הרב הראשי לישראל משה עמר "אשקלון עיר מיוחדת ויפה עם בעל בית שדואג לה"כך אמר הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב שמה משה עמר בביקור בעיר אשקלון. ראש העיר בני וקנין בירך את

כך אמר הרב הראשי לישראל הראשון לציון הרב שמה משה עמר בביקור בעיר אשקלון. ראש העיר בני וקנין בירך את הרב ואמר כי "בשם תושבי אשקלון אנו מקדמים אותך בברכה".  

הרב הראשי לישראל הרב שלמה משה עמר הגיע לביקור בעיר אשקלון והתקבל בכבוד רב על ידי ראש העיר אשקלון בני וקנין הרבנים הראשיים הרב יוסף בלוי הרב

בני וקניןיוסף בלוי, המשנה לראש העיר שבתאי צור, חברי המועצה: שמעון כהן,אבנר סויסה,ניסים כלפון מועצה ותלמידים. הרב התקבל באולם אשכול פיס הסמוך למקיף עירוני א'  כמיטב המסורת במלח וחלה.

במהלך הטכס שהנחה הרב יעקב אביטן  בירך ראש העיר את הרב עמר וציין את שמחתו בשם תושבי העיר על ביקורו של הרב.  "כל תושבי העיר מקדמים אותך בברכה ואנו נרגשים לרגל ביקורך". ראש העיר סיפר במהלך דבריו על המשאבים הרבים שהעירייה משקיעה בתשתיות דת: מקוואות בתי כנסת ושיפוץ מוסדות דת אחרים.

הרב הראשי עמר בדבריו בירך את כל תושבי העיר ואת ראש העיר ואמר כי "ראש העיר אשקלון מר בני וקנין הוא איש שמדברים עליו הרבה טוב. אני יודע עד כמה  ידו וליבו פתוחים לצורכי דת. איש טוב שנוהג בעין טובה ואני שומע עליו דברים טובים. אשקלון זאת עיר מיוחדת ומוזכרת במקורות. כשמתחילים את  משנה מסכת גיטין כתוב שם "מאשקלון לדרום אשקלון כדרום. עיר שיש לה סממן של מקום והוא הדרום. אשקלון היא התפארת של הדרום ואתם הוספתם יופי גשמי והארה. הכל יפה בעיר. וזה בגלל שיש בעיר אשקלון בעל  בית טוב שדואג לעיר ליופי רוחני למקוואות לכשרות. אשקלון יסוד של הארץ .היא עיר גדולה ומיוחדת"

לאחר מכן עבר הרב להיכל התרבות ושמע תלמידי כיתות יא ויב' והשיב על שאלות. הסיור נמשך בחברת החשמל שם ביקר הרב בתחנה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה