שרת התרבות והספורט לימור לבנת העניקה לרה"ע אשקלון פרס מקום ראשון בתחום התרבותלבנת: "אני מברכת את אשקלון על זכייתה בפרס. אני שמחה שפרס השרה בתחומי התרבות והספורט שיזמתי בשנה

לבנת: "אני מברכת את אשקלון על זכייתה בפרס. אני שמחה שפרס השרה בתחומי התרבות והספורט שיזמתי בשנה שעברה, הופך למפעל חשוב שמתמרץ ומעודד רשויות להשקיע יותר בתחומים שמשפיעים ומשפרים את איכות החיים של התושבים" 

ראש העיר אשקלון, בני וקנין: "אני שמח על הבחירה. ביצענו באשקלון מהפיכה גדולה בתחום התרבות בשנים האחרונות, קיימנו עשרות פסטיבלים ואירועים רבים בכל בני וקניןהתחומים: איכות סביבה, אומנות, סרטים ועוד. זאת במסגרת המדיניות לקיים ככל שניתן אירועים תרבותיים לכלל האוכלוסייה בעיר ולהעשיר את חיי התרבות בה. מדיניות שתימשך גם בעתיד".

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת העניקה בטקס חגיגי ביום חמישי האחרון את פרס השרה לרשויות מקומיות בשווי 1.1 מיליון ₪ ל-21 הרשויות המובילות שהשקיעו השנה בתרבות ובספורט. אשקלון הזוכה במקום הראשון בפרס שרת התרבות והספורט על השקעתה בתחום התרבות בקטגוריית ערים גדולות קיבלה גם פרס כספי בסך 75 אלף שקלים שינותבו לרווחת תושבי העיר. כזכור זכתה אשקלון בשנה שעברה בפרס הספורט.

בנימוקי השופטים נקבע כי אשקלון הצטיינה ביצירתיות ויכולת לגייס ולרתום יחד מגוון של כוחות תחת כנפיו של חזון משותף לשם הוצאה אל הפועל של מיזמים תרבותיים ייחודיים. בלטה בגישה אמנותית פלורליסטית, המעודדת יוזמות ביישוב ליצירת שפע של אירועים תרבותיים, המשתייכים לקשת רחבה של אפיקים אמנותיים. וכן בהרחבת התשתית החומרית של הפעילות התרבותית והשקעה בתחזוקת מתקני התרבות ובפיתוחם. במסגרת זכייתה תקבל העיר גם פרס כספי בסך 75 אלף שקל שינותבו לרווחת התושבים.

חבר השופטים לפרס בתחום התרבות כלל את: אורלי פרומן, מנכ"לית משרד התרבות והספורט, רן בר, סמנכ"ל משרד התרבות והספורט, שמעון אלקבץ, ראש מינהל תרבות, השחקן והיוצר זאב רווח, איש התקשורת מולי שפירא, הסופרת גאולה רון- פדר ורות דיין.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה