תוכנית זהירות בדרכים כבר בגני הילדיםהתוכנית להטמעת נושא הבטיחות בדרכים פועלת בגני ילדים באשקלון על ידי גמלאים מתנדבים שמגיעים לגן

התוכנית להטמעת נושא הבטיחות בדרכים פועלת בגני ילדים באשקלון על ידי גמלאים מתנדבים שמגיעים לגן ומובילים יוזמות חינוכיות בנושא

תוכנית "זהב בגן" הינה תכנית ארצית להתנדבות גמלאים בגני הילדים בנושא בטיחות בדרכים כדרך חיים. התכנית מופעלת על ידי עמותת אור ירוק ותנועת של"מ – החברה למתנ"סים בשיתוף משרד החינוך. במסגרת התכנית מגיעים המתנדבים הגמלאים לגן אחת לשבוע ומשתלבים בפעילות הגן ומובילים יוזמות בתחום בטיחות בדרכים דרך כישורים ומיומנויות שהם רכשו ופיתחו במהלך חייהם. התוכנית פועלת בימים אלו בגנים: ורד, שקמה ממ"ד, ארגמן, ברנע, חבצלת, יצהר ממ"ד, 2 גני מצפה ברנע, אייל מ"מ, חרצית, שקמה ותל"י.

תוכנית זהבהמתנדבים מהווים דמויות משמעותיות עבור הילדים, הם משמשים מודל לחיקוי והערכה. המסרים שאותם הם מביאים בעקביות, בדרך חוויתית מסייעים להטמעה של דרכי התנהגות בדרך. הילדים משמשים כ"שגרירים" לנושא ומעבירים את המסרים להורים ולשאר בני המשפחה. התכנית מזמנת מפגש משמעותי בין מתנדבים בקהילה, ילדי הגן, צוות הגן, הורים וקהילה. כל מתנדב בתכנית מקבל מקום משמעותי בגן, על ידי מציאת מסגרת פעילות התואמת את כישוריו ויכולותיו. המתנדבים משתלבים בגנים ממלכתיים, גנים ממלכתיים דתיים וגנים של החינוך המיוחד. כל מתנדב שייך לקבוצת למידה של תכנית זה"ב בגן, לכל קבוצה יש רכז ומנחה בהתנדבות, שנפגש אחת לחודש עם המתנדבים ומלווה אותם בתהליך התנדבותם בגן. התוכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם רכזת מטה הבטיחות באשקלון, הגב' רות אטיאס.

רכזת גנים באגף החינוך בעיריית אשקלון, ליז כהן: "אני שמחה שבעירנו אשקלון נרתמו גמלאים, מתנדבים, לקחת חלק פעיל בנושא. אין לי ספק שהיצירה המיוחדת של המתנדבים תפרה ותעשיר את כולנו כקהילה ובפרט את ילדי הגיל הרך בהיבט החינוכי ובהסברה הולמת בנושא בטיחות בדרכים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה