פארק הייטק חדש באשקלון, מציאות או דמיון?פארק הייטק באשקלון זה מציאות או חלום? הבוקר הוציאה דוברות עיריית אשקלון הדמיה של הפארק המתוכנן,

הדמייה איזור הייטק חדש

פארק הייטק באשקלון זה מציאות או חלום? הבוקר הוציאה דוברות עיריית אשקלון הדמיה של הפארק המתוכנן, האם הפארק שנמצא על שולחן ועדות הבניה  כבר 15 שנה יוקם מיד אחרי הבחירות או שזה עוד הבטחה שלא תמומש?

לפי ההודעה, הפארק שיוקם באזור התעשייה הצפוני עתיד לכלול מתחמי מסחר, משרדים, תעשיות מחקר ופיתוח, מסעדות וחנויות.  בכך תושלם שדרת הכניסה הראשית לעיר עם השתלבות מערכת כבישים ארציים, מסילות ברזל ותחנת רכבת. חזונו ותוכניתו של ראש העיר בני וקנין יוצאת לפועל. וקנין ""במציאות של שלום יוכל לשמש המתחם המתוכנן אזור סחר בינלאומי חשוב במרחב הדרומי, בין מדינת ישראל לבין שכנותיה הדרומיות, מצרים והרשות הפלסטינית. וגם ייצור אלפי מקומות עבודה". 

התוכנית להקמת פארק הייטק חדש באשקלון מכשירה את השטחים הסמוכים לכניסה הצפונית לעיר אשקלון, להקמה של אזור תעשיות נקיות, תעשיות מחקר ופיתוח, משרדים ומסחר לצד מרכז עירוני לתנועה, נוסעים וחניה (מתנ"ח) שיכלול תחנת רכבת, תחנת אוטובוסים ושירותי הסעה ציבוריים נוספים. התפקיד המיוחד של המתחם במערך האורבני כשער כניסה חדש לעיר מחייב רמת תכנון וביצוע גבוהים בהתאם לדרישות עיריית אשקלון ולשביעות רצונה. השטחים המתוכננים יחולקו למתחמים שונים שיכללו אזור משולב מסחר, משרדים, תעשיות מו"פ, מלונאות, תעשיות נקיות, מסעדות וחנויות. כמו כן, יבוצע במקום פיתוח סביבתי, גינון, מתקני ספורט ונופש פתוחים.

ראש העיר בני וקנין אומר כי "פרוייקט זה ייצור אלפי מקומות עבודה ואנו החלנו בהרצת התוכניות.  הרחבת אזור התעשייה הצפוני של אשקלון תהווה עם השלמתה שער כניסה ראשי לעיר. אל כניסה זו מגיעה מערכת כבישים ארציים וכן מסילות הברזל ותחנת הרכבת". אומר וקנין "במציאות של שלום יוכל לשמש המתחם המתוכנן אזור סחר בינלאומי חשוב במרחב הדרומי, בין מדינת ישראל לבין שכנותיה הדרומיות, מצרים והרשות הפלסטינית".

התוכנית ממוקמת בחלק הצפון מזרחי של אזור התעשייה העירוני הקיים והיא מבוססת על חיבור אזור התעשייה למערכות הדרכים העירוניות הקיימות, ולמערכות הדרכים ומסילת הברזל הארציות. החיבור למערכת הדרכים הארצית תתבצע דרך חיבור אל כביש מס' 4 המהווה עורק תנועה ארצי ראשי מצפון לדרום ולדרך מס' 3, המהווה ציר תנועה חשוב ממזרח למערב, באמצעות מחלף המתוכנן ע"י מע"צ, המתואם עם התוכנית המוצעת. במסגרת התוכנית הוקצה שטח להקמת מרכז תנועה נוסעים וחניה עירוני שיכלול תחנת רכבת ותחנה להעלאת והורדת נוסעים ראשית, כל זאת בתאום עם רכבת ישראל.

"התוכנית" אומר וקנין "מבוססת על יצירת שדרת כניסה ראשית לעיר, החוצה את הפרויקט ממזרח למערב ומצטלבת בדרכי רוחב המקשרות אותה אל מרכז וצפון העיר, כל זאת בתיאום עם תוכנית האב העירונית המוצעת. משני צדי השדרה יפותחו רצועות של שטחים פתוחים המלווים בבינוי בעל אופי חדיש ומקורי. כדי למנוע מצב שבו דרכי הגישה ואזורי השירות יופנו לשדרה הראשית לכל אורכה, תוכננו דרכי גישה מקבילות בעורף המגרשים".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה