משרד הבריאות הוצא צו סגירה לקונדיטוריה "קינמון", בית המשפט ביטל את הצומשרד הבריאות הודיע הבוקר (ד) על הוצאת צו סגירה לקונדיטורית "קינמון" באשקלון, בעלי המקום טוענים

משרד הבריאות הודיע הבוקר (ד) על הוצאת צו סגירה לקונדיטורית "קינמון" באשקלון, בעלי המקום טוענים שהסגירה באה  "ממניעים זרים",במהלך תהליכי סגירת המקום הוציא בית המשפט צו מניעה כנגד סגירת המקום עד לקיום דיון בנושא בעוד כשבוע.

* עדכון לכתבה ביום חמישי ביטל בית המשפט את צו המניעה והורה על סגירת המקום ל30 יום. 

[caption id="attachment_25972" align="alignright" width="300"]קונדיטורית קינמון הבוקר קונדיטורית קינמון הבוקר[/caption] דרמה התרחשה בשעות הבוקר כאשר רופא המחוז בלשכת הבריאות אשקלון הוציא צו סגירה מנהלי לקונדטוריה היוקרתית ברחוב שלמה הכהן 1 אשקלון. שוטרים המלווים בעובדי לשכת הבריאות אף החלו בתהליכי בהשמדת המוצרים במקום וסגירת העסק, אך במהלך מהיר של בעלי העסק שפנו לבית המשפט הצליחו בעלי המקום למנוע את הסגירה. משרד הבריאות טוען בהודעה שהוציא לתקשורת  שבקרות שערך במקום נמצאו ממצאים תברואתיים לא תקינים וממצאים חוזרים של חיידק הליסטריה בעוגות. חיידק הליסטריה מוכר כמסוכן עבור חוליים כרוניים, נשים בהריון, יילודים, חולים אונקולוגיים וחולי סכרת. עו"ד שרון אוחיון  המייצג את בעלי הקונדיטוריה מוסר בתגובה "לקונדיטוריית קינמון הוצא צו סגירה על ידי רופא מחוזי ד"ר מיכאל גדלביץ'. יאמר כי מיד לאחר מספר שעות, בית המשפט הוציא צו מניעה לסגירת העסק. על פניו נראה לבעלי המקום כי מדובר בתקלה מעבדתית, שכן בדיקה במעבדה בבאר שבע שהראתה כי במוצר מסוים ישנה לכאורה ראייה לחיידק הליסטריה, דגימות נוספות בכמות גדולה יותר שנשלחו למעבדה המומחית בתחום באבו כביר - הראו שהכל תקין. עובדה זאת מלמדת שגם מבחינה סטטיסטית, כאשר דגמו כמות גדולה יותר של מוצר מאותו סוג, אין ככל ועיקר בטענות משרד הבריאות. למרות האמור, בעלי המקום לא לקחו סיכון והורידו את כל המלאי מהמדפים ופתחו בקו ייצור חדש. יצויין כי בעניין חיידק הליסטריה שהוא חיידק סביבתי המצוי באוויר ובאבק. דווקא הבדיקות מלמדות כי מדובר במקום עסק נקי ביותר, שכן כמות הקוליפורמים ובדיקת כלל החיידקים האחרים, מלמדת כי התוצאה היא מתחת לתקן הנדרש. עובדה זו מוכיחה עד כמה העסק נקי כפי שלקוחותיו בוודאי יודעים זאת. התנהלות משרד הבריאות במקרה זה מלמדת דווקא על איזו שהיא מטרה מוכוונת משימה, ודי לחכימא ברמיזא. ב-06.03 יתקיים דיון בבית המשפט. עד אז בעלי המקום יבצעו דגימות במעבדות פרטיות - בשתי מעבדות בלתי תלויות - ואז נבוא בניקיון כפיים לבית המשפט להוכיח את טענתנו כי מדובר בתקלה". כאמור יום למחרת ביום חמישי בערעור שהגישה הפרקליטות ביטל בת המשפט את צו המניעה והורה לסגור את המקום ל-30 יום.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה