הפגנה: הורים לילדים חוסים במעון תמר נגד אגודת אקי"םהוסטל 'תמר' באשקלון משמש מעון יום לבעלי צרכים מיוחדים  מעל גיל 21. ההוסטל הוקם לפני כ-14 שנים. כבר

הוסטל 'תמר' באשקלון משמש מעון יום לבעלי צרכים מיוחדים  מעל גיל 21. ההוסטל הוקם לפני כ-14 שנים. כבר לפני ארבע שנים הבחינו הורים במקום כי דברים אינם מתנהלים כשורה. הבוקר (א) קיימו ההורים והחוסים במקום הפגנה מול בניין העירייה בדרישה להעביר את ניהול המקום מאגודת אקי"ם.  

ההורים מוחים נגד ההחלטה לפטר את מנהל ההוסטל וכן על התנהלות  פלילית  לטענתם, במרכז היום, שגובלת ביחס מחפיר כלפי ילדיהם ואף באלימות לכאורה כנגד החניכים חסרי הישע בהפגנה שהתקיימה הבוקר אף הציגו תמונות קשות של חבלות  בגוף אחד החניכים שלפי טענתם נעשו ע"י המדריכים במקום, לפי טענתם אף הוגשה תלונה במשטרה בנושא.

ההורים דורשים להעביר את ניהול המקום מאקי"ם לאגודה אחרת ושעיריית אשקלון תפעל במיידת להעברת אחריות הניהול מהאגודה, עוד דורשים ההורים למנוע את פיטוריו של אחד המדריכים במקום אשר לפי טענתם חשף את מיקרי ההתעללות בחוסים במקום, אותו מדריך אהוד על החניכים וההורים במקום שרואים במדריך גורם שעוזר לחניכים.

מעיריית אשקלון נמסר "מרכז יום תמר הוא מרכז לחניכים בוגרים עם צרכים מיוחדים. המרכז מופעל ומנוהל על ידי אקי"ם אשר זכתה במכרז להפעלתו. אחריות על המנהל והעובדים במקום הם על הנהלת אקי"ם.

תלונות ההורים הגיעו אלינו ובהתערבות אגף רווחה נקבעה פגישה של כל ההורים עם מנכל"ית אקי"ם מרכז ביום ראשון הקרוב בשיבה זו ידונו כל הנושאים בנושא אלימות כלפי החניכים כאשר הגיעו תלונות אלה הם טופלו בהתאם להוראות החוק"

 אק"ים ישראל נמסר: "לאחר שנשקלו שיקולים מקצועיים בכובד ראש ובאופן ממושך ביותר, הוחלט להציע למנהל מרכז היום לשמש כמדריך ראשי במקום (הוא סירב) ולהביא מנהל אחר למקום. אקים עושה מאמצים רבים, משקיעה כסף, אנרגיה ומרץ רב ביותר, על-מנת לתת שירות מיטבי לאנשים היקרים במרכז היום. אנו שוקדים כל הזמן, על פיתוח המרכז, ולראיה פתחנו לאחרונה שלוחה חדשה בעיר, שיפצנו וטיפחנו על-מנת להיטיב את השירות, הוצאנו את האנשים לנופש באילת ועוד. אנו נמשיך לעשות כן בנאמנות ובאחריות, ואנו מקווים שברור לכולם שאין אחריות ללא סמכות. על כן הסמכות על ההחלטות שהתקבלו לאחרונה לטובת האנשים, נמצאת בידנו כאחראים למרכז".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה