בניית מיגון במוסדות החינוך באשקלון -בעיצומהבימים אלו הולכות ונשלמות עבודות מיגון בבתי הספר באשקלון. זאת במסגרת תקציב ענק של 30 מילון שקלים,

בימים אלו הולכות ונשלמות עבודות מיגון בבתי הספר באשקלון. זאת במסגרת תקציב ענק של 30 מילון שקלים, שהוקצב על ידי הממשלה בהתאם להמלצה של פיקוד העורף.  כזכור לאחר סחבת ארוכה שכנע ראש עיריית אשקלון,  בני וקנין את ראש הממשלה לתקצב את מיגון מוסדות החינוך בהתאם להבטחה ולהמלצה של המשרד לביטחון פנים

כזכור העירייה נאבקה בזמנו מול המדינה שחזרה בה מהבטחתה למגן מוסדות החינוך ולאחר מאבק ארוך שכלל עתירה לבג"צ ולאחר מכבש לחצים שהפעיל ראש העיר בנייה ממדבני וקנין גם אל מול גורמי ממשלה ומול ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה ראש הממשלה להקצות 30 מליון שקלים למיגון מוסדות החינוך באשקלון.

הממונה על הביטחון ומרכז הפרויקט, ממ"ק ראש העיר שלמה כהן אומר כי  "בימים אלה, כאמור לאחר תהליך שארך מספר חודשים, בהם בוצעו סקר ותכנון  מקיף בכל מוסדות החינוך ולמידת צרכי המיגון בכל מוסד הוחלט על התחלת ביצוע  המיגון בבתי הספר באמצעות החברה הכלכלית לאשקלון. מדובר בבניית מיגון בכל בתי הספר  בעיר שסבלו מתת מיגון. השלמת המיגון בגני הילדים תבוצע על ידי פיקוד העורף שהחל בתכנון העבודות"

עלות פרויקט המיגון, כאמור, הוא כ-30 מיליון שקלים. 24  מליון שקלים יוקצו לבתי ספר לאחר שבוצע סקר חדש של פיקוד העורף ומיפה את כל הצרכים בבתי הספר ובגני הילדים בעיר .

"המטרה" אומר ראש העיר אשקלון בני וקנין "לבנות בכל בית ספר את חליפת המיגון הטובה ביותר בהתאם לתכנון מוקדם ואמורים בסופו של דבר לכסות את כל בתי הספר וגני הילדים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה