ילדים שנשכחים ברכב: ארגון ידידים יוצא במבצע רחב היקף ויחלק ערכות פריצה למתנדביםבעקבות מקרים חוזרים ונשנים בהם ננעלים ילדים ברכבים, החליטה הנהלת ארגון ידידים לצאת במבצע ארצי רחב היקף, במהלכו יחולקו ערכות פריצה למתנדבי הארגון.
יצוין, כי באם התכנית תצא לפועל, היא עשויה לצמצם משמעותית את מקרי המוות כתוצאה משכחת ילדים ברכב שאנו שומעים עליהם מדי קיץ

ארגון ידידים

"ההבדל בין ילד חי לילד מת, יכול להיות עניין של שניות ספורות", מסביר מנכ"ל הארגון, ישראל אלמסי.
"צריך לדעת שרכב שעומד בשמש מתחמם מהר מאוד גם אם הטמפרטורה החיצונית לא גבוהה, שלא נדבר על רכב שעומד בשמש ביום לוהט. במכונית שחלונותיה פתוחים, כאשר הטמפרטורה החיצונית ההתחלתית 26 מעלות, עולה הטמפרטורה הפנימית ב-11 מעלות בתוך עשר דקות ומגיעה מהר מאוד לרמה קטלנית. במילים פשוטות, כל דקה שעוברת, המעלות עולות ומתחילות לשרוף את הילד השוהה בתוכה".

בארגון מבטיחים כי בתוך שבועות ספורים ימלאו את הארץ בערכות פריצה מקצועיות אשר יחולקו למתנדבים שיעברו הכשרה. 

.

גם סמנכ"ל הארגון, לייזי שטרן מתייחס לצורך הדחוף בזמינות הערכות:
"לא פעם קרה שלאחר שעלתה קריאה במוקד החירום על ילד נעול ברכב, מתנדב שלנו, ששהה סמוך למקום, דיווח על יציאה, כאשר תוך כדי נסיעה הוא מבקש כי נשאיר את הקריאה פתוחה כי אין ברשותו ערכת פריצה. את האמת, נחמץ לי הלב כשאני קורא הודעה כזו. המשמעות הישירה היא שיש מצב שהילד לא ישרוד רק בגלל כמה עשרות שקלים שהיו חסרים לנו על מנת שנוכל לרכוש ערכה כזו ולחלקה למתנדב בארגון". 

"בימים הקרובים עם ישראל ייחשף לקמפיין ענק שיעלה במדיות השונות",מוסיף מנכ"ל הארגון, ישראל אלמסי.
"ממש ברגעים אלו אנחנו סוגרים פינות אחרונות ובתוך כמה שעות יעלה הקמפיין לאוויר, שאגב, כל המבצע הזה הולך לקחת כמה שעות בשיטת הכל או כלום אני מזמין את הציבור לעקוב אחרי הקמפיין ובעיקר להיענות לקריאה החשובה".

.

נציין, כי ישנן דרכים שונות ומגוונות שיכולות למנוע מראש שכחת ילדים ברכב, החל מטריקים שונים
כמו הנחת מפתח הבית בסמוך לכסא הילד מאחור, דרך תזכורות בפלאפון וכלה ביישומונים שונים שקיימים כיום בחנות האפליקציות של חברת גוגל.

ארגון ידידים הנו ארגון ייחודי, המעניק ״עזרה ראשונה שאינה רפואית״ בדרכים ובבתים 24 שעות ביממה, למעט שבת וחג.

תחת הגדרה זו מספק הארגון סיוע בשלל תחומים, ביניהם: סיוע בפנצ'ר, התנעת רכבים, מילוי מים / שמן / דלק, בכבישים מהירים ואף בפתיחת רכבים נעולים באמצעות ציוד מקצועי וללא כל נזק.

בנוסף, מתנדבי ידידים מבצעים חילוצי שטח לרכבים שהתחפרו, מסייעים בפתיחת דלתות בתים שנטרקו ועוברים הכשרות מקצועיות לחילוץ לכודים ממעליות תקועות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה