חדש: מצלמה בשידור ישיר מחוף גוטההשידור החי באשקלון חוזר לפעולה, ובגדול! לאחר מספר ימים של art1נתק ומעבר דירה מחוף דלילה המצלמה מצאה

השידור החי באשקלון חוזר לפעולה, ובגדול! לאחר מספר ימים של art1נתק ומעבר דירה מחוף דלילה המצלמה מצאה את מקומה בבית חם בחוף הגולשים הרשמי – חוף גוטה (הסוכה הלבנה). השידור החי היחיד באזור הדרום מביא לכם את המיטב שבצפייה, מגובה פני הים במרחק נגיעה מהגל המושלם – הכי חי שיש עם טוויסט מרענן וחדש שיתווסף בקרוב: 2 מצלמות 2 זוויות צילום!

הפרידה מהשידור בחוף דלילה הייתה קשה, כוחו של ההרגל לצפות מידי יום של השנתיים האחרונות במצב הים השאיר חלל גדול שנמשך כעשרה ימים רצופים, עשרה ימים שהפכו לאינטנסיביים ביותר עבורי. כל סוף היא התחלה חדשה וכל שינוי גורר עימו חבלי לידה. אבל בסופו של דבר כשהמטרה ידועה מראש, כשהדבקות במטרה אינה משה לרגע ובעזרתם של חברים טובים שנחלצים לעזרה הכול בא על מקומו בשלום... ובאהבה:)
live surf cam gute beach ashqelon israel מצלמה בשידור חי חוף גוטה אשקלון ישראל
המצלמה בשידור חי מצאה את מקומה "בבית שלנו" בבית של חוף הגולשים – חוף גוטה האגדי. בשונה ממיקומה הקודם השידור הנוכחי של הים משתדרג: המצלמה נמצאת במרחק נגיעה מהים (כ-10 מטרים) ממש בגובה שבירת הגלים. הנוף של הים הפתוח מקבל את פנינו בזרועות פתוחות (יותר קרוב מזה כבר יהיה על סיפונה של סירה...) על מבנה הסוכה הלבנה ממוקמת המצלמה ובימים/שבוע הקרוב תתווסף עוד מצלמה עם זווית שתחלוש גם על חוף קבר השייח. עם התקנתה של המצלמה הנוספת יהיה באפשרותנו לקבל אינדיקציה נוספת על מצב הים, גובה הגלים ושבירתם בכמה פוינטים לאורך החופים המרכז-צפוניים.

לפניכם מספר הסברים והדגשים לגבי כלל התכנים החדשים:

למי מיועד השידור החי? השידור החי של המצלמה מיועד לכל חובבי הים: לגולשים, דייגים, רוחצים ולכל מי שיכול לשאוב את המידע לו הוא זקוק לקראת בואו אל חוף הים. משפחות עם ילדיהם יוכלו לדעת את המצב הנתון של הים באם הוא רגוע או סוער. מי שמתגעגע לשקיעה יוכל לצפות בה בהנאה. מי שמחפש את חבריו או ילדיו יוכל לחפש אותו שם. מי שנמצא רחוק מהחוף, אורחים מעיר אחרת ותיירים, יוכל ליהנות מרגעים קסומים של גלישה ותנועה רצופה מחוף הים באשקלון. היכן ממוקמת המצלמה? המצלמה ממוקמת בחוף גוטה (הסוכה הלבנה), בקרבה למלון הולידיי-אין ועל קו המים. בשידור החי ישנן שתי זוויות צילום: האחת מתמקדות במבט ישיר מערבה על חוף גוטה והמצלמה השניה צופה דרומה אל עבר חוף קבר השייח.
goote beach Ashkelon israel חוף גוטה אשקלון ישראל
איכות השידור, המצלמה ופרמטרים נוספים:
* המצלמה בשידור חי מאפשרת לכם לצפות בכל רגע נתון (גם בלילה) 24/7/365 בתנאי הים און ליין! השידור רצוף ואינו מקוטע ומוצג בפורמט FLV שאותו אתם יכולים לראות בכל דפדפן שברשותכם.
* התמונה חלקה ללא קפיצות עם איכות של סרט וידיאו. איכות התמונה וצבעה משתנה בהתאם למזג האויר וכיוון השמש (מהסיבות הברורות). המצלמה מתאימה את עוצמת החשיפה לשעות הלילה והופכת את שידורה לשחור לבן ובכך מעצימה את הראות.
* אחת המצלמות מאובזרת בעדשת מיקוד גדולה. מפתח העדשה שבו אתם צופים כעת הוא רחב וביכולתי למקד עוד יותר את המצלמה כך שנוכל לראות את צבע עיניו של גולש הנמצא בים. כמובן שאין כל כוונה לעשות כן כי אז אנו נאבד שטח צפייה חשוב, אך במקרים מיוחדים כגון תחרויות גלישה או מיקוד על מקומות מרוחקים תוכל המצלמה לתעד את האירוע ולהפיצה במדיה המבוקשת. * אין כל הגבלה במספר הצופים בו זמנית. ההגבלה היחידה שישנה היא זמן צפייה של דקה ו-20 שניות כשבכל 40 שניות זווית הצילום תתחלף לכיוון אחר. לאחר סיום זמן השידור הכולל תצטרכו לרענן את הדף (F5 / Refresh) או ללחוץ על הכפתור הירוק של ה-PLAY שמופיע בפריים האחרון של השידור על הנגן.
IMG_3942
תקלות אפשריות:
1. השידור לא עולה – בדקו את ההתקנים שלכם במחשב הנוגעים לפורמט FLASH ו/או רעננו את הדף. (לצופים במכשירי טלפון חכמים קראו את הנושא הבא של שידורים חוזרים) 2. השידור נתקע ואינו רציף – דבר זה מותנה במהירות הגלישה שלכם במחשב הביתי או בזיכרון של המחשב האישי – דאגו לסגור מבעוד מועד תוכנות שעובדות ומעמיסות על הזיכרון כגון אי.מיול או הורדות והעלאות שאתם מבצעים בו-זמנית. * על כל תיקון, ניקוי ושדרוג של המצלמה שנעשה על ידי צלם ים ו/או חברת ספקית השידור תופיע התראה על כך בחלקו העליון של דף השידור.
שידורים חוזרים  ופתרונות צפיה ל-IPHONE
לצערי ונכון לרגע זה, לצופים דרך ה-I PHONE אין דרך לראות את השידור החי אלא ע"י הורגת דפדפן תומך כגון ה- Puffin (לחצו כאן לקריאה). בכדי להקל עליכם, בשנתיים האחרונות אני דואג להקליט מידי יום הקלטות של השידורים החי: העדכונים השוטפים של השידור החוזר הוא רעיון ותפעול  בלעדי בארץ שנעשה רק באתר צלם ים, בכך יש הרבה מאוד יתרונות ומימד בלעדי שאינו קיים במצלמות אחרות: 1. אפשרות צפיה (אם כי לא בשידור חי) לאלו הצופים דרך הטלפונים החכמים. 2. השידורים החוזרים מאפשרים דרך נוספת להתעדכן ולעקוב אחר השינויים במזג האוויר והים. 3. לאלו שצופים בלילה וביום המחרת – תוכלו לראות כיצד היה נראה הים במהלך היום וביום האתמול. * השידורים החוזרים יתעדכנו פעם עד פעמיים ביום – בשעות הבוקר והצהריים (נתון לשינויים במזג אויר שחלים במהלך היום וזמינות מצידי) אורך השידור החוזר כדקה עד שתיים ברגע של ים גואה. * מפאת פורמט ההקלטה של השידור – השידור החוזר יהיה מקוטע מעט ורציפותו פחותה מזה של השידור החי.
תכנים בעמוד השידור החי:
art3
*בחלקו העליון של העמוד מופיעה תחזית קצרה וכללית המתעדכנת מידי יום, על תנאי מזג האויר הרוח והים. בחלק זה של התחזית מופיעים גם נתונים שיכולים לשרת את המבקשים לבקר בחוף הרחצה – צבע דגל וכדומה. *עוד בחלקו העליון של הדף קישורים מהירים לשידור היומי ולשידורים החוזרים הודעות והתראות נוספות יופיעו גם כן בחלק זה של העמוד . *נגן השידור החי מופיע בראשית העמוד, תחתיו הבאננרים הפרסומיים של נותני החסות ובחלקו התחתון של העמוד מופיעים השידורים החוזרים
מסתכלים לעתיד
אמנם רק עכשיו ערכנו את הפתיחה הרשמית למצלמה בחוף גוטה אבל ישנם עוד מספר פיתוחים נוספים לעתיד: •    מצלמות חוף נוספות לאורך קו החוף באשקלון •    שימוש במצלמות חכמות לפריסה רחבה של צילום •    הרחבה של השידורים החוזרים וההקלטות •    צפייה דרך הפייסבוק •    צפייה ישירה בטלפונים חכמים
לייב סטרימינג, שידור חי, מצלמת חוף, און ליין קאם... לא משנה איך תקראו לזה, המצלמה נמצאת שם בשבילכם, להנאתכם ולשימוש יומיומי עבורכם.
בכל בעיה שנתקלתם בה במהלך השידור אנא דווחו על כך דרך הקישור הבא IMG_Header
ולסיום, תודות:
תודה רבה ומיוחדת לאמיר ואיתן מחברת גו-לייב על השירות הנהדר והמקצועי על הידע הרחב, הסבלנות והקשר החברתי שנרקם בינינו. – אתם גדולים מהחיים! תודה רבה לכל נותני החסות האדיבים והחברים היקרים: רונן אלימלך (המלך!) שעזר לי רבות, ייעץ ותמך בשידור לאורך כל הדרך של השנתיים האחרונות. תודה לרונן זרביב מ"ג'יי לי תקשורת" על תמיכתו הרבה, חברותו ורוחב ליבו. תודה רבה לאורי צבאות מחנות הדייג "הטבע והים" על אהבתו הרבה לים ותרומתו לקהילה. תודה רבה לכל נותני החסויות בעבר ובתקווה שבגם בעתיד - בתמיכתם הכלכלית הם מאפשרים לנו לממש את החלום ולהפכו למציאות – תודה רבה! תודה מיוחדת לאורי דוידוביץ' על עזרתו הרבה בייעוץ להתקנת המצלמות, על נדיבותו ואדיבותו. אחרון חביב. תודה רבה לחברי היקר רונן טבקול.
P1020551
אין מילים שיוקירו על פועלו של האיש. כשניגשתי לרונן בבקשה למקם את המצלמה בשידור חי במבנה הסוכה הלבנה שבבעלותו הוא לא היסס לרגע קט ותמך בכך בכל ליבו. על אף היותי חבר קרוב של רונן הוא לא עשה זאת (רק) עבורי, אם תשאלו אותו מדוע הוא מאפשר לשדר ממתחם הסוכה הלבנה הוא יגיד לכם שזה בשבילכם! כזה הוא רונן: אדיב, נדיב, נעים הליכות, תורם לסביבה, לחברה, לקהילה ולתושבי העיר ומעבר להכל הוא חובב ים מושבע. את פועלו אני מזכיר בכל רגע נתון כי מגיע לו: הוא זה שהפיח חיים בסוכה הלבנה והאיר את חיי הלילה של חוף גוטה, האדם שנתן לקהילת הגולשים ברז וצינור לרחצה ושתייה, שירותים, גישה לחוף וחנייה, איש הים שהאיר את גלי הים לראשונה באשקלון עם הצבתם של פנסי התאורה בקיץ האחרון 2012, היזם שמאפשר קווי תקשורת אינטרנט חינם באזור החוף, התושב שתרם ובנה הכול מכספו וללא תמורה, החבר שמעניק מעמקי ליבו לטובתנו, לטובת רווחת תושבי העיר לחובבי הים ולגולשים. אני מודה מקרב לב לרונן על פועלו הרב, על אורח הרוח, התמיכה, העזרה הרבה, ועל החברות האמיצה. תודה רבה רונן - אוהב אותך!
gal tubi gute beach גל טוובי חוף גוטה
תורמים ביד רחבה :)
כיום, לאחר התקנת המצלמה וחזרת השידור לאוויר, אנו יכולים לנשום לרווחה ולחוש ברגש של גאווה ושימחה גדולה אך עליי להוסיף משפט אחרון לסיום:  הפקת השידור החי כרוכה בהוצאה כספית נכבדה ועל אף קומץ המפרסמים האדיב שמופיע על גבי השידור, את התשלום הרב אני מוציא מידי יום מכיסי. כידוע לכם, אתר צלם ים אינו אתר למטרות רווח והוא בא כשירות לקהילת הגולשים וחובבי הים באשקלון ובארץ ככלל. בעקבות התשלום הרב וההשקעה אני נאלץ לפנות אל ליבכם בכל מידת הכבוד ולבקש את עזרתכם. אני פונה אליכם הגולשים באתר ובים ולכל אלו שעושים שימוש באתר ולרבות המצלמה בשידור חי אם אתם מרגישים שזה משרת אתכם ואתם מפיקים מהמצלמה תועלת, אם אתם אוהבים את התכנים ומעריכים את פועלי, נהנים מתמונותיכם ורוצים לפרגן ולתת בי רוח גבית אנא פתחו את ליבכם ותתרמו סכום כספי להמשך תפעולה של המצלמה וקידומו של האתר. כל סכום יתקבל בברכה. לפניכם פרטים להפקדה, בתודה מראש. צלם ים – יואב נקש בנק הפועלים 12 סניף מספר 686 מספר חשבון: 201134
אז שיהיה לכולנו במזל טוב ובהצלחה. שנדע רק אושר, בריאות, ימים טובים של הגשמת חלומות, גלים יפים לרוב וים נקי וכחול:)
הכתבה באדיבות: צלם ים - יואב נקש

 [button color="blue" link="http://tzalam.streamer.co.il/live_cam" size="big" font="georgia" align="right"]לצפיה בשידור הישיר לחצו כאן[/button]

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה