עו"ד אבי עייש במכתב לשר התמ״ת; מבקש לקבוע הליכים מהירים ופשוטים יותר לקבלת פיצויים לעצמאים ולשכירים בעקבות ״עמוד ענן״אבי עייש עו״ד ונוטריון, סגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל פנה בסוף השבוע במכתב לשר התמ״ת שמחון, בשם

אבי עייש עו״ד ונוטריון, סגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל פנה בסוף השבוע במכתב לשר התמ״ת שמחון, בשם בעלי העסקים והעצמאים באשקלון בדרישה להזדרז עם מתן הפיצויים המגיעים להם בעקבות מלחמת ״עמוד ענן״.
עו״ד עייש ביקש גם בעיקר מהשר שמחון, בשם בעלי העסקים לפשט את ההליכים למתן הפיצויים לעסקים לאחר שהמסחר בעיר שותק בעצם עקב המבצע "עמוד ענן" והחניה פתאום הייתה בשפע בימים אלו.
[caption id="attachment_24076" align="alignright" width="300"] עו"ד אבי עייש, לפשט תהליכים[/caption] לדבריו של עו״ד עייש, יש להתיר את סבך הבירוקרטיה ולפצות את בעלי העסקים במהירות ובקלות. עוד הוא מוסיף, כי בזמן מלחמת ״עופרת יצוקה״, אכן זכו העצמאים והשכירים לפיצויים, אלא שהתהליך של בקשת הבקשות לפיצויי, היה סבוך מאוד ומורכב. בעקבות זאת, מי שהרויח בעיקר היו עורכי הדין ורואי החשבון ושאר מתווכים, ש״גזרו את הקופון״ על חשבון הניזוק. ״ אני מכיר באופן אישי עצמאים רבים שוויתרו על הפיצויים רק משום שזה לא היה פשוט להם למלא את הטפסים המורכבים ולא ידעו איך לבחון נכונה איזה מסלול רצוי עבורם, ״אדום״ או ״ירוק״ וכיו״ב עניינים, שיש הכרח לגביהם להעסיק מקצוענים״ - מציין עו״ד עייש במכתבו. ״המצב ממש לא יכול לחזור על עצמו הפעם, משום שבעלי העסקים חייבים להתאושש מהמלחמה כאן ועכשיו ומייד״ מוסיף עייש.
 עוד הוא מציין במכתבו, כי ברור לו שהממשלה נערכה מבעוד מועד למתן הפיצויים, שכן הוצאה זו נלקחה מן הסתם בחשבון התקציב של המלחמה, טרם תחילתה. אלא, אסור ששכרו יצא בהפסדו, אם מתן הפיצויים יתארך יתר על המידה ואם בסופו של דבר, יהא הכרח להעסיק ״מתווכים״ שיתעשרו על חשבון אלה שזכאים לפיצויים.
נראה כי ראוי הפעם שכבוד השר שמחון יפשיל שרוולים למען ייעול הפיצוים לעסקים בין היתר משום שרשימה ארוכה של בעלי עסקים התאגדו להצטרף לעו״ד עייש בענייין זה והם בוודאי שלא יוותרו בקלות עד להשגת מבוקשם.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה