פוענח הירי בצומת גבעתי אשר גם לבהלה באשקלון לפני כחודשלפני כשלושה שבועות, ביום שלישי 2.7 בשעת צהריים , נורו מספר יריות לעבר רכב שנסע בצומת גבעתי ,כביש 35

לפני כשלושה שבועות, ביום שלישי 2.7 בשעת צהריים , נורו מספר יריות לעבר רכב שנסע בצומת גבעתי ,כביש 35 . מיד עם קבלת הדיווח במוקד 100 של המשטרה זרמו למקום כוחות גדולים של משטרה ממרחב לכיש בפיקודו של מפקד המרחב נצ"מ יורם סופר .

שלושת נוסעי הרכב נפגעו מהירי , ומהמקום נסעו הישר לבית החולים ברזילי , משם דווח למשטרה על הגעתם של שלושה פצועי ירי : שניים במצב קל ואחד בינוני.

שלושה מהחשודים הם תושבי אשדוד והחשוד הרביעי הוא תושב רחובות, הרקע למעשה הוא סכסוך בין עבריינים.

רכבבמשטרה הבינו מיד כי שלושת הפצועים בברזילי קשורים לאירוע הירי בצומת ברזילי,. במקביל דווח על ידי שני שוטרים מיחידת הפרשים בצפון כי חלפו במקום בעת אירוע הירי , השוטרים נהלו מרדף אחר היורה שעלה על רכב מילוט .

על פי עובדות כתב האישום, ניסו הנאשמים לרצוח את בני שלמה. כעולה מכתב האישום, מדובר בניסיון התנקשות אשר תוכנן מבעוד מועד ובקפידה, ובוצע בנחישות ובקור רוח. הנאשמים ביררו את נתיב נסיעתו של הקרבן, את סוג הרכב בו הוא נוסע, את מידת המיגון של הרכב, את לוחות הזמנים שלו, ולאור המידע שאספו בחרו את צומת גבעתי כמקום ביצוע ההתנקשות. הנאשמים אף מדדו את משך המילוט מהמקום הנבחר, ותכננו בקפידה את נתיב ההימלטות.

הנאשמים הצטיידו מראש בכל הדרוש לביצוע הרצח, כולל כיסויי פנים, כפפות, רובים וקטנוע גנוב למילוט מנקודת הירי. הם נפגשו ערב לפני האירוע בבית מלון באשדוד, ושהו בו יחדיו עד לבוקר יום האירוע.

בתאריך 02/07/13, המתינו הנאשמים לבני שלמה, בצומת גבעתי. מרדכי דיין המתין בצומת כשהוא רעול פנים, עוטה כפפות ומצויד ברוס"ר 16-Mבעל כוונת טלסקופית. מיכאל בן שמעון המתין במרחק כ- 50 מטרים ממנו, כשהוא רעול פנים, עוטה כפפות ורוכב על קטנוע גנוב, ובמרחק 200 מטרים מהם המתין להם ניסים כהן ברכב מילוט השייך לאסף לביא.

שלמה בנימין הגיע לצומת גבעתי כשהוא נוהג ברכב ממוגן ירי באופן חלקי, ויחד עימו שני מאבטחים. מרדכי דהן ירה עליהם 25 כדורים מרובה ה- 16-M, וכתוצאה מכך נפצעו כל יושבי הרכב, אך לבסוף הצליחו להימלט.

בהערכת מצב שקיים מפקד המחוז ניצב יורם הלוי , הוחלט כי החקירה למרות מורכבותה ומאפייני המעורבים תשאר במחוז הדרומי , ותנוהל בימ"ר לכיש בפיקוד סנ"צ שמעון פורטל. ניצב הלוי הינחה לרכז את מירב ומיטב המאמצים היכולות והאמצעים כדי להביא למעצר של החשודים . "מדובר באירוע חמור שאין לו מקום במחוזותנו למען ביטחון הציבור חובה עלינו להביא את המבצעים מאחורי סורג ובריח מוקדם ככול שניתן " הדגיש הלוי .

החקירה התמקדה במישור החקירתי והמודיעני , כבר באותו ערב , הגיע למשרדי הימ"ר צעיר, שהינו אחד מארבעת החשודים, הוא שאל מבן משפחתו את רכב המילוט, ומשזה נתפס , והשוטרים הגיעו אל בעליו , מיהר החשוד למשרדי הימ"ר וסיפר כי שאל את הרכב ממבן משפחה ,  אך זה נגנב לו והוא הגיע להגיש תלונה . כמובן שהכחיש כול קשר לאירוע הירי או למקום.

החוקרים המשיכו בפעילות חקירה קדחתנית במהלכה הצליחו להתחקות אחר זהות שלושת החשודים במעורבות באירוע הירי . השלושה כך הבינו החוקרים נמלטו לצפון. בלשי ימ"ר לכיש בסיוע יחידות המחוז נערכו למעצר השלושה . ב- 4.7 , יומיים לאחר ניסיון החיסול ,  בשעת צהריים , עשו שלושת החשודים את דרכם לקברי צדיקים , כשהגיעו עם מונית לפקוד את קברו של הרב שמעון בר יוחאי, קבלו את פניהם בלשי ימ"ר לכיש . השלושה נעצרו והובלו לחדר החקירות שם שמרו על זכות השתיקה. לאחר סיום חקירה וגבוש תשתית ראייתית כנגד ארבעת החשודים , הועבר התיק לפרקליטות לצורך הגשת כתב אישום. ביום חמישי האחרון הגישה הפרקליטות הצהרת תובע. ומחר יום שני תגיש כתב אישום עם בקשה למעצר עד תום ההליכים בגין ניסיון רצח , וקשירת קשר לביצוע פשע .

מפקד המרחב נצ"מ יורם סופר ציין כי " נחישותם ומקצועיותם של השוטרים וחתירתם למגע איפשרה להביא למעצרם של החשודים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה