מטה הבחירות המרכזי של ראש העיר בני וקנין הושחתפעילי מטה הבחירות המרכזי של ראש העיר בני וקנין הגיעו ביום חמישי בבוקר למטה ונחרדו לגלות כי אלמונים

פעילי מטה הבחירות המרכזי של ראש העיר בני וקנין הגיעו ביום חמישי בבוקר למטה ונחרדו לגלות כי אלמונים ביקרו בלילה במטה וגרמו לנזק רב. אנחנו פשוט בהלם. זה בלתי נתפס. האלמונים שהיו כאן הלילה איבדו צלם אנוש. הם שברו, ניפצו והשחיתו, כאוס מוחלט, זה נראה כפרץ של וונדליזם בלתי נשלט.

אפילו ראש העיר אמר 'די, ספגנו מספיק בלי לפרסם ולהתלונן אבל הם חצו את הקו האדום – צריך לערב את המשטרה'", כך סיפר אחד הפעילים במטה הבחירות של בני וקנין, שהגיע בבוקר יום הריסת שלטיםחמישי למטה המרכזי והזדעזע ממראה עיניו. "כל השלטים הושחתו. מישהו מהם ניסה לפרוץ למטה וניפץ את דלת הזכוכית, הם השליכו אבנים, ניפצו את הזכוכיות, אך כתמי הדם הרבים העידו שמישהו נפצע כאשר ניסה להוציא את הזכוכיות ככל הנראה על מנת להיכנס למטה. הזמנו משטרה. הגיע צוות של מז"פ, שגידר את זירת הפשע ולקח ראיות מהמקום כולל דגימות של כתמי הדם", סיפר הפעיל.

אולם הוונדליזם במטה המרכזי לא היה המוקד היחיד עליו פשטו אלמונים באישון הליל. בבוקר יום חמישי דיווחו תושבים מאשקלון על כמה מוקדים בהם הוצבו שלטי בחירות של ראש העיר, כולם הושחתו.

ברחוב יקותיאל אדם בברנע, ניפצו האלמונים את המכוון בצומת הכיכר וככל הנראה בלהט השלכת האבנים על השלט הנושא את תמונתו של ראש העיר, ניפצו גם את שלט הרחוב. 'נזק לרכוש ציבורי', הגדירו זאת במשטרה והוסיפו לתלונה גם את תחנת האוטובוס בגבעת ציון, שהושחתה ושברי הזכוכיות נותרו על רצפת התחנה כעדות לוונדליזם הפושט בעיר נגד קמפיין הבחירות של ראש העיר. בנוסף הושחתו כמה שלטים בשכונת שמשון.

ראש העיר אמר בתגובה: "מישהו כנראה מאוד בלחץ, אחרת אין לנו הסבר להתנהגות האלימה המשולחת כל רסן שתקפה את אותם אלמונים בלילה בין רביעי לחמישי. אנחנו באמת משתדלים לשמור על מערכת בחירות נקייה ולכן הופתענו ונדהמנו מגודל ההרס והנזק. לדעתי יש לפעול מידית נגד ההתנהגות הבריונית הזו לפני שיהיה מאוחר מידי. מה שעשו כאן הלילה (חמישי) במטה הריסת שלטים (17)נראה כמו התקפת זעם וזה מפחיד. כתמי הדם על דלת הכניסה המנופצת זה מראה שלא יוצא לי מהראש. אחת הפעילות ראתה את המראות וברחה לביתה אחוזת פחד. זה כבר לא גרימת נזק לרכוש, זה כבר עבר לשלב של בריונות וחוליגנים שמסתובבים בעיר ומטילים אימה. אני מקווה שהמשטרה תמצא את האחראים למעשי הבריונות הללו ותמצה איתם את הדין.

איתמר שמעוני אומר בתגובה: "לפני זמן קצר הובא לידיעתי כי מטה הבחירות המרכזי של בני וקנין נפרץ והושחת, וכן הושחתו מספר שלטי בחירות שלו. אני מגנה בחריפות את המעשים ואת מי שאחראי להם. כמי שנפל לא אחת קורבן למעשי אלימות קשים על רקע פוליטי, אני מכיר מקרוב את התחושה, ומקווה כי המשטרה תדע לאתר בהקדם את העבריינים ולהביאם לדין. יריבות פוליטית, קשה ככל שתהיה, אינה צריכה לגלוש לפסים שכאלה. אני קורא לכל המתמודדים ברשימות השונות, למועצה וראשות העיר, לנהוג באיפוק, לגנות תופעות של אלימות ולשמור על כבודה של העיר ושל אלו המבקשים להנהיג אותה."

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה