כתב אישום: כבאי בכיבוי אש באשקלון לקח שוחד של אלפי שקלים תמורת מתן אישורים להפעלת גני ילדים באשדודפרקליטות מחוז דרום, באמצעות עו"ד שולי רוטשילד, הגישה לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד כבאי

פרקליטות מחוז דרום, באמצעות עו"ד שולי רוטשילד, הגישה לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד כבאי באיגוד ערים באזור אשקלון, רוברט פאר, שערך, ללא סמכות, בדיקות כיבוי אש בגני ילדים באשדוד על מנת לבדוק עמידתם בדרישות לצורך מתן אישור להפעלת גן ולקח שוחד בסך אלפי שקלים כדי לזרז טיפול בעניין. כתב האישום מייחס לנאשם עבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים וסחיטה באיומים. כמו כן הוגש כתב אישום לבית משפט השלום בב"ש נגד בעליה של חברה למכירת ציוד כבאות אש, מנשה אגסי, שבה עבד רוברט פאר כשכיר, בגין ביצוע שתי עבירות של סיוע למרמה והפרת אמונים.

על פי עבודות כתב האישום, הגיעו הנאשמים במספר הזדמנויות לגני ילדים באשדוד, פאר הציג עצמו בפני בעלות הגנים כקצין בתחנת כיבוי אש אשקלון שהגיע מתוקף תפקידו לערוך בדיקה לצורך קבלת אישור כיבוי אש, פעולה שידע שאינה בסמכותו ושאינה במסגרת תפקידו ככבאי, ואמר שביכולתו לעזור להן לזרז את קבלת האישור. הנאשם פעל לקידום מכירת ציוד כיבוי אש של חברה בבעלותו של מנשה, שכאמור עבד בה כשכיר, כל זה תמורת אלפי שקלים שדרש מבעלות הגנים. השיטה פעלה כך: לאחר שהגיעו הנאשמים במספר הזדמנויות לגני ילדים, הודיע רוברט פאר בתום הבדיקה, לבעלות גני הילדים, שעל מנת לקבל את אישור כיבוי אש, עליהן להתקין מערכת גלאי עשן בגן. הנאשם מסר להן שעלות התקנתה היא בסך עשרות אלפי שקלים והבטיח לדאוג לקבלת האישור, מבלי שיצטרכו להתקין את המערכת, כאמור תמורת תשלום של אלפי שקלים. כמו כן איים פאר, כי בלי התשלום לא יקבלו את האישור, ובלי עזרתו יסתבכו. לאחר שהמתלוננות מסרו את הכסף, הגיע הנאשם לגן ומסר לידיהן את האישור. הפרשה נחשפה בתכנית "כלבוטק". כתב האישום כנגד מנשה אגסי שותף לפרשיה הוגש לבית משפט השלום במסגרת הסדר טיעון שנערך בין הצדדים טרם הגשתו לבית המשפט. יצוין כי ביחס למנשה אגסי, מדובר בשני מקרים בהם הגיע יחד עם רוברט לגני הילדים, בעוד שרוברט הגיע לעוד שני גנים לבד, בלי מנשה. לפי הסדר הטיעון, יתבקש בית המשפט להשית על אגסי עונש של 6 חודשי מאסר בפועל וקנס.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה