גני שעשועים ציבוריים חדשים באשקלוןבמסגרת הפיתוח המואץ של העיר והמדיניות החדשה שהציב ראש העיר, בני וקנין, שלושה גני שעשועים חדישים

במסגרת הפיתוח המואץ של העיר והמדיניות החדשה שהציב ראש העיר, בני וקנין, שלושה גני שעשועים חדישים הכוללים מתקני אקסטרים, מתקני כושר, קולרים לשתייה קרה, מתחם לרכיבה על גלגיליות ועוד הוצבו בשכנות חדשות בעיר, תושב העיר רן לוי אומר שהמיקום של גן השעשועים  הצמוד לויקטורי אינו מקום בטיחותי בגלל הסמיכות לתחנת הדלק ולכביש סואן.

לוי, שאף טרח ותיעד את גן השעשועים  אומר  " גן השעשועים החדש ממוקם בצמוד לצומת דרכים סואנת ומסוכנת, ובצמוד לתחנת דלק בתחילת תחנת דלקהגן מלא מתקנים לילדים ומתקני ספורט מדהימים , ונראה כי כסף רב מושקע בבניית הגן . אליה וקוץ בה , גן השעשועים שברובו מיועד לילדים קטנים מוקם בדיוק בצמוד לצומת דרכים מסוכנת שמחברת שני כבישים ראשיים בעיר אשקלון , כביש הכניסה הצפוני לעיר , שבעצם הוא כביש הגישה העיקרי , שד׳ מנחם בגין , וכביש הראשי השני שחותך את כל העיר מצפון לדרום , שד׳ יצחק רבין. הסיפור לא נגמר בזה. גן השעשועים והספורט מוקם גם בצמוד לתחנת דלק , ממש בגב של התחנה, שבטוח היא מזהמת את האוויר ואת הסביבה .לבנות מתקני ספורט שאמורים לשפר את בריאות הציבור , לא אמורים להבנות בסמוך לאדי הדלק הנפלטים מהתחנה." העירייה  בתגובה " לגן השעשועים שנבנה ישנו את כל האישורים הנדרשים כולל אישור של יועץ בטיחות ואין שום מניעה בהקמת הגן בצמוד לתחנת הדלק, גן  השעשועים מגודר ובטיחותי ואין סכנה להתפרצות ילדים לכביש מאחר שישנה גדר שמפרידה בין הכביש לשטח גן השעשועים ".

בתוך כך תנופת הבניית הגנים לא נפסקת האגף לשיפור פני העיר בעיריית אשקלון בשיתוף עם החברה הכלכלית בעיר מקיימים פרויקט משותף להקמת גנים ציבוריים חדישים הנגישים לכל התושבים כולל אוכלוסיות מיוחדות מוגבלות יכולת. הגנים החדשים שנוספו לאחרונה באשקלון הם: גן עמיצור, גן אפרידר הצעירה וגן מצפה ברנע. ראש העיר, בני וקנין: "העיר אשקלון בתנופת פיתוח מדהימה וניתן לראות זאת בכל רחבי העיר. הגנים החדשים והחדישים האלו הוקמו למען התושבים באשקלון ובשבילם ואני מתכנן להמשיך ולפתח עוד ועוד גנים כאלו ופרויקטים נוספים עבור האוכלוסייה בעיר".

גן עמיצור ברחוב בבר בשלבים אחרונים של פיתוח כולל מתקני משחק, אקסטרים ומתקני כושר, הגן תוכנן למתקני משחק לגילאי 0-12, כולל מתקן אקסטרים קוסמו חדש הכולל אפשרויות רבות של פעילויות. הגן כולל פינות ישיבה עם פרגולות, ספסלים נגישים למוגבלי יכולת, מתקנים בטוחים המבטיחים את שלום המשתמשים וכן נגישות לנכים למתקני המשחקים לפיכך גם אין בגן מדרגות. הגן מתוחם בגדר היקפית בשל קירבתו לכביש ראשי ובעל תו תקן של מכון התקנים הישראלים.

גן אפרידר הצעירה הממוקם ברחוב שלמה כהן כולל קולרים חדישים הכוללים מערכת קירור. בנייתו המורכבות של הגן הסתיימה והוא מוצל וכולל מתקני אקסטרים ומתקני משחק.

גן מצפה ברנע הממוקם ברחוב אדמונד דה רוטשילד מהגדולים בעיר, מוקף רבי קומות וכולל מגלשות ענק, מתקני אקסטרים, מתקני משחק לידים קטנים, מתקני כושר, מגרש להחלקה על גלגיליות ומגרש ספורט בשלבי בנייה למשחקי כדורגל וכדורסל.

סגן מנהל אגף שפ"ע, פרדי אברגל, ציין: "כל הגנים נגישים, מתוחזקים ונבדקים ע"י המחלקה. על הקמת הגנים עמלו מנהל אגף שפ"ע, ניסים סוויסה וכל מנהלי היחידות באגף שפ"ע. מנהלים את הפרויקטים: האחראי על תחום מערכות ההשקיה, אריה לוי; מנהל מחלקת גינון, אלי יזרעאלי מנהל עבודות קבלניות, יוסי בן זינו; מנהל יחידה תאורה, יעקוב זגורי; מנהל ריהוט רחוב, מאיר גבע; מנהל פיתוח יוסי סעדון; מנכ"ל החברה הכלכלית, גלעד אורן וסמנכ"ל הנדסה בחברה הכלכלית, אורן חדד. אנו מבקשים מכלל הציבור לעשות שימוש יאה ונאה כולל שמירה על מתקנים וצמחייה מפני ונדליזם, במטרה שכל התושבים ייהנו מהמתקנים באותה הזדמנות. אני מבקש את ערנות הציבור ולדווח על כל מפגע בגנים במוקד 106 במטרה שעובדי האחזקה יגיעו לטפל בכל מפגע תוך זמן קצר".

גן

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה