ניצחון לבי"ס "מדעים" באולימפיאדת "אשכולות חשיבה"ביה"ס למדעים באשקלון זכה השנה בפעם השנייה ברציפות בתחרות המחוזית של תוכנית "אשכולות חשיבה" והעפיל

נבחרת אשכולות חשיבה 2013

ביה"ס למדעים באשקלון זכה השנה בפעם השנייה ברציפות בתחרות המחוזית של תוכנית "אשכולות חשיבה" והעפיל לשלב הגמר הארצי

התוכנית "אשכולות חשיבה" מהווה מפעל חינוכי, שמתקיים זו השנה ה- 16 ובו משתתפים עשרות אלפי תלמידים בכיתות ה'-ו' מרחבי הארץ. אירועי האולימפיאדה מתקיימים בשיתוף עם תכנית קרן קרב למעורבות בחינוך. סדרת האליפויות הספורטיביות מתחילה בקבוצות הלימוד של אשכולות חשיבה בבתי ספר וממשיכה באירועים מחוזיים וארציים. תוכנית זו עוסקת בפיתוח של מיומנויות חשיבה ולימוד כישורי חיים באמצעות משחקי קופסא. למעשה, תוכנית זו עודדה אותנו השנה לעזוב את משחקי המחשב ולחזור וליהנות ממשחקי הקופסא. בתחרות נמדדים לא רק כישרונותיהם של התלמידים לחשיבה ממוקדת ומעמיקה במשחק, אלא גם ערכים של כבוד לזולת, יחס המכבד את היריב, משחק הוגן ואווירה חיובית לאורך כל שלבי התחרות. במהלך השנה השתתפו תלמידי ביה"ס מדעים בתכנית לפיתוח מיומנויות חשיבה של קבוצת "אשכולות חשיבה".

השנה נערכה התחרות בקרית מלאכי בהשתתפותם של תלמידי הנבחרת מבית הספר "מדעים": ניר יוסף, עידן מימון, רואי סעדון ואיתמר ארד אשר התמודדו השנה במשחקים אבאלון, אוקטי, דמקה וקורידור. נציג הנבחרת מביה"ס מסר: "הייתה זו תחרות מאתגרת. שיחקנו מול שחקנים ממש טובים אשר חלקם אף ניצחו בתחרויות ארציות קודמות. זה כמובן נתן  לכולנו הרגשה של התרוממות רוח והרבה, הרבה  סיפוק. תודה רבה למנהלת ביה"ס  הגב' גילה בן אלישע ,סגניתה רחלי ימין וכל צוות ביה"ס אשר עודדו, תמכו והאמינו בנו לאורך כל הדרך".

רק שתי הנבחרות הראשונות אשר קיבלו את הניקוד הגבוה ביותר בתחרות המחוזית העפילו השנה לשלב הגמר. נבחרת ביה"ס מדעים הגיעה למקום השני והעלתה את העיר אשקלון על מפת הניצחונות . "לא לחינם טען אריסטו כי "מהותה של התבונה איננה רק בידיעה, אלא גם ביישום הידיעה במעשים", זוהי גם תמצית מהותה של התוכנית בבית ספרנו", מסרו השבוע מביה"ס.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה