היום (שני) בשעה 20:00 מכבים את האורות לשעה אחתב- 22/4/13 (שני)  יום כדור הארץ הבינלאומי, ייקראו התושבים באשקלון לכבות את האורות בבתיהם, בעסקים,

ב- 22/4/13 (שני)  יום כדור הארץ הבינלאומי, ייקראו התושבים באשקלון לכבות את האורות בבתיהם, בעסקים, במגדלי המשרדים, במוסדות ובארגונים – למשך שעה אחת (60 דקות)

עיריית אשקלון, באמצעות האגף לאיכות הסביבה, תיטול חלק בשעת כדור הארץ שתתקיים במסגרת יום כדור הארץ הבינלאומי ביום שני, 22.4.13. אשקלון משתתפת במיזם בינלאומי זה זו הפעם השנייה וכך, בהיותה חברה בפורום ה-15, תורמת את חלקה לשימור כדור הארץ. הפעילות העיקרית המשויכת ליום זה היא כיבוי האורות למשך 60 דקות החל מהשעה 20:00. חושךבעיריית אשקלון מגבשים תוכנית פעילות עירונית במוסדות החינוך העירוניים ובמתנ"סים העירוניים וקוראים לתושבים לקחת חלק פעיל בשעת כדור הארץ ולכבות את האורות בבתיהם, בעסקים, במגדלי המשרדים, במוסדות ובארגונים - לשעה אחת.

אשקלון , על פי מדיניות ראש העיר, בני וקנין, חרטה על דגלה לקדם נושאי קיימות ואיכות סביבה, שמה דגש גם על חיסכון ושימושים יעילים באנרגיה זאת באמצעות תוכנית אב עירונית להתייעלות אנרגטית. בעיריית  אשקלון מזהים  את הפוטנציאל של יום זה המאפשר  לשים על סדר היום נושאים סביבתיים שמעסיקים את כולנו: הפרדת אשפה; חינוך סביבתי; שבילי אופניים; פיתוח ריאות ירוקות; תחבורה ציבורית; בניה ירוקה; אנרגיה מתחדשת; פעילות קהילתית; משבר המים; איכות האוויר וכדו' אשר משפיעים על איכות החיים של כולנו.

מיזם "שעת כדור הארץ" וכיבוי האורות למשך שעה אחת בלבד, נועד לעורר מודעות חינוכית בקרב הציבור ולעודדו לצריכת אנרגיה נכונה ונבונה במסגרת "אמנת האקלים", עליה חתמו ראשי הערים משנת 2008. מדובר באירוע שמתקיים בערים רבות ברחבי העולם ובישראל, והוא נושא מסר רב עוצמה, לפיו כל אחד מאתנו - באמצעות פעולה פשוטה, אפקטיבית ומשמעותית - יכול לתרום לצמצום הפגיעה בכדור הארץ.

בנוסף לפעילות כיבוי האורות, ביום כדור הארת ייערך כנס עירוני במתנ"ס שפירא בין השעות  17:30-20:00, את הפעילות יובילו רכזת איכות הסביבה, אוסנת אלעזרא, בשיתוף מוסדות חינוך, הרשת הירוקה, מתנ"ס שפירא כמתנ"ס עירוני ירוק, המחלקה לעבודה קהילתית ותוכנית מוטב יחדיו והיא תכלול גם הסברה, אירועים ופעולות חינוכיות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה