אושר מתווה פיצויים לתושבי אשקלוןועדת הכספים דנה הבוקר בנושא פיצוים לנפגעי מבצע עמוד ענן, אף נציג מעיריית אשקלון לא נכח  בדיון,  מי

ועדת הכספים דנה הבוקר בנושא פיצוים לנפגעי מבצע עמוד ענן, אף נציג מעיריית אשקלון לא נכח  בדיון,  מי שייצג את ערי הדרום הוא ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ, בין ההחלטות פיצוי לעסקים, תשלום שכר  רק לאחד מבני הזוג, הקדמת תשלום מס הכנסה שלילי.

מי שכן נכחו מאשקלון הם רואה החשבון שבתאי בירן מטעם לשכת רואי חשבון ועו"ד שגיב שלום מתנועת אכפת לי מאשקלון, בעת שהוועדה דנה בנושא חוסר המיגון בשכונת 'נווה דקלים' שהבתים בשכונה נבנו בשנות ה90 ובנויים ברובם מעץ וללא מיגון לא היה נציג מהעיר אשקלון שייצג את עמדת העירייה. ההחלטות  שהתקבלו בוועדה מבוססות על אלו שאושרו לאחר מבצע עופרת יצוקה. לפי ההצעה הפיצוי ינתן עבור 9 ימים   23-14 נובמבר הכולל את היום האחרון של הפסקת האש, יתאפשרו מספר מסלולים, בהתאם לבחירתו של הניזוק: פיצוי בגין שכר ששולם לעובדים שנעדרו מהעבודה, מסלול הפרש מחזורים המביא לידי ביטוי את הירידה [caption id="attachment_24154" align="alignright" width="300"] הדיון בוועדת הכספים הבוקר[/caption] במחזורי העסק, ומסלול הוצאות.  נראה שהפעם הטיפול בבקשות יהיה קצר במיוחד וניתנת קדימות לטיפול בבקשות. בימים הקרובים התקנות יפורסמו ברשומות, ולאחר מכן יפורסמו הטפסים אותם יצטרכו למלא דורשי הפיצויים. נשארתם בבית ב"עמוד ענן"? רק אחד מבני הזוג זכאי לשכר. ההסתדרות צפויה לחתום הערב (ג') על הסכם עם רשות המסים ולשכת התיאום של ארגוני המעסיקים, על פי המתווה שגובש , שדומה מאוד לעיקרון שנקבע לאחר מלחמת לבנון השנייה בשנת 2006 ובסבב הלחימה לפני כשנה , רק מעסיק שישלם שכר מלא לעובדיו יהיה זכאי לפיצוי מטעם המדינה. עובדים בטווח של עד 7 קילומטרים מרצועת עזה יקבלו פיצוי מלא גם אם שני בני הזוג במשפחה לא הגיעו לעבודה, וזאת בשל הוראות פיקוד העורף להיצמד למרחבים מוגנים. באשר לטווח של 7-40 קילומטרים מהרצועה שבניהם נכללים תושבי אשקלון, נקבע כי הפיצוי יינתן רק בגין אחד מבני הזוג במשפחה שבה ילדים עד גיל 14. זאת משום שפיקוד העורף הורה שלא לקיים לימודים במוסדות החינוך, אולם לא נתן הוראה דומה באשר למקומות עבודה. תושבי הדרום יקבלו מס הכנסה שלילי מוקדם מהרגיל בעקבות מבצע עמוד ענן, התשלום הוקדם בחודש וחצי ויתבצע בסוף השבוע. מדובר ב-41 מיליון שקל המגיע ל-31 אלף זכאים בנוסף,  בנוסף האריכה רשות המסים את מועד הגשת הבקשות ל"מענק הכנסה" בשבועיים נוספים לכל תושבי הארץ עד 16 לדצמבר.

היום ג בשעה 19:00 יתארח רו"ח שבתאי בירן באתר ויענה לשאלות הגולשים

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה