סכנה גם לבני אדםפעולות ההדברה נגד זחלי טוואי התהלוכה. הזחלים פוגעים בעצי האורן ונחשבים למסוכנים גם עבור בני האדם שבאים איתם במגע

 

דוברות העירייה

בימים אלה מבצעת יחידת ההדברה באגף לאיכות סביבה במינהל תפעול בעיריית אשקלון טיפול בזחלי טוואי תהלוכה הפוגעים בעצי האורן. טוואי התהלוכה הוא המזיק העיקרי לעצי האורן והוא נחשב כמסוכן גם לבני האדם. עד כה הדבירה היחידה כ-100 עצי אורן.

הזחלים טווים קן משותף בצורת אשכולות, העטופים בחוטי משי בהירים הנתלים על ענפי האורן. הם מתפתחים בעונת החורף וניזונים ממחטי האורן, גופם של זחלי טוואי התהלוכה מכוסה בשערות הנושרות מעל גבם ועלולות לגרום לפגיעה בבריאות בני אדם הבאים אתם במגע על ידי צריבה קשה בעור ובעיניים ואף להתפתחות דלקות עיניים קשות בהתאם לרמת רגישותו של הנפגע.

פעולת ההדברה, שאמורה למנוע את התפתחות זחלי טוואי התהלוכה בעצי האורן בעיר, כוללת הזרקות של חומרים, המאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה, הקוטלים את הזחלים בעצי האורן בהתאם.

מנהל יחידת ההדברה, רמי נתנאל, מזהיר את תושבי העיר מפני מגע בזחל ומבקש לנהוג באחריות: "על תושבי העיר המבחינים בתופעה בעצי האורן להתקשר ולעדכן את המוקד העירוני 106. כמו כן, במקרה של מגע יש לשטוף את המקום היטב במים זורמים ולפ

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה