אזור עדיפות זאשקלון לא נכללת במפת העדיפות הלאומית עליה חתמו במשרד האוצר, המשמעות שתושבי העיר לא יהנו מהטבה

אשקלון לא נכללת במפת העדיפות הלאומית עליה חתמו במשרד האוצר, המשמעות שתושבי העיר לא יהנו מהטבה שמוזילה את ערך הקרקע  בעשרות אחוזים, תושבי אשקלון מתכננים הפגנה מול משרדי הממשלה ביום א הקרוב.

לפי התוכנית, רוכשי קרקע לבניית בית באזור עדיפות לאומית א' ישלמו רק 31% מערכה, ו-51% מערכה באזור עדיפות לאומית ב', ביישובי קו עימות יקבלו בוני

[caption id="attachment_7670" align="alignright" width="448"]בניה באשקלון בניה באשקלון[/caption]

הדירות פטור מלא מתשלום דמי חכירה. ההנחה שתינתן תסתכם במאות אלפי שקלים למגרש.

למרות מטח הקאסמים שנפל על העיר ומצבה הכלכלי (דירוג 5 ) אשקלון לא תזכה להיכלל במפת ההטבות .

המשמעות ההטבה היא כאשר  נרכש מגרש ביישוב באזור עדיפות לאומית א' (31%) שערך הקרקע שלו הוא 500 אלף שקל תינתן ההנחה עד לגובה התקרה (350 אלף שקל) והתשלום על הקרקע יסתכם ב-245 אלף שקל. בין היישובים באזור עדיפות א': ירוחם, דימונה, מצפה רמון, ערד ואופקים שבדרום; ומעלות תרשיחא, קרית שמונה, קצרין, בית שאן, צפת, נהריה, טבריה ועוד..

כבר לפני כשלוש שנים הורד גם הדירוג של איזור עדיפות א לאשקלון בתעשייה המשמעות היא ביטול החזר של 20% אחוז מההשקעה במפעל ועוד הטבות מס נוספות שלהם זכו המפעלים באשקלון, מצב זה יצר שרוב המפעלים החדשים שקמו באיזור הדרום עברו לערים שכן זכאים להטבה (קרית גת ושדרות) וכ-40% אחוז מתושבי אשקלון עובדים מחוץ לאשקלון.

רה"ע בני וקנין בפנייה לראש הממשלה נתניהו אומר: "אי הכללת אשקלון במפת העדיפות החדשה גורמת לעוול גדול לעיר ולאלה שרוצים לרכוש דירות. אני מזכיר שבמבצע עופרת יצוקה במבצע עמוד ענן ובכל פעם שהיה סבב אלים הגיעו הפוליטיקאים ואנשי ממשל והבטיחו הבטחות גדולות בעניין"

חבר המועצה איתמר שמעוני יעלה מחר (ד) הצעה  לסדר הצעה לערוך הפגנה ביום א הקרוב הפגנה מול משרד ראש הממשלה בירושלים במטרה למחות על ההחלטה המפלה והפוגענית.  כמו כן מבקש שמעוני כי ראש העיר יורה  ביום זה על גיוס חרום של כל עובדי העירייה למען המטרה החשובה הזו וכי העבודה העירייה תפעל לכך שכל עובדי העירייה, ללא יוצא מן הכלל, ייקחו חלק בהפגנה". ללא שום קשר לקבלת ההחלטה במועצת העיר מתכונן שמעוני להוציא אוטובוסים עם תושבי העיר להפגנה ביום ראשון הקרוב.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה