בית המשפט החליט: על העירייה להחזיר את השלטים שנלקחו שלא כדין ללאה מלול המתמודדת לראשות עיריית אשקלוןבית המשפט לעניינים מקומיים באשקלון, כבוד השופט עידו כפכפי, נתן אתמול (ב' 9.9) צו המורה לעיריית

בית המשפט לעניינים מקומיים באשקלון, כבוד השופט עידו כפכפי, נתן אתמול (ב' 9.9) צו המורה לעיריית אשקלון להחזיר את השלטים שהוסרו מבניין בר כוכבא 9 עוד באותו היום  לידי לאה מלול המתמודדת לראשות עיריית אשקלון. מעיריית אשקלון נמסר בתגובה שהשלטים דרושים לצורך הליכים משפטיים.

בהחלטתו כתב השופט: "צר לי על ב"כ המשיבה (העירייה) אשר נאלצה להגיש תגובה בניסיון להצדיק את תהליך תפיסת השלט. עולה חשש כי תפיסת השלט לא נועדה לצרכי הליכים עתידיים נגד המבקשת (לאה מלול) וכראייה בהם ונראה כי (העירייה) מונעת משיקולים זרים".

שלטים מלוללאה מלול העומדת בראש רשימת גלים והמתמודדת על ראשות העירייה מציינת: "תמוהה ששלטים של מתמודדים אחרים בהם חברי מועצה מכהנים, קרובי משפחה של ראש עיר מכהן ושלטים של ראש העיר מכהן שמוצבים באופן בלתי חוקי בעליל, לא מוסרים ע"י פקחי העירייה ופקחי העירייה מתעלמים מקיומם.

"בכל שלב ובכל צעד במערכת הבחירות שלי אני פועלת על פי החוק ולכן גם בנושא השלטים החוק היה לצידי ובית המשפט פסק לטובתי.

"אסור שבתקופת בחירות העירייה תשרת מי מהמתמודדים, חובת העירייה לשרת את התושבים ולאפשר להם להשתתף במערכת בחירות חופשית ונטולת פחדים או לחצים.

"בחירות חופשיות הן מאבני היסוד של הדמוקרטיה הישראלית ואסור שבאשקלון התושבים יחששו ממשטרת המחשבות, יוטרדו ע"י העירייה בגין הזדהות עם מתמודד שאינו ראש העיר".

רקע למקרה:

בראשית אוגוסט (1.8) נתלו שני באנרים על בניין מגורים ברחוב בר כוכבא 9.

כעבור שבוע (6.8) הסירו פקחי העירייה את השלטים בניגוד להוראות החוק. היות וכך השילוט נתלה בחזרה.

ב-11 לאוגוסט הוציאה העירייה תקנות חדשות בגין שילוט בחירות.

כעבור עשרה ימים (21.8) שוב הסירו הפקחים את השילוט הנ"ל ושוב בניגוד להוראות החוק.

בעקבות זאת שלח עו"ד גדי פלר מכתב ליועץ המשפטי של העירייה והמועמדת לאה מלול הגישה תלונה במשטרת ישראל בדבר גניבה של קניינה הפרטי.

בעקבות זאת הוגשה גם תביעה נגד העירייה בבית המשפט לעניינים מקומיים וכאמור, אתמול ניתנה החלטת בית השפט המצ"ב.

 תגובת עיריית אשקלון: הגב' מלול תלתה שילוט בלתי חוקי על בניין ברח' בר-כוכבא ולאחר שקיבלה התראות על כך ולא הסירה השילוט, הוסרו השלטים על ידי מחלקת הפיקוח בעירייה. הגב' מלול ביקשה החזרת השלטים אף על פי שידוע לה שאין אפשרות לתלותם כדין. העירייה סברה כי השילוט נחוץ לה כראיה בהליך פלילי שהיא שוקלת להגיש כנגד הגב' מלול, אולם שופט בית המשפט סבר כי אין צורך בהחזקת השלט על ידי העירייה על מנת להוכיח את העבירה ולכן ציווה על החזרת השילוט לגב' מלול. השילוט אכן הוחזר לה. במידה והגב' מלול תתלה השילוט מחדש, הוא יוסר שוב על ידי העירייה. מובהר כי מחלקת הפיקוח העירוני פועלת להסרת שילוט בלתי חוקי מטעם כל המתמודדים בבחירות למועצה ולראשות העירייה.  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה