תושבי אשקלון: החיים בצל הנפצים נהפכו לבלתי נסבליםתושבי אשקלון זועמים על אוזלת היד שמגלים גופי אכיפת החוק, גורמי החינוך וההורים אשר אמורים למנוע את

תושבי אשקלון זועמים על אוזלת היד שמגלים גופי אכיפת החוק, גורמי החינוך וההורים אשר אמורים למנוע את תופעת הנפצים שהגיעה השנה לשיא. "אנו מרגישים  שאנו חיים בעיר שנמצאת במלחמה, יום ולילה פיצוצים עזים שגורמים לבהלה , נשים בהריון פוחדות לצאת מביתם".

תופעת הנפצים והזיקוקים תופסת השנה עוצמה חדשה ומדאיגה. מכל רחבי העיר מגיעים דיווחים רבים על פיצוצים עזים של נפצים וזיקוקים. התושבים מטלפנים אל מוקד המשטרה, המוקד העירוני ומדווחים על הפיצוצים, שמתרחשים לאורח כל שעות היום,  התופעה תופסת תאוצה בעיקר בשעות הערב בחסות החשיכה. [caption id="attachment_25814" align="alignright" width="300"]נפצים "הלצה מסוכנת"

נפצים "הלצה מסוכנת"[/caption] נערים ובוגרים "ברי דעת" הפכו את נושא הנפצים לבדיחה גרועה, בשבועות האחרונים נזרקו נפצים לעבר אוטובוסים, מרכזים מסחריים,ולעבר כל מקום שנראה "כמתיחה" מוצלחת שתגרום לנמתחים יותר פחד ואימה. אורטל בחורה בת 30 בחודשי הריון מתקדמים מספרת "המצב הגיע עד כדי כך שבעלי אוסר  עלי לצאת לבד  בחוץ, לפני כשבוע זרקו לא רחוק ממני  נפץ  אשר השמיע  קולות נפץ עזים בעת שחזרתי מהקניות,  נבהלתי נורא  וחשבתי שנקלעתי לאזור פיגוע או ירי  כתוצאה מהבהלה חששתי לשלום עוברי, מאז כאמור בעלי אוסר עלי לצאת לבד מהבית מחשש שנפץ יגרום לאסון בחודשי היריון המתקדמים". השנה הגיעו נפצים עוצמתים במיוחד לארץ בכלל ולאשקלון בפרט, כאלה שגורמים לקולות נפץ עזים במיוחד ונראה שהשנה אין קושי רב להשיג  את אותם נפצים שנזרקים במאות מידי יום ברחבי העיר. פניות שמגיעות בשבועות האחרונים, בעיקר בשבוע האחרון, למערכת אשקלונט, מדווחות על פיצוצים עזים במיוחד. בחלק מהמקרים הוזעקו כוחות כיבוי ואנשי הצלה בעקבות דיווח של תושבים על פיצוץ המלווה בעשן. מהר מאוד התברר שמדובר בפיצוץ של נפצים וכוחות ההצלה כבר לוקחים בעירבון מוגבל כל קריאה על קולות נפץ. חוסר הטעם שבנפצים בעיר אשקלון גובל כבר בבריאות הנפשית של חלק גדול מתושבי אשקלון שסובלים מחרדות בעקבות מטחי הקאסמים שנפלו על העיר בשנים האחרונות. תושבת העיר ע בת 40 הסובלת מחרדות בעקבות נפילת קאסם בסבב הלחימה לפני כשלושה שנים בעקבות מבצע עופרת יצוקה אומרת "כל פעם שאני שומעת נפץ זה מחזיר אותי לימי המלחמה וכל פעם  מחדש אני נכנסת לחרדה, אפה ההורים של אותם ילדים? אין להם טיפת אחריות?". תושבת זועמים  אומרים לאתר " אנו חושבים שהתופעה עברה כבר ממזמן את טעם גבול הטעם הטוב, אסור שחג זה או אחר או סיבה כל שהיא תגרום לבהלה בקרב התושבים, נשים בהריון מפחדות לצאת בחוץ ואנשים שסובלים מפחדים בגלל המצב הביטחוני נכנסים כל פעם מחדש לחדרה, הגיע הזמן שההורים יקחו אחריות על ילדיהם ומערכת אכיפת החוק לא תתייחס בסובלנות לתופעה המסוכנת, אנו תושבי העיר מרגישים שאנו גרים באזור מלחמה כמו בדמשק  שבסוריה ולא בעיר נורמלית".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה