ישראל מודה שהקטיושה שנורתה לעברה ביום שלישי יועדה לפגוע בתחנת הכוח באשקלוןניסיון פגיעה בבטן הרכה: ישראל מודה שהקטיושה m-75   שנורתה לעברה ביום שלישי יועדה לפגוע בתחנת הכוח

ניסיון פגיעה בבטן הרכה: ישראל מודה שהקטיושה m-75   שנורתה לעברה ביום שלישי יועדה לפגוע בתחנת הכוח באשקלון, אם הרקטה הייתה פוגעת היה חשש לפגיעה חמורה בתחנה.

כח2

שלושה  ימים לאחר שהרקטה שנורתה לעבר ישראל, מודה הרמטכל שהיעד של הרקטה היה קטלני ויועד לפגוע באחד מהמתקנים האסטרטגים ביותר של מדינת ישראל תחנת הכוח באשקלון או במכלי הגז והדלק בקצא"א. הרקטה מסוג M-75  בקוטר 8 אינץ' בעלת טווח של 60 - 70 קילומטר מכילה בתוכה עשרות קילוגרמים של חומר נפץ ועלולה לגרום לנזק רק באזור הפגיעה. אזור תחנת הכוח באשקלון מהווה מטרה לארגוני הטרור כבר למעלה מעשור, במתחם המצומצם של מספר קילומטרים  רבועים ישנם מכלי ענק של גז ודלק ובשנה האחרונה הועברו מכלי הגז שבפי גלילות למתחם בנוסף למכלי הענק של הסולר שהיו קיימים, מומחים מערכים את האנרגיה העצורה במתחם השוות בעוצמתם לחמישה פצצות אטום (מהסוג הגדול), במקרה של תרחיש קיצון עלולים תושבים רבים בעיקר בחלקו הדרומי של העיר להיות בסכנת חיים ברורה.  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה