הארבה הגיע לאשקלוןאלפי פריטי ארבה פשטו הבוקר על אשקלון, תושבים רבים העלו לרשתות הפייסבוק תמונות של הארבה שהגיע

אלפי פריטי ארבה פשטו הבוקר על אשקלון, תושבים רבים העלו לרשתות הפייסבוק תמונות של הארבה שהגיע לאשקלון, אין חשש הנזק נגרם רק כאשר הכמות היא גדולה בהרבה.

התופעה הנדירה היחסית באשקלון לא זכורה אפילו לזקני העיר, תושב העיר שמעון הגר באשקלון משנותה 50 אומר "אני כאן מאשקלון מעל ל 60 שנה ולא ראיתי בחיים ארבה באשקלון, בפעם האחרונה שראיתי את הארבה זה היה במרוקו, הארבה עצמו לא גורם יחסית לנזק כמו הזחלים של הארבה שהם משמידים כל מה שבסביבתם".

[caption id="attachment_26155" align="alignright" width="300"]ארבה שנתפס הבוקר באשקלון ארבה שנתפס הבוקר באשקלון[/caption] הפרטים הבודדים שחדרו למרכז ולאשקלון ביממה האחרונה עשו זאת כנראה בגלל החום ששרר כאן אתמול ובמהלך הלילה. על אף שהלילה ומחר חל שינוי מסוים וייעשה צונן, משטר הרוחות בימים הקרובים במדבר סיני ובנגב ינשבו מכיוון דרום מערב ושרב יתפתח באזור, מה שמעלה את הסיכוי לראות כאן אצלנו נחילים נוספים של החגבים המעופפים. הארבה שהגיע לאשקלון, לאשדוד וליבנה הוא מסוג ארבה סודאני וכשר ולפי המסורת הוא כשר לאכילה, אך בנו של הרב עובדיה יוסף, מבהיר כי קיים איסור לאכול ארבה. "אין אנו בקיאים בשמותיהם וסימניהם ואין לנו מסורת ברורה על כך". במשרד החקלאות עוקבים אחר קבוצות ארבה שנותרו בשטח באזור נחל לבן גם הערב. על פי ההערכות הריסוס באמצעות מטוסים יימשך מחר בבוקר לאחר שהיום בוצע ריסוס שכזה באמצעות ארבעה כלי טיס באזור ניצנה והיישוב מגן. הארבה הופיע במספרים יחסית גדולים בשכונות גבעת ציון - גבעת הפרחים ובשאר השכונות הארבה הופיעו באחדים. ארבה גורם לנזק רב ואוכל כל יום מזון בכמות השווה למשקלו אך הנחילים אינם מסוכנים כלל לבני אדם, בגלל שהארבה מתפתח וגודל בחום, אין סיכוי רב שהוא יתפתח ויטיל ביצים בעיר וארבה צפוי להיעלם מהנוף האשקלוני בימים הקרובים.

משה ניסימפור מספר על פשיטת הארבה באשקלון בדרך ציורית

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה