מבקר המדינה, השופט יוסף שפירא סייר במקומות שנפגעו מירי באשקלוןמבקר המדינה, השופט יוסף שפירא סייר במקומות שנפגעו מירי גראדים בעיר והתרשם עמוקות מההיערכות ותפקוד

מבקר המדינה, השופט יוסף שפירא סייר במקומות שנפגעו מירי גראדים בעיר והתרשם עמוקות מההיערכות ותפקוד מטה החירום במהלך המבצע. ראש העיר אשקלון בני וקנין: "לזרז הליכי בניית ממ"דים"

השופט, יוסף שפירא ופמלייתו ערכו סיור באשקלון במסגרת יום ביקור בדרום במטרה לקבל סקירה על מהלך מבצע "עמוד ענן" והנזקים הכלכליים שנגרמו לעיר. הביקור נפתח בלשכת ראש העיר, בני וקנין, שם קיבל המבקר תדריך על התנהלות המבצע באשקלון מראש העיר. לאחר מכן ביקרו המבקר ופמלייתו בחדר המצב של העירייה כדי לשמוע על היערכות העירייה במצבי חירום.

[caption id="attachment_24147" align="alignright" width="300"] מבקר המדינה יוסף שפירא באשקלון[/caption]

המבקר, שפירא, אמר: "באנו היום לשני נושאים. לראות מקרוב איך הייתה היערכות החירום בעיר ואיך נעשה השיקום לאחר כל כך הרבה טילים". ראשהעיר וקניןסיפר לפמליית המבקר במהלך התדרוך את שעברההעיר אשקלוןמאז 2003 עת נורה הטיל הראשון לעיר: "זה היה ביולי 2003  ומאז נפלו המון טילים על העיר ונורו לעברה מאות. כמה ימים לפני עופרת יצוקה נפלו טילים בבתים ובכל מהלך עופרת יצוקה נורו למעלה מ-100 טילים. רק בעמוד ענן נורו 105 גראדים לעיר 13 פגעו במבנים ובבתי ספר ובתי מגורים וגרמו נזק רב".

ראש העיר שיבח את פעילות כיפת ברזל שהצילה את העיר והצילה חיי אדם. "בכל הסבבים האחרונים הוכחנו שאנחנו מאוד מנוסים בהפעלה מהירה של כל המערכות בחירום וכך קרה גם במבצע האחרון. ביום רביעי, 15:45, תוך דקות מהיוודע דבר חיסולו של ג'עברי, נפתח חדר המצב, מקלטים נפתחו, התקיימו הערכות מצב, עשרות מתנדבים התארגנו הכי מהר שאפשר. פתחנו מרכז דחק וטיפלנו בנפגעי טראומה. בכל נפילה שהייתה בעיר הופעתי בשטח וזה מסייע בנוסף לצוותי חירום, צוותי חוסן ומסייעים. המערכת עבדה נהדר כולל שיתוף פעולה עם מס רכוש שהגיעו מיד למקומות שנפגעו".

מבקר המדינה בסדרי הסיכום שלו אמר כי "התרשמתי מאוד מהפעילות של ראש העיר ומטה החירום שלו וההיערכות שלהם במהלך עמוד ענן והייתה באמת עבודה טובה. לגבי  בקשותיו של ראש העיר בזירוז הליכים אנו נבחן ונבדוק את הדברים"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה