ניתוח חלוקת המנדטים הצפויה במערכת הבחירות הקרובה24 רשימות מתמודדות על 23 מנדטים למועצת העיר הבאה. לאן ילכו 19 מנדטים? היכן המנדטים הפנויים? כמה לפי

24 רשימות מתמודדות על 23 מנדטים למועצת העיר הבאה. לאן ילכו 19 מנדטים? היכן המנדטים הפנויים? כמה לפי הערכתנו רשימות לא יעברו את אחוז החסימה? איך יתפלגו הקולות?

ש"ס + אגודת ישראל + אחדות בתכלית + הבית היהודי = 6 סגורים  עם אופציה ל 7 מנדטים

במועצה מכהנים 3 סיעות מסורתיות/ דתיות שמחזיקים ב- 6 מנדטים. סיעה משותפת לש"ס ומפד"ל   ( הבית היהודי) שהפעם התפצלו, אגודת ישראל ואחדות ישראל- 2 מנדטים לכל אחת).

נראה כי בבחירות הקרובות ישמור הגוש המסורתי על כוחו ואף צפוי להגדיל את כוחו במנדט אחד, כאשר סיעת אחדות בתכלית צפויה להגדיל את כוחה לאור החיבור בין הרשימות של אחדות ישראל ותכלית ( הרשימה של יורם שפר).

המפלגות המזוהות עם עולי חבר העמים = 4 מנדטים סגורים במועצה היוצאת  ישנם 3 סיעות של עולים שמחזיקה ב 5 מנדטים  ( אשקלון ביתנו  וצדק חברתי 2 מנדטים לכל אחת  ואשקלון המתחדשת- מנדט אחד). לאור הפיצול בסיעות צדק חברתי  שהיא תוצר של חיבור פוליטי בשנת 2008 של סיעת אשקלון א' של סגנית ראש העיר גב' סופה ביילין ושל סיעת אקצנט בראשות אלכס חרוביץ' ( בראש הרשימה החדשה יעמוד חבר המועצה לשעבר איציק ארמן שאחד קבוצה של עולים וותיקים תחת סיעה חדשה " אחים אנחנו" ) נראה כי כל רשימה שמתמודד בנפרד תגרד את אחוז החסימה כך גם חבר המועצה יורי זמויישיק שמתמודד גם לראשות העיר וגם למועצת העיר ברשימת "אשקלון המתחדשת". סיעת אשקלון ביתנו צפויה לשמור על כוחה ( 2 מנדטים). מפלגת השלטון - 2 מנדטים עם אופציה ל 3. המפלגה שראש העיר בני וקנין עומד בראשה, אשקלון  בתנופה, נהנית מעוצמה שלטונית ומעצם כך שלראש העיר הנוכחי סיכוי טוב להמשיך ולכהן בתפקידו קדנציה נוספת. זכות זו מעניקה אוטומטית 2 מנדטים כפתיחה עם אופציה למנדט 3. הטוענת לכתר = 2 מנדט סגור אופציה ל 3. סיעת "אשקלון תנצח" בראשות איתמר שמעוני הטוען לכתר עם סיכוי טוב לזכות בבחירות לראשות העיר, בגלל האופוזיציה החזקה ובגלל גודל התקציבי הפרסום יכולה לנצח את הבחירות ואף לקחת את המנדט השלישי.

ליכוד  = מנדט סגור אופציה ל 2.

בעניין ליכוד יש הרבה מה לומר, אך דבר אחד ברור מדובר על סיעה מפולגת שחלק מחבריה פרשו ממנה ( פרוספר וקנין) ומתמודדות באופן עצמאי למועצה. גם חלק מפעיליה וחבריה עוזרים לסיעות האחרות. על כן בבחירות של 2008 בו זכתה תנועת הליכוד במנדט בגלל הסכם עודפים עם רשימת הצעירים והייתה קרובה יותר לקבל מנדט בודד.

גוש צעירים = 3 סגור עם אופציה ל- 4 מנדטים. בבחירות האחרונות התמודדה סיעת רצ בראשות אורן שני שהתפלגה מאז לשלושה חלקים, סיעת "עיר אחת", "דור העתיד" "תפנית לאשקלון" בנוסף הצטרף למירוץ סיעת "צעירי אשקלון" בראשות משה אטיאס. לפי הערכתנו רק כ- 2 מפלגות יכנסו למועצה  ואולי עם יתרחש נס גם 3 בכל מקרה סה"כ הסיעות לא יעברו את 4 המנדטים.

לאחר שחסמנו 19 -21  מנדטים, נותרו 2 - 4  מנדטים פנויים לשאר הרשימות.

 בדרך כלל רשימה של גואטה המאוחדת עם מפלגת העבודה מקבל מנדט, כך גם רשימת הגמלאים שהתמודדה בעבר וצפויה לקבל מנדט, גם המתמודדים האחרים לראשות העיר ישנו סיכוי טוב להיכנס למועצה  סיעת "גלים" של מלול סביר להניח שתכנס למועצה יחד עם אבי עייש שהפעם נותן דגש גם על הרשימה למועצה.

כלומר מתוך 24 מפלגות שיתמודדו כ-12 יכנסו למועצה מה שמותיר כ-12 סיעות מחוץ למועצה.

כדי לא לפגוע בתחרות החופשית ובמורל של הרשימות הרבות, לא נעלה כאן את הערכתנו מי מבין המפלגות החדשות יכנסו לרשימה היוקרתית הזאת, מי יישארו מחוץ למשחק ומי יהוו את הפתעת הבחירות 2013.

[highlight bgcolor="#FFFF00"]כמה קולות דרושים כדי להיכנס למועצה?[/highlight]

סה"כ בעלי זכותה הצבעה באשקלון הם 104000 מצביעים, בבחירות הקודמות הצביעו 47.5% לפי הערכתנו הפעם הבחירות "יותר חמות" ולכן אחוז ההצבעה יעמוד על  כ-55%.

לפי ההערכה הפעם יצביעו  57 אלף מצביעים שיתחלקו ל 23 מקומות במועצה. כלומר כ-2500 מצביעים לפי החוק כדי לעבור את אחזו החסימה צריכים כ-75% מסה"כ החילוק לפי המקומות כלומר למנדט הראשון דרושים כ 1870 מצביעים. למנדט השני בגלל המפלגות שלא יעברו את אחוז החסימה והסכמי עודפים  דרוש פחות קולות שהם בערך עוד 1400 קולות. למנדט השני לפי הערכתנו דרושים כ-3200.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה