מאה ימים לבחירות: תוצאות משאל מי לפי דעתך ראש העיר הבא של אשקלון?הספירה לאחור החלה, עוד 100 ימים נותרו לבחירות לראשות העיר ולמועצת העיר אשקלון , עוקבי הפייסבוק של

בוחרת קטן

הספירה לאחור החלה, עוד 100 ימים נותרו לבחירות לראשות העיר ולמועצת העיר אשקלון , עוקבי הפייסבוק של אתר אשקלונט החליטו שלפי דעתם  איתמר שמעוני ראש העיר הבא של אשקלון עם 43% אחוזי תמיכה.

המשאל הגדול והמקיף ביותר שנערך באשקלון נערך ע"י אשקלונט  עם למעלה מ-800 הצבעות שונות  באמצעות הפייסבוק  ולמעלה 25.000  צפיות במשאל. החלטנו לערוך את המשאל באמצעות הפייסבוק מהסיבה שכמעט ובלתי אפשרי לזייף את התוצאות וכל פרופיל  בפייסבוק יכול להצביע רק פעם אחת בלבד!! בנוסף אי אפשר לקנות "לייקים" מזוייפים למשאל מכיוון שיש צורך ללחוץ שתי פעמים כדי להצביע, פעם אחת כדי להיכנס לדף הפייסבוק של האתר  ופעם שנייה כדי להצביע, מנגנון זה מונע אפשרות של  הצבעות קנויות מחו"ל . בניגוד לסקרים שנעשים באמצעות הטלפון בו משתתפי הסקר הינם  אנונימיים  במשאל  דרך הפייסבוק ניתן לצפות בבחירה של כל מי שהשתתף בסקר . בתקופת הסקר שנמשך כעשרה ימים  התווספו לדף הפייסבוק של האתר רק כ-200 חברים, מספר לא חריג ביחס לתקופת הקיץ , נתון המצביע שלא היה במשאל  זיופים בקנה מידה גדול אם בכלל. יש לציין שלקבוצות שונות באוכלוסיה החשיפה לאתר מוגבלת . לדוגמה קבוצות דתיים - חרדים, עולים חדשים , אנשים מבוגרים וגולשים אשקלונים שלא חברים בדף הפייסבוק של האתר, כך שיש לקחת את התוצאות הסקר בערבון מוגבל, אך ללא ספק המשאל ומספר המשתתפים שבחרו לענות  מראה את המגמה הכללית. מי שהפתיעה במשאל היא המתמודדת שהכריזה רק באחרונה על הצטרפותה למירוץ גב'לאה מלול עם 24% אחוזי תמיכה, נתון שנותן לה את הכוח להכריע מי היה ראש העיר הבא של אשקלון. מי שאכזב הוא ראש העיר המכהן בני וקנין רק עם 26% אחוזי תמיכה, יש להדגיש שרק לפני כשבוע החל וקנין את מערכת הבחירות לעומת שמעוני שמאז ההפסד לבחירות לראשות העיר לפני כחמש שנים כבר יום למחרת ההפסד  החל לעבוד לקראת הבחירות הקרבות. תרחישים אפשריים  לאור תוצאות המשאל  שילוב של אבי עייש (7%) ולאה מלול (24%)  יכול לגרור לדחוק את בני וקנין כבר בסיבוב הראשון, במקרה ובסיבוב הראשון שמעוני יקבל פחות מ 40% ובני וקנין יעביר את התמיכה לאבי עייש ולאה מלול  במקרה כזה יש סיכוי טוב שלאה מלול יכולה להיות ראש העיר הבאה של אשקלון. איחוד  של אבי עייש (7%) ובני וקנין (26%)  לפי תוצאות המשאל לא יכולה להועיל בלי הצטרפותה של לאה מלול (24%)  רק שילוב של שלושתם יכול לנצח את שמעוני (43%). לפי תוצאות המשאל אם איתמר שמעוני (43%)  מצטרף אליו את לאה מלול (24%) הוא ראש העיר הבא של אשקלון בוודאות. עוד תרחיש אפשרי אבי עייש (7%) מצטרף לאיתמר שמעוני (43% ) ובני וקנין (26%)  ללאה מלול במקרה כזה התוצאה היא 50% אחוז לכל צד והמאבק צמוד על חודו של קול.  מה שבטוח המשאל או הסקר הכי טוב ומדויק  הוא  ב-10\22 בקלפי.

משאל

 
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה