איגוד העסקים של אשקלון יצא לדרךבאסיפה ראשונה של האיגוד השתתפו כמאה בעלי עסקים מאשקלון, אשר נרתמו לעניין בתוך פרק זמן קצר והחליטו

באסיפה ראשונה של האיגוד השתתפו כמאה בעלי עסקים מאשקלון, אשר נרתמו לעניין בתוך פרק זמן קצר והחליטו לשלב ידיים למען עצמם ולמען אלפי העסקים באשקלון. עורכי דין, רואי חשבון, אנשי עסקים מנוסים, כלכלנים ואנשי ציבור, החליטו לקחת חלק בהנהלת האיגוד הזמנית, כדי לתרום מכישוריהם ומניסיונם על מנת לפעול בהתנדבות, במסגרת שאינה פוליטית, למען בעלי העסקים הקטנים באשקלון. 

באסיפה הראשונה, נפלה ההחלטה לאחד כוחות, כדי לפעול לקידום יעדים מוסכמים ובכלל זה, ביטול מס השילוט או המרתו בהתחייבות לשילוט אחיד לשיפור חזות פני העיר, לתיקון צו הארנונה ועדכונו עד כדי הפחתה והקלה בגובה המס לעסקים, זירוז ההליכים במתן רישוי לעסקים, קידום פתרונות יצירתיים  לשיפור דרכי הגישה והחניה לעסקים ועוד.
איגוד העסקיםהייתה זו סנונית ראשונה של תהליך התגבשות של העסקים וחברי האסיפה הכללית החלו בגיוס חבריהם בעלי העסקים לאיגוד. רבים ברכו על היוזמה וההנהלה הזמנית קוראת לכל בעל עסק שמעוניין להצטרף ולתרום להתארגנות ליצור קשר בדף הפייסבוק של האיגוד.

עפ"י המלצתו וסיועו של עו"ד אבי עייש, סגן ראש לשכת עורכי הדין בישראל, הוקם לאחרונה הארגון המאגד בתוכו אנשי עסקים מאשקלון והוא עתיד להיות הגוף המייצג של כל העסקים הקטנים באשקלון, בעלי המלאכה, הסוחרים ושאר העצמאים מול הרשויות ומול כל גורם שעשוי לקדם את ענייניהם.

במצב הבלתי נסבל של העסקים בעיר, כאשר ישנם עסקים בסכנת סגירה וקריסה כלכלית, בעלי העסקים הבינו כיום, כי יש הכרח לאחד כוחות על מנת לדאוג לעצמינו, להעלות  את העניינים הנוגעים לנו על סדר היום הציבורי ולפעול לשיפור המצב.

בעלי העסקים התכנסו אתמול ביחד במלון גולדן טאוור על מנת להתארגן ולקחת את עצמם בידיים, במסגרת ארגון דמוקרטי, שממנו תיבחר הנציגות הנבחרת ויו"ר. נציגות זו תוכל לפעול באפקטיביות לקידום האינטרסים של העסקים מול הרשות המקומית ומול מוסדות המדינה הרלבנטיים ותאבק ביעילות להשגת היעדים שיגבשו לטובתם בדיונים שיקיימו בינם לבין עצמם.

מארגני האסיפה הראשונה הסבירו כי בשלב הראשון, תוקם הנהלה זמנית של המייסדים, אשר תתחיל לפעול ליישום המטרות הראשוניות של התאגדות ובמשך הזמן, הנהלה מכוננת זו, תיערך לגיבוש תקנון לאיגוד, תקבע את אופן ההצטרפות אליו ואת הכללים לקיום בחירות בתוכו. כמו כן, מעת לעת, תרחיב הנהלה זו, תוך התייעצות עם בעלי העסקים והעצמאים בעיר, את מטרות האיגוד ובכלל זה, פעולות למיצוב חיובי של תדמית העסקים, הקמת "מועדון לעסקים", להפריה הדדית, גיבוש, סיוע הדדי, חילופי מידע וכיו"ב, הפקת ידיעון פנימי, כרטיס חבר, הרצאות, השתלמויות, סדנאות בנושאים ספציפיים להעשרה ועוד.

עו"ד אבי עייש, הזכיר לבאי האסיפה כי בעבר בהיותו חבר מועצת העיר פנה פעמים רבות לבעלי העסקים להרים את הכפפה ולהתאחד במסגרת דומה, אולם דבר זה לא צלח ועד כה האיגוד לא בא לעולם. לעת הזאת, כאשר הוא מחוץ למועצת העיר ואינו מצוי בניגוד עניינים בהקשר לזה, הוא מצא לנכון להיענות לזעקת הסוחרים ולתרום מיכולתו וכישוריו לקדם את ההתאגדות הזאת ולסייע ביחד עם חבריו, כדי שהאיגוד יצא לדרך. במשך הזמן הוא מקווה, כי האיגוד יקרום עור וגידים ויהיה לנציגות מגובשת ומנוהלת היטב שימונה לה אף יו"ר נבחר. לדבריו: "ככל שהאיגוד יהיה גדול יותר, תוכל הנציגות הנבחרת לנצל את תקופת הבחירות הקרובה כדי להבטיח שכל נבחר ציבור ישלב במצע שלו התחייבויות למען העסקים הקטנים והם ידרשו להתחייב לביטול מס השילוט, ו/או המרתו בהתחייבות של העסקים להתקין שלטים ראויים לפי שיקבע על ידי אדריכל נוף ובכך נשפר חזות פני העיר ונקל על בעל העסק. במקום שישלם מס מעצבן שישקיע בשלט מכובד. לצורך כך, המתמודדים למועצת העיר ולראשות העיר יתחייבו להוביל מהלך שיביא לתיקון חוק העזר הרלבנטי" אומר עו"ד עייש.  

לעניין הארנונה לדבריו, יש לבצע תיקונים מרחיקי לכת בצו הארנונה והתאים אותו למציאות העכשווית. יש לבצע שינויים מרחיקי לכת בתעריפי מינימום מקסימום בטווח התמרון של העירייה תוך שימת לב לסוג העסקים ולרמת ההכנסות שלהם.

פניה מסודרת של האיגוד בגיבוי משפטי ללא ספק תתחיל להניע את המערכות. " אין לצפות  לפתרון מהיר אך  יש להתחייב למאבק עקבי ונחוש ולאורך זמן ללא ליאות".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה