משרד הבריאות בביקורת בבתי הספר היסודיים באשקלון - ממצאים חמוריםממצאים חמורים הנוגעים לבריאות ובטיחות  ילדי בתי הספר באשקלון, בבדיקה שערך משרד הבריאות בבית הספר

ממצאים חמורים הנוגעים לבריאות ובטיחות  ילדי בתי הספר באשקלון, בבדיקה שערך משרד הבריאות בבית הספר היסודיים  באשקלון מתוך 19 בתי הספר שנבדקו  בכולם נמצאו ליקויים בתחזוקת המבנה ובכולם גם לא נמצאו אמצעי היגיינה מינימליים בשירותים (סבון, נייר טואלט), האוכל של ההזנה במרבית בתי הספר מונחים  במסדרונות.

בדוח מפורט שהוציא בשבוע שעבר לשכת הבריאות המחוזית במשרד הבריאות המופנה למר משה ינאי - מנהל מחלקת החינוך בעיריית אשקלון עם העתקים לרה"ע בני וקנין, גורמים בתי ספר אשקלוןבמשרד החינוך, פרופסור רוני גמזו - מנכל משרד הבריאות, ועד ההורים המרכזי ועוד.. מתריע המשרד על ממצאים קשים מאוד בתחום ההיגיינה, והתחזוקה בבתי הספר באשקלון.

בדוח נאמר

"בשבועות האחרונים נערכו ביקורת ב- 19 בתי ספר ברחבי העיר אשקלון המשמים כ-7500 תלמידים.

לצערי הרב התוצאות היו מאכזבות ביותר!!!

בכל 19 בתי הספר לא נמצאו אמצעי הגיינה מינימליים כגון נייר טואלט, סבון ומגבות ניר, מיותר לציין חשיבותם של אמצעי ההיגיינה במניעת העברת מחלות.

ב - 13 מתוך 19 בתי הספר המתקנים הסניטריים אינם עומדים בתקן, יתרה מזאת, מתוך הקיימים חלק שבורים, מנותקים ו\או שאינם תקינים, דבר היוצר עומס בלתי סביר על המתקנים הקיימים ומעלה את רמת הסיכון לציבור התלמידים.

בכל 19 בתי הספר נמצאו ליקויים בתחזוקת המבנה.

מתוך 12 בתי הספר שבהם יש הזנה, נמצאו 10 אשר אינן מקפידים על תנאי קבלה והגשה נאותים למזון (הנחת המזון בצמוד לתאי השירותים עד להגשתו וכד').

כל הליקויים שפורטו לעיל עלולים לפגוע באופן ישר בבריאות אלפי הילדים המבקרים ב- 19 מוסדות חינוך אלו, אשר אתם אמונים על תחזוקתם."

להלן ציטוטים מהדוח:

בית ספר יסודי "עוזיאל":

הריצפה שבורה ברוב המקומות, חדרי שירותים מוצפים בממי ביוב, לא נמצאו אמצעים לשמירת היגיינה אישית, מקלט אחד מוצף במי גשמים, נמצאו ירוקת ועובש בקירות החיצוניים של כל הבניינים.

בית ספר יסודי "נוף ים א":

חסר סדר ונקיון ברוב הכיתות, תקרת ברוב הכיתות פגומה עקב רטיבות, לוחות תקרה שבורים ונורות תאורה אינן תקינות. לא נמצאו אמצעים להיגיינה אישית. ועוד..

בית ספר יסודי ממ"ד "אור החיים":

כל המשקופים שבורים, רוב נורות תאורה בכיתות שרופות או לא תקינות, חדרי השירותים: משקופים חלודים, חלק מהאסלות שבורות ולא תקינות, לא נמצאו אמצעי היגיינה אישיים, חדר אחות: מצב פיזי ירוד, הזנה האוכל מוחזק על ריצפה בחצר בשל של בית הספר מהגעתו עד הגשתו.

תקציר תגובת יו"ר ועד ההורים העירונית אביבית סימני: לפני כחודשיים קיבלנו דו"ח שטחי המציג בעיות ב-19 בתי ספר בעיר, ללא שמות בתי הספר והליקויים שבהם. לאחר קבלת הדו"ח השטחי בוצעה פנייה של יו"ר ועד ההורים לנציגת משרד הבריאות, בפגישה נמסרו תמונות ודווחו על  מספר ליקויים חמורים שהועברו לידיעת סמנכ"ל החינוך ינאי לטיפול מיידי מול מנהלים, אבות הבית ומחלקת אחזקה בעירייה. אך רק לפני כיומיים בלבד התקבלו לידי הדוחות המלאים,  ועד ההורים יפנה לגורמים הרלוונטים ויעשה כל שביכולתו להגן על בריאותם של התלמידים.

מעיריית אשקלון לא נמסרה תגובה

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה