שמר "מזכרת" מהמלחמה וכמעט גרם לאסוןיחידת החבלה של מרחב לכיש ניטרלה בפעילות מורכבת, רקטת גראד אשר נאספה אל ביתו של תושב העיר אשקלון על

יחידת החבלה של מרחב לכיש ניטרלה בפעילות מורכבת, רקטת גראד אשר נאספה אל ביתו של תושב העיר אשקלון על ידו, לאחר שזו נשאה חומר נפץ פעיל ומסוכן בעל מספר קילוגרמים ולאחר שאף התיר לילדיו הקטינים לשחק בה.   

ביום שישי בערב, במהלך משחק כדורגל שכונתי, שמע חבלן ממרחב לכיש כי שחקן בקבוצה אסף לביתו "מזכרת" ממבצע "עמוד ענן". תיחקור קצר אודות הפריט, העלה

[caption id="attachment_24239" align="alignright" width="448"] קרדיט לצילום: יחידת החבלה של מרחב לכיש.[/caption]

את החשד בליבו של החבלן, כי מדובר ביותר מסתם חלק זניח של רקטה .

אל ביתו של המודיע נשלח מידית חבלן מיחידת החבלה של מרחב לכיש אשר גילה כי מדובר בראש קרבי של רקטת גראד בעל חומר נפץ ומנגון פעילים.

בתום הערכת מצב מקצועית שנערכה בזירה הוחלט, כי הפריט יטופל למחרת באור יום. ביום שבת, השכם בבוקר הגיעה יחידת החבלה של מרחב לכיש בראשות מפקד היחידה רפ"ק ארז טמסות אל ביתו של המודיע. שם טיפלו בפריט והוא נלקח למקום מבודד לצורך ניטרולו.

מפקד יחידת החבלה מבקש לשוב ולהדגיש כי: " במקרה האמור ארע נס גדול. הפריט שנלקח הועבר ללא טיפול מקצועי ויכול היה להסתיים בחיי אדם. המודיע שלקח את הפריט סיכן לא רק את עצמו כי אם גם את ילדיו הקטינים אשר שיחקו בפריט, שכניו וכן את חבלני המשטרה אשר נאלצו לבצע טיפול מורכב יותר בשל מיקומו של הפריט. משטרת ישראל ערוכה לכל קריאה ותטפל בכל נפל אשר נמצא. אנו קוראים לציבור שלא לגעת בנפלים, או חלקי רקטות ולהתקשר מיידית אל המשטרה. גם בנקודה זו, משמעת אזרחית מצילה חיים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה