חייל אשקלוני בן 23, במספר הזדמנויות היכה את אמו, סחט ממנה כספים והצית את ביתם המשותףפרקליטות מחוז דרום, באמצעות עורכת הדין טל אדיר כהן, הגישה היום (ה) לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום

פרקליטות מחוז דרום, באמצעות עורכת הדין טל אדיר כהן, הגישה היום (ה) לבית משפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד חייל צה"ל בן 23 בן העדה האתיופית, תושב אשקלון, שבמספר הזדמנויות היכה את אמו, איים עליה, סחט ממנה כספים והצית את ביתם המשותף.

חוסר בכיבוד הורים,  בכתב התביעה מתוארים ארבעה אישומים חמורים המתארים בפירוט את מסכת ההתעללות  שעבר על בני משפחת החייל.

באישום הראשון

לפני כשלושה שבועות  בתאריך 20/11/12, בבית, פנה החייל אל האם מספר פעמים וביקש ממנה לתת לו כסף. האמא נתנה לנאשם 300 ₪ והוא יצא מהבית. לאחר זמן מה שב הנאשם אל הבית ושוב ביקש מהמתלוננת לתת לו כסף. האם אמרה לנאשם שנתנה לו מה שהיה לה, ושאין לה עוד כסף. בתגובה, הנאשם החל להתפרע בבית, לקחת צלחת מהמטבח והשליכה לעבר המזנון בסלון. כתוצאה מכך נשברה הזכוכית של המזנון.  החיל  ניגש אל האם ותקף אותה בכך שבעט בבטנה, כל זאת כדי להניעה לתת לו כסף.  כתוצאה מהבעיטה שבעט בה הנאשם סבלה המתלוננת מכאב בבטנה. כוחות משטרה שהוזעקו למקום עצרו את החייל ובעת שיחרורו ניתן לו צו הרחקה מהבית שאותו הפר  מספר ימים אחרי שחרורו. בשני אישומים נוספים, מפורט  את "אהבתו" של החייל להצית את בית אמו לאיים ולסחוט כספים שבוע אחרי התקיפה הראשונה  הנאשם פנה אל האם תוך הפרת צו הרחקה וביקש ממנה כסף. האם אמרה לנאשם שאם זה קצת כסף היא תיתן לו, אך אם זה הרבה – אין לה. בתגובה, החייל איים על האם בכך שצעק עליה שאם לא תיתן לו כסף – הוא ישרוף את הבית. האם  אמרה לנאשם שהיא תרד למטה לחנות על מנת לפרוט כסף. האם  יצאה מהבית, ובזמן זה, הנאשם לקח ארגזי קרטון ובתוכם בגדים, הכניס אותם לחדר המקלחת והעלה אותם באש באמצעות מצת. האם חזרה הביתה וראתה עשן ואת חדר המקלחת מפויח. המתלוננת שאלה את הנאשם מי עשה את זה? והחייל  השיב לה כי הוא עשה זאת. החייל , נכנס שוב לחדר המקלחת, ובאמצעות המצת, הצית את ארגזי הקרטון והבגדים שנשארו. כתוצאה מההצתה נגרם נזק רב לחדר האמבטיה והוא כוסה בפיח. שבוע אחרי  ביקש שוב החייל כסף מאמו,  האם אמרה לחייל  שיש לה רק 50 ₪. החייל אמר לאם שזה לא מספיק לו והוא רוצה 2000 ₪. אחר כך, תקף את האם בכך שבעט ברגלה, וזאת בכוונה להניעה לתת לו את הכסף.  החייל החל לאסוף בגדים, לקח תרסיס של חומר הדברה והחל לרסס בבית, בכוונה להצית אש ולשרוף את הבית. אחר כך, באמצעות מצת, החייל הצית אש בספת הסלון, והבעיר ארגז קרטון שהיה במטבח, הפיל את מכשיר הטלוויזיה האם אשר ראתה את האש דולקת צעקה לנאשם: "חכה, חכה, אני אביא לך כסף", ברחה מהבית בבכי והזעיקה את המשטרה. האם כתוצאה מניסיונות ההצתה והאלימות ברחה מהבית לבית הוריה. באישום הרביעי  מאשימה הפרקליטות שבעקבות מעצרו שמתואר באישום הראשון הוצא נגד החייל צו הרחקה שאותו היפר כאשר חזר לבית אמו והצית את הבית. הפרקליטות מאשימה את החייל, בהצתה, סחיטה באיומים, סחיטה באיומים, היזק בזדון, הפרת הוראה חוקית. וביקשה לעצור את החייל עד גמר ההליכים נגדו.  
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה