כנס חירום של בעלי עסקים מאשקלון והאזור: "סבבי העימות עם הפלשתינים הורגים לנו את העסקים"קבוצת BNI אשקלון, ארגון לבניית קשרים עסקיים, המאגדת בעלי עסקים באשקלון והסביבה ערכה הבוקר 3.12.12

קבוצת BNI אשקלון, ארגון לבניית קשרים עסקיים, המאגדת בעלי עסקים באשקלון והסביבה ערכה הבוקר 3.12.12 כנס חירום במלון גני דן.

בכנס נטלו חלק בעלי עסקים מאשקלון ומחוצה לה שבאו לתמוך בכ-150 בעלי עסקים מקומיים. בין המשתתפים בכנס שהגיעו להביע תמיכה: שרת הקליטה, סופה לנדבר, ח"כ פרופ' אבישי ברוורמן, ראש עיריית דימונה, מאיר כהן, וחבר המועצה, יו"ר האופוזיציה, איתמר שמעוני, שהוזמן על ידי בעלי העסקים מאשקלון לשאת דברים.

שמעוני שיבח את עמידתם האיתנה של הנוכחים כאזרחים במהלך סבב העימות האחרון עם הפלשתינים, אולם ציין כי בעוד הם עומדים איתן מול רקטות הגראד של חמאס, העסקים שלהם אינם יכולים לספוג עוד את ההפסדים הנגרמים להם מחדש בכל סבב, וכיום רבים מהם מצויים על סף קריסה.

שמעוני הציג בפני הנוכחים שתי הצעות לסדר שבכוונתו להעלות על שולחן מועצת עיריית אשקלון בישיבה שצפויה להתקיים ביום ד' הקרוב. בהצעה הראשונה מבקש שמעוני ממועצת העיר לאשר הנחה של 50% באגרת השילוט לבעלי עסקים מאשקלון על מנת לסייע להם להתמודד עם הקשיים מולם הם ניצבים כיום בעקבות המצב הביטחוני.

בהצעה השנייה שהעלה מבקש שמעוני מעיריית אשקלון להקצות 10 מיליון שקלים לטובת המרכז לטיפוח יזמות עסקית באשקלון (מט"י), כספים שישמשו לסייע לעסקים קטנים ובינוניים שנקלעו לקשיים עקב המצב הביטחוני, וכן יעודד יזמים נוספים להקים עסקים נוספים באשקלון, מבלי לחשוש מפני אפשרות שיקרסו בשל האיום הביטחוני.

"בעלי העסקים שידרו מצוקה קשה, לטענתם, המבצע האחרון בעזה גרם להם נזקים כמעט בלתי הפיכים, אך רבים גם מתעלמים מכך שבמהלך השנתיים האחרונות הם חווים אחת לשלושה חודשים סבב עימות שמציב אותם בפני מציאות בלתי נסבלת שבה פרנסתם מצויה בסכנה של ממש. חלקם כבר היום משוועים לעזרה לאחר שנותרו ללא אוויר לנשימה, וכבר אין להם מאיפה לקחת עוד הלוואות. אני מקווה כי ההצעות לסדר שבכוונתי להעלות בישיבת המועצה הקרובה, יתקבלו ברוב קולות ויקלו ולו במעט על בעלי העסקים המלקקים כיום את פצעי הלחימה בעזה, מבלי שאיש יגיש להם יד ויסייע".

חבר המועצה איתן קסנטיני שארגן עצומה של כ-400  בעלי עסקים בעיר סירב להשתתף בכנס בטענה שהוא בעל אופי פוליטי. רון אסיג בעל מסעדת GREEN מיוזמי הכינוס קרא לעירייה לעזור לעסקים הקטנים ע"י הפחתת אגרות ומסים.  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה