היסטוריה באשקלון: החל שדרוג מגדלאתמול נרשמה התרגשות במדרחוב באשקלון עם תחילת העבודות לשדרוג מגדל והפיכתו למרכז מסחרי שוקק חיים. ראש

אתמול נרשמה התרגשות במדרחוב באשקלון עם תחילת העבודות לשדרוג מגדל והפיכתו למרכז מסחרי שוקק חיים. ראש העיר, בני וקנין: "הראייה היא קדימה. לאחר סיום העבודות ייראה המדרחוב כפנינה יפה בעיר"

השכונה העתיקה באשקלון מחדשת פניה: אתמול החלו העבודות להפיכת מגדל למרכז מסחרי תוסס ושוקק חיים שיכיל גם מגורים. הפרויקט, אשר מבוצע ע"י החברה הכלכלית לאשקלון, יכלול את הפיכת הרחוב המרכזי במגדל לרחוב משולב עם מיתון תנועה ושדרוג התשתיות הפיזיות ברחוב. כמו כן, יבוצע שדרוג של החזיתות ברחוב, מגדלבשיתוף בעלי החנויות, במטרה להעניק קונספט זהה לרחוב כולו. במקביל, תבוצע הסדרה של החניונים במגדל, כדי להתגבר על מצוקת החנייה במקום וכן יוקמו עוגנים מושכי קהל, כמו הגן בבוטני שיכיל מגוון של אלפי סוגים של צמחים, מרכז מבקרים מתקדם באזור החאן ומבנים עתיקים שישוקמו. לאורך הרחוב הראשי במגדל ימוקמו אלמנטים, אשר יספרו את סיפורו ההיסטורי של המקום, והמטיילים יחושו כי הם נעים על פני ציר הזמן. במסגרת הפרויקט יוצאו לפועל תוכניות למאות יחידות דיור במגדל, הן למגורים והן למעונות סטודנטים - מהלך שיסייע למקום להוות מרכז חי ותוסס גם בשעות הערב. תקציב הפרויקט הינו כ-150 מיליון שקל והוא מבוצע בשיתוף פעולה מלא עם הסוחרים במגדל. הפרויקט ישדרג את המרחב הציבורי במגדל בפרט ובאשקלון בכלל, ויביא להגברת הפעילות התיירותית - הן בקרב מבקרים מהארץ והן מצד תיירים מחו"ל.

ראש העיר, בני וקנין: "היסטוריה באשקלון. אתמול חנכתי את תחילת עבודות השיפוץ והשדרוג של מדרחוב מגדל הישן ומאוד התרגשתי. עבורי זו סגירת מעגל . פגשתי במדרחוב סוחרים מרוצים מאוד למרות אי הנוחות שתגרם בזמן העבודות. אבל הראייה היא קדימה לאחר סיום העבודות ייראה המדרחוב כפנינה יפה בעיר".

לצד האופטימיות של הסוחרים רבים מהסוחרים תוהים על העיתוי לפני פסח, ר בעל עסק במדרחוב אומר "חג הפסח זו התקופה הכי חזקה מבחינת המכירות, אני מברך על היוזמה של השיפוץ אבל היה אפשר להמתין אחרי חג הפסח".
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה