רשות המסים פרסמה את ההנחיות והטפסים לקבלת פיצויים לעסקים בעקבות מבצע "עמוד ענן"רשות המסים פרסמה היום (ד)  את ההנחיות והטפסים הדרושים לקבלת פיצוי בגין נזק עקיף (שכר עבודה, ירידת

רשות המסים פרסמה היום (ד)  את ההנחיות והטפסים הדרושים לקבלת פיצוי בגין נזק עקיף (שכר עבודה, ירידת מחזורים, הוצאות שוטפות וחקלאות), שנגרם לענפי המסחר, התעשייה, השירותים, החקלאות והתיירות בין התאריכים: 14.11.2012 ל-23.11.2012 ( תשעה ימים) . זאת, על פי החלטת הממשלה על מתן פיצוי על נזקים עקיפים שנגרמו בשל הלחימה בדרום במבצע "עמוד ענן"

כמו-כן, ניתן לקבל את הטפסים לשם הגשת התביעה ולהגיש את התביעות באחד ממוקדי מס רכוש ובמשרדי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין, שלהלן: פ"ש אשקלון, שלוחת אשדוד של פ"ש אשקלון, פ"ש באר שבע, מוקד הפיצויים בשדרות, פ"ש גוש דן ובדלפק המודיעין של רשות המסים בבניין משרדי הממשלה - דרך מנחם בגין 125 בתל-אביב.
המועד האחרון להגשת התביעות הינו ביום 30.4.2013.
רשות המסים הקימה מוקד מיוחד שיטפל בתביעות שיוגשו. המוקד יפתח מהיום  (1.1.2013). בנוסף, תפעיל הרשות  מוקד שירות טלפוני לפניות הציבור, בו ניתן יהיה לקבל מענה לשאלות בכל הקשור לפיצויים בשל נזק עקיף במבצע עמוד ענן. מספר הטלפון במוקד הטלפוני הינו 4954* (כוכבית מסים) או 02-5656400. כמו כן ניתן לפנות באמצעות דוא"ל:  [email protected].
רשות  המיסים תקיים כנסי הדרכה לציבור הרחב בערים באר-שבע, אשקלון ואשדוד, בהם ניתן יהיה לקבל הסברים בדבר נוהלי הפיצוי. המועד לעריכת כנסי ההדרכה יפורסם בהמשך.
על פי התקנות, רשאי כל ניזוק באזור המוכרז, להגיש תביעה בגין נזק עקיף באחד מתוך שלושת המסלולים: מסלול שכר עבודה, מסלול מחזורים ומסלול הוצאות שוטפות. תנאי להגשת תביעה בכל אחד מן המסלולים, הוא כי שולמה משכורת לעובדים שנעדרו בשל המצב הביטחוני, כהגדרת מונחים אלה בתקנות האמורות.
  • מסלול שכר - מעסיק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין שכר ששולם לעובדים, שלא הגיעו לעבודתם בהתאם להנחיות פיקוד העורף. כמו כן, הפיצוי יינתן עבור עובד שנעדר ממקום עבודתו בשל השגחה על ילדיו שמתחת לגיל 14, עקב סגירת מוסדות חינוך בהתאם להנחיות פיקוד העורף (הפיצוי מתייחס רק לאחד מההורים). הפיצוי יהיה בגובה 132.5% משכר הבסיס של העובד.
  • מסלול מחזורים - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין ירידה במחזור העסקי בשל המצב הביטחוני, בהתאם לדיווח השוטף של העוסק למע"מ (חד חודשי או דו- חודשי). הנוסחה תכלול השוואת המחזור העסקי בהתאם לשיטת הדיווח כאמור, לעומת תקופה מקבילה אשתקד.
  • מסלול הוצאות - בעל העסק יוכל להגיש תביעה לקבלת פיצוי בגין הנזק התפעולי שנגרם לעסק בתקופה הרלבנטית, בשל המצב הביטחוני בדרום.
בשל הצורך לתת מענה מהיר לעסקים שנפגעו והמצויים באזור גיאוגרפי נרחב, נקבע במסלולים לעיל מנגנון פשוט וישים ("מסלולים ירוקים").
לגבי ענפים ייחודים (מפעילי אולמות אירועים, בתי מלון, חקלאים) יועמדו פתרונות ספציפיים:
  • מפעילי אולמות אירועים/בתי מלון – על מנת לתת מענה לביטול הזמנות ואי ביצוע הזמנות חדשות, יהיו זכאים מפעילי אולמות אירועים/בתי מלון לתבוע פיצוי בשל נזק עקיף גם בגין התקופה שמסתיימת ביום ה- 28.2.2013, אם יוכיחו ביטול וצמצום הזמנות כפי שמפורט בתקנות האמורות.
  • חקלאים - בשל ייחודיות הענף, הפיצוי לחקלאים מביא לידי ביטוי את המאפיינים הייחודיים של הענף, כך שחישוב הפיצוי נעשה על בסיס נוסחה, המשקפת את אובדן התוצרת בניכוי הוצאה נחסכת. מסלול זה הינו מסלול החל על ניזוקים שעיסוקם בענפי גידולים צמחיים, למעט ענף הגינון, ונמצאים באזור שבטווח של עד 7 ק"מ מרצועת עזה.
עוד יצוין כי בשל חשיבות מתן הפיצוי המהיר לעסקים, שנפגעו במסגרת מבצע "עמוד ענן", אם לא תינתן החלטה על ידי רשות המסים בדבר הפיצוי בתוך 45 יום מיום הגשת התביעה, תינתן מקדמה בשיעור של 50% מסכום הפיצוי שיחושב ובתנאי שהומצאו כלל המסמכים וההבהרות שנדרשו.  בנוסף, וככל  שהחלטה בדבר הפיצוי לא תינתן תוך 180 יום מיום הגשת התביעה, תשולם מקדמה נוספת בשיעור של 40% כאמור. מקור: אתר רשות המיסים 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה