך לטפל במיידית בתופעה המבישה ולא רק באשקלון, כל מנהל בית ספר שבו קיימת התופעה נדרש לדווח לאחראי על ההזנה במשרד החינוך כדי שכל הילדים יזכו לארוחה חמה.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה