שנת הלימודים באשקלון נפתחה כסידרה26,000 תלמידים החלו היום את שנת הלימודים החדשה באשקלון שנפתחה ללא תקלות. ראש העיר, בני וקנין, ליווה

26,000 תלמידים החלו היום את שנת הלימודים החדשה באשקלון שנפתחה ללא תקלות. ראש העיר, בני וקנין, ליווה את התלמידים כמו בכל שנה בדרכם ליום הראשון בבית הספר. בתוך כך, לאחר עמל רב, נפתח בית הספר החדש "רמת כרמים" בברנע עם שבע כיתות חדשות "עבורי זה יום מרגש לחנוך את בית ספר כרמים החדש"

שנת הלימודים באשקלון נפתחה כסידרה: ראש העיר, בני וקנין, החל את סיורו בבית הספר ממ"ד ברנע, שם ליווה תלמידים במעבר חציה והסביר להם את חשיבות תלמידיםהזהירות בדרכים. לסיור התלוו גם ממלא מקום ראש העיר, שלמה כהן, המשנה לראש העיר, שבתאי צור, סגנית ראש העיר, סופיה ביילין ואנשי מערכת החינוך בעירייה. ראש העיר בירך התלמידים בברכת שנת לימודים מוצלחת. התלמידים קיבלו את ראש העיר בטקס מרשים. וקנין: ״מברך את כל התלמידים באשקלון ומברך את אגף החינוך שעמל והכין את בתי הספר ואת כל מערכת החינוך לפתיחה של השנה ללא תקלות וללא בעיות״. לאחר מכן ביקר ראש העיר בגן תלתן בברנע משם עבר לבית ספר "כרמים" החדש שנפתח השנה עם 7 כיתות א'. וקנין: "אין דבר מרגש ומשמח יותר מלפתוח בית ספר חדש. עמלנו יום ולילה לפתוח את בית ספר כרמים ואני מברך את הצוות של בית הספר וצוות העירייה שעשו הכל לפתוח בזמן את בית הספר״. לאחר מכן ביקר ראש העיר בבית ספר נוף ים ב'. לסיכום אמר ראש העיר: "אני שמח לראות תלמידים שמחים עם הרבה שמחת חיים ולראות שהכל תקין וברוך השם שנת הלימודים נפתחה ללא תקלות״.

בתוך כך, עשו את דרכם לבתי הספר והגנים 26,000 תלמידים ברחבי העיר. ל-1,650 מהם, שעולים לכיתה א', תהיה זו הפעם הראשונה. יחד יבלו כולם את שנת הלימודים ב-32 בתי ספר יסודיים, 13 בתי ספר מקיפים, 137 גנים עירוניים ו-50 גנים מוכרים שאינם רשמיים. בנוסף, ייפתחו השנה גם כ – 100 צהרונים לטובת

[caption id="attachment_29504" align="alignright" width="300"]תלמידי בית ספר רמבם תלמידי בית ספר רמבם[/caption]

ההורים העובדים שייתנו מענה לילדים עד השעה 16:00 ואפילו עד 17:00 כל זה בתשלום סמלי ותוך התחשבות במדדי השתכרות. ב​ימים אלו מסתיימת בנייתן של 15 כיתות גן אשר עתידות להיפתח בשנה הקרבה ו-7 כיתות גן שכעת נמצאות בהליכי בנייה. בנוסף, נחנך בית ספר יסודי חדש "רמת כרמים" בשכונת ברנע, אשר ייפתח עבור תלמידי כיתות  א'-ו'. מדובר בבית ספר צומח, כלומר, הכיתות ייפתחו במקביל להתקדמות התלמידים. בשלב ראשון ייפתחו 4 כיתות א' ו-3 כיתות ב' ובהמשך ייפתחו כיתות נוספות.

פרויקטים נוספים שיקבלו חיזוק השנה הם: תקשוב - כל בתי הספר התיכוניים בעיר יתוקשבו, כך שלכל מורה יהיה מחשב ובכל כיתה יהיו מסך, מקרן ולוחות חכמים. בנוסף השנה, מערכת החינוך באשקלון משתתפת בפיילוט עם 4 בתי ספר שיעברו ללמוד באמצעות מחשבים קטנים שבהם יהיו כל ספרי הלימוד. פרויקט נוסף הוא: "בגרות 100" לשם כך תעניק עיריית אשקלון שעות תגבור במקצועות שונים כדוגמת מתמטיקה, אנגלית ואזרחות לקבוצות של לא יותר מ-15 ילדים ולרוב אף נמוך יותר. חלק מההצלחה באחוזי הזכאות לבוגרים ניתן לייחס לשעות התגבור האלה שלטובתן מקצה העירייה סכומים רבים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה