מפלגת 'ישראל ביתנו' הודיעה על תמיכתה באיתמר שמעוני לראשות עיריית אשקלוןיומיים בלבד לאחר ההכרזה הדרמטית של הרב יצחק ברדא על תמיכתו באיתמר שמעוני לראשות עיריית אשקלון,

יומיים בלבד לאחר ההכרזה הדרמטית של הרב יצחק ברדא על תמיכתו באיתמר שמעוני לראשות עיריית אשקלון, שמעוני מקבל חיזוק גם מהציבור הרוסי - נציג מפלגת 'ישראל ביתנו' באשקלון, אלכס סולטנוביץ': "גם הציבור שלנו רוצה שינוי"

פחות מ-48 שעות לאחר ההכרזה של הרב יצחק ברדא, נשיא תנועת 'אחדות בתכלית', על החלטתם לתמוך באיתמר שמעוני לראשות העיר אשקלון, נחתה לפני מספר שעות פצצה פוליטית חדשה: מפלגת 'ישראל ביתנו', שנציגה באשקלון הוא חבר המועצה, אלכס סולטנוביץ', הודיעה אף היא שתתמוך בשמעוני לראשות העיר. עבור ראש העירייה, בני וקנין, מדובר במהלומה פוליטית של ממש, כיוון שלאורך כל הקדנציה האחרונה סולטנוביץ' היה אחד משותפיו הבכירים לקואליציה. וקנין היה משוכנע ששותפות זו תימשך גם לקראת הבחירות הקרובות.

[caption id="attachment_17334" align="alignright" width="300"]אלכס סלטנוביץ אלכס סלטנוביץ[/caption]

בשבועות האחרונים התנהל משא ומתן חשאי בין שמעוני לראשי מפלגת 'ישראל ביתנו', אביגדור ליברמן וסגנית שר הפנים, פאינה קירשנבאום ונציגי המפלגה באשקלון, חברי המועצה אלכס סולטנוביץ ובוריס מנור, העומדים בראש רשימת 'אשקלון ביתנו'.

שמעוני, שביקש לתת ברשימה שלו ייצוג גם למגזר הרוסי, שוחח עם סולטנוביץ' על אפשרות של שיתוף פעולה פוליטי עמו בבחירות הקרובות. שמעוני אף הודיע ליו"ר 'אשקלון ביתנו' כי הוא מעוניין למנות אותו לסגן ראש העירייה במידה וייבחר, על מנת לאפשר לציבור העולים ייצוג הולם בעירייה. ביום ד' השבוע, בתום משא ומתן ממושך, הסכימו השניים על המתווה המשותף עליו סוכם בימים האחרונים, ומכאן הייתה קצרה הדרך לחתימה על ההסכם הערב.

סולטנוביץ', שחצה את הקווים, נשמע היום מרוצה מאוד מהמהלך הפוליטי המפתיע. "עבדתי עם בני וקנין במשך חמש שנים, ויש לי הערכה כלפיו", אמר סולטנוביץ'. "אצלנו מקובל שאחרי שלוחצים יד, שומרים על נאמנות, ולכן היינו חברי מועצה נאמנים במשך חמש שנים. הנאמנות הזאת לפעמים עלתה לנו בדברים שנאלצנו לעשות בניגוד לצו המצפון שלנו, אבל הנאמנות עמדה בראש מעייננו.

"בתום חמש שנים עם בני וקנין. נפגשנו עם האוכלוסייה שאנחנו מייצגים, כדי לשמוע, לקראת הבחירות, מה התחושות שלהם. התחלנו לשמוע נטייה חזקה של אנשים שאומרים שהם לא מרוצים, שהם רוצים שינוי, שהם מצפים מאיתנו להוביל את השינוי. שמענו את הדברים, והבאנו אותם בפני ראשי המפלגה. המפלגה, כמובן, גם עשתה כל מיני סקרים, כדי לבדוק את הסיכויים, ואז החלטנו יחד שהמועמד שהכי מתאים לנו להצטרף אליו הוא איתמר שמעוני. אני חושב שהוא איש שראוי מאוד לקבל את הצ'אנס להוביל את העיר ואנחנו מאמינים שהוא גם בעל הסיכויים הגדולים ביותר להיבחר לראשות העיר".

[caption id="attachment_16179" align="alignright" width="300"]איתמר שמעוני - הסכם עוקף וקנין איתמר שמעוני - הסכם עוקף וקנין[/caption]

בבחירות המוניציפאליות הקודמות, ב-2008, השיגה תנועת 'אשקלון ביתנו' שני מנדטים, וכעת מאמין סולטנוביץ' שהיא רק תגדיל את כוחה. "אחרי חמש שנים של עשייה מאוד רצינית, אני יכול להגיד בבטחה שאנחנו הסיעה הכי חזקה בקרב הציבור הרוסי באשקלון", אומר סולטנוביץ'. "גם הידיעה שבמידה ואנצח בבחירות אהיה סגן ראש העיר, תחזק אותנו. אני מאמין שנגיע להישג מרשים בבחירות הקרובות ועוד נפתיע את כולם".

איתמר שמעוני, שקיבל חיזוק משמעותי שני בתוך יומיים, אמר השבוע כי הוא לא מתכוון לנוח על זרי הדפנה. "אני שמח מאוד על התמיכה לה זכיתי ממפלגה כל-כך משמעותית בזירה הפוליטית בישראל כמו 'ישראל ביתנו', ושמח גם על הדרך המשותפת אליה אנחנו יוצאים היום עם תנועת 'אשקלון ביתנו', בראשות אלכס סולטנוביץ ובוריס מנור'", אמר שמעוני. "אני מאוד מעריך את היכולות של אלכס, ואין לי ספק שהוא יוכל לתרום הרבה מאוד לעיר לצידי כסגן ראש העירייה. ככל שהימים חולפים, אני מרגיש שיותר ויותר תושבים מבינים את החשיבות ההיסטורית של הבחירות הקרובות, שיכולות לשנות את העיר מן הקצה אל הקצה. אנחנו מתכוונים לעבוד קשה מאוד כדי לעשות את המהלך הזה, שיוביל את אשקלון לעתיד טוב יותר".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה