איתמר שמעוני "מועצת בובות"מועצת העיר אשקלון התכנסה ביום רביעי לישיבתה החודשית, שמעוני העלה שתי הצעות לסדר הנועדו להקל על

מועצת העיר אשקלון התכנסה ביום רביעי לישיבתה החודשית, שמעוני העלה שתי הצעות לסדר הנועדו להקל על העסקים המקומיים: הצעה להקצות 10 מליון שקלים לקרן להלוואת לעסקים קטנים והצעה להנחה של 50 אחוז על אגרות השילוט, הצעותיו של שמעוני  נדחו ע"י המועצה. בין חילופי הדברים התיח  שמעוני בחברי  המועצה שמתפקדים  "כמועצת  בובות"  אימרה שהובילה לוויכוח סוער בין שמעוני לגלאם.

רה"ע בני וקנין נעדר מישיבת המועצה לאחר שטס לכנס בארה"ב, היעדרות רה"ע  הובילה ככל הנראה  לזלזול במשמעת הקואליציות, חלק גדול מחברי המועצה  בחרו לא  להגיע, הישיבה  החלה באיחור של חצי שעה מכיוון שלא היה את מספר  החברים מינימלי של 11 חברים לפתיחת הישיבה. בפתח הישיבה ביקש שמעוני להקצות ל10 מליון שקלים לקרן להלוואות לעסקים קטנים דרך מט"י אשקלון, רמי גואטה הממונה על מט"י ענה שאין צורך בכספים נוספים לשם מתן הלוואות מאחר שישנם מספיק קרנות שנותנות דרך מט"י את ההלוואות ורק השנה ניתנו הלוואות  בסה"כ  13 מליון שקלים לטובת עסקים באשקלון. הצעתו השנייה של שמעוני, מתן הנחות של 50 אחוז על אגרת השילוט, במהלך הדיון בנושא כינה שמעוני את חברי המועצה "מועצת בובות" (דקה 03:00)  חבר המועצה תומר גלאם   שחש זלזול בפועלו עקב האימרה של שמעוני לא הבליג  והחל ויכוח סוער ורועם בין השניים  דקה (05:00). תומר גלאם הגיב לשמעוני "מתי שחברים שלך שאתה שולח לי לעזור להם אני עוזר להם ידי ביד", שמעוני בתגובה "אל תשקר לא שלחתי אף אחד כדי שתעזור לו",  גלאם בתגובה "האחרון שמשקר זה תומר גלאם, מה אתה עשתה חוץ מלכתוב בעיתונים", שמעוני בתגובה אתה פופוליסט. המשנה לרה"ע שבתאי צור שניהל את הישיבה הקריא את תשובת העירייה לדרישת שמעוני למתן הנחה נוספת באגרת השילוט   "בעלי העסקים באשקלון משלמים אגרות נמוכות במיוחד על השילוט בין 179 ל 500 שקלים מקסימום, רק לפני מספר חודשים ועדה בראשות גלאם סיימה את עבודתה, אין באפשרות העירייה לתת הנחה נוספת". אורן שני דרש שתהיה נציגות לאופיזיציה בכל ועדה או  דירקטוריון במיוחד בחברה הכלכלית לאשקלון. שמעוני הוסיף לא יתכן שבישיבה של חברים יתקבלו החלטות כמו בניית עירייה ב 240 מליון שקלים אי אפשר לקבל החלטות בלי לשמוע דעה אחרת.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה