כ-2,000 איש הגיעו להרמת כוסית שערך איתמר שמעוני לרגל השנה החדשהבין הנוכחים תושבים ותיקים וחדשים, נציגי הדור הצעיר, יוצאי חבר העמים, יוצאי העדה האתיופית, דמויות

בין הנוכחים תושבים ותיקים וחדשים, נציגי הדור הצעיר, יוצאי חבר העמים, יוצאי העדה האתיופית, דמויות מפתח בעיר, אנשי עסקים, תקשורת וחברי מועצה - שמעוני: "הבחירות הבאות יהיו לא רק על העתיד שלנו, הבחירות הבאות יהיו על העתיד של הילדים שלנו, ואם אנחנו רוצים לתת לילדים שלנו הרבה יותר מכפי שאנחנו מקבלים מהעיר הזו, הגיע הזמן לקום ולעשות מעשה"

מפגן תמיכה חסר תקדים באיתמר שמעוני, המתמודד לראשות עיריית אשקלון: למעלה מ-2,000 מתושבי אשקלון, ותיקים, חדשים, צעירים, יוצאי מחבר העמים, יוצאי העדה האתיופית, דמויות מפתח בעיר, אנשי עסקים, תקשורת וחברי מועצה, התייצבו ביום ד' שעבר באולמי 'רפאלי' שבקניון לב אשקלון, להרים כוסית יחד עם איתמר שמעוני, לרגל השנה החדשה. החל משעות הערב המוקדמות התייצבו מאות מתושבי העיר באולם, ובתוך זמן קצר התמלא האולם מפה לפה בכ-2,000 משתתפים שהגיעו לחגוג עמו את השנה החדשה במהלך הערב.

ראשון הדוברים באירוע היה הרב יעקב אברג'ל שנשא דברי תורה וברכה בפני הנוכחים לרגל השנה החדשה, אחריו עלה לשאת דבריםאזמראו סהלו, העומד בראש רשימת יוצאי אתיופיה 'מבט עתידי'. אזמארו הביע תמיכה איתמר שמעוניפומבית בשם בני העדה באיתמר שמעוני והודיע כי יחד עם חבריו לרשימה יפעל להבטיח את בחירתו של איתמר שמעוני לראשות עיריית אשקלון. דברים דומים נשמעו באותו ערב גם מפיו של גרגורי גלר, נציג יוצאי חבר העמים.  גם חברי המועצה, תומר גלאם ויורם שפר, לקחו חלק באירוע על אף העובדה שטרם הכריזו פומבית על תמיכתם במי מהמועמדים לראשות העיר.

אחריהם עלתה לשאת דברים ד"ר כרמלה סרנגה, אשת חינוך ותיקה, שהביעה תמיכה פומבית באיתמר שמעוני ובתוכנית החינוך שהגה. ד"ר סרנגה ציינה כי תוכנית החינוך של שמעוני צפויה לחולל מהפכה של ממש במערכת החינוך בעיר וכי אין לה צל של ספק שהיא אכן תצא לפועל".

אחריה עלה לשאת דברים תנ"צ בדימוס אפי מור, מספר 2 ברשימתו של שמעוני, שסיפר על ההיכרות עם איתמר בחודשים האחרונים שקדמו להחלטתו להיכנס לפוליטיקה: "עד לפני כמה חודשים לא ממש הכרתי את איתמר שמעוני. כמובן ששמעתי על פעילותו הציבורית ואפילו קיימנו שיחה או שתיים בנושאים מקצועיים ערב הבחירות הקודמות, אז הוא התמודד לראשונה על ראשות עיריית אשקלון ואני שימשתי כמפקד מרחב לכיש. מאז, לא היה ביננו קשר. אני סיימתי את תפקידי במרחב לכיש, וגם כמפקד משטרת ההגירה, סגרתי כמעט ארבעה עשורים של פעילות עניפה במשטרה, בתפקידי פיקוד בכירים ומגוונים, וכבר תכננתי איך תיראה הפרישה שלי לחיים האזרחיים. התוכניות שלי היו ברורות: הרבה זמן איכות עם המשפחה, ובעיקר עם הנכדים, קצת חופשות בארץ ובחו"ל, ובעיקר להוריד את הרגל מהגז, לשחרר לחץ, לקחת את הדברים, כמו שאומרים אצלנו, באיזי. אבל אז בא מישהו ושיבש לי את כל התוכניות, אתם בוודאי מכירים אותו, הוא נמצא כאן איתנו הערב, קוראים לו איתמר שמעוני.

"לפני מספר חודשים צלצל הטלפון שלי, על הצג הופיע מספר שאני לא מכיר. עניתי. זה היה איתמר. בשיחה מאוד מפתיעה הוא ביקש להיפגש איתי, אמר לי שאולי את תקופת ההתגייסות שלי סיימתי, אבל יש עוד משימה שחשוב שאתגייס אליה, וכדאי שניפגש.

"הבהרתי לו שאני לא בקטע, שסגרתי את פרק העבודה בחיי, אבל מי שמכיר את איתמר מקרוב יודע שכשהוא רוצה משהו, שום דבר לא יעזור.

"אז נפגשתי איתו. פגישה גררה פגישה, אחריה היו עוד כמה פגישות, ועוד לא הספקתי להבין איפה אני נמצא, וכבר מצאתי את עצמי יושב לצידו במסיבת עיתונאים, כמספר 2 ברשימה שלו. ככה זה כשעובדים בקצב של איתמר.

"במהלך החודשים הללו, בהם קיימנו שיחות ארוכות, למדתי להכיר את איתמר מקרוב. אני יכול לומר לכם שכיום, אחרי שצברתי הרבה מאוד שעות איתמר, יש לאשקלון מנהיג.

"איתמר הצליח לכבוש אותי. הוא גרם לי לשנות את תוכניות הפרישה שלי והכניס אותי במלוא מובן המילה לפעילות הציבורית והפוליטית בעיר, ואני נשאב אל תוך העשייה הזו, שומע את החזון שלו, מתלווה אליו לחוגי בית, רואה את האהדה העצומה בציבור, אם החום והאהבה שהוא מקבל ברחוב ומבין שאני בר מזל.

"אני בר מזל על שנפל בחלקי להיות שותף למהפך שאשקלון עומדת בפניו, אני בר מזל על שהכרתי את איתמר, אני בר מזל על שאני חלק מקבוצה גדלה והולכת של אנשים שהחליטו שהם רוצים לחיות בעיר טובה יותר.

"ההיכרות בינינו מניבה הרבה מאוד תועלות לעיר אשקלון ולתושבי אשקלון. כמי שנושא הביטחון קרוב לליבו, גיבשתי יחד עם איתמר את תוכנית הביטחון שלנו, תוכנית שתיתן מענה לחיזוק הביטחון האישי של תושבי אשקלון. יחד איתכם אשקלון תנצח, בזכותם איתמר ינצח", סיכם מור.

גם ריימן פולט, מי ששימש בבחירות הקודמות כמספר 2 ברשימתו של איתמר שמעוני, ובאחרונה הודיע על תמיכה מחודשת בו, נשא דברים בפני הקהל: "כאיש עסקים אני יכול לומר לכם דבר חשוב: מצוקת התעסוקה באשקלון היא לא גזירה משמיים. מצוקת התעסוקה נובעת מתפיסה מוטעית וחוסר שימת דגש על היתרונות שיש לעיר אשקלון. במילים אחרות, אם קברניטי העיר מחליטים, אם קברניטי העיר רוצים, אשקלון יכולה להפוך מעיר עם אחוזי אבטלה גבוהים לעיר שוקקת פעילות עסקית, ואת זה אני אומר לכם באחריות.

"יש לנו חוף ים באורך 13 ק"מ כמעט כמו בתל-אביב. ואני מכיר מישהו וגם אתם מכירים והוא יושב כאן - שהפך את חוף ימה של ת"א-יפו למרכז בילוי ותעסוקה לאלפי אנשים. אז איתמר, בוא נעשה את זה גם כאן. בוא ניקח את היתרון היחסי הזה שיש לעיר אשקלון וננצל אותו לתועלת תושבי אשקלון, בוא נבנה את העיר לקליטת תיירות פנים ותיירות חוץ, נפתח את הפארק הלאומי השומם, נספר לתיירי העולם את סיפורה של אשקלון הקדומה והכנענית, נריץ טיילת מחוף הפארק ועד החוף הצפוני - טיילת שוקקת בתי מלון ומסעדות, בוא ונעשה דברים שכבר עשית! רק שכאן נעשה את זה באהבה כי כאן נולדנו".

אחריהם עלה לשאת דברים כוכב הערב, איתמר שמעוני, שהודה לאלפי הנוכחים על שטרחו והגיעו להרים עמו כוסית לרגל השנה החדשה. בנאום כתוב שנשא בפני הנוכחים שב והדגיש שמעוני את הצורך שהוא חש בשינוי באשקלון, ואת הכמיהה של התושבים לשלטון חדש בעיר. "אני נוסע בעיר", פתח שמעוני את דבריו, "מציץ מחלון הרכב ורואה את מרפסות הבתים מלאות בשלטים 'אשקלון תנצח'. אני נוסע מאחורי מכוניות בכביש, ורואה אנשים שרוצים שאשקלון תחשב מסלול מחדש. אני מגיע לחוגי בית ורואה את הברק בעיניים של התושבים, את הכמיהה, את הרצון העז לקחת את העתיד שלנו בידיים וליצור לעצמנו, במו ידינו, עיר אחרת, עיר שטוב יותר לחיות בה. הגיע הזמן לבשר להנהגת העירייה הנוכחית - אין שלטון מלוכה באשקלון וגם לא יהיה. 25 שנים הן די והותר. הגיע הזמן שתקשיבו לרחשי הציבור, הגיע הזמן שתפנו את המקום ותלכו הביתה!

"אנחנו יודעים לעשות את העבודה טוב יותר מכם, אנחנו יודעים לנהל טוב יותר מכם, אנחנו מביאים איתנו ניסיון עשיר יותר, ואנחנו מביאים איתנו גם אהבה, תקווה, ובעיקר נשמה.

העירייה שלנו לא תהיה מגדל שן, העירייה שלנו לא תהיה מבצר בפני התושבים. העירייה שלנו תהיה עירייה שדלתה תהיה פתוחה בפני כל תושב, אוזנה תהיה קשובה ועינייה יהיו מאירות. לכל פנייה, לכל בקשה, קטנה כגדולה.

"הזמנים השתנו, אבל בעיריית אשקלון הזמן עצר מלכת. גם באשקלון הזמן עצר מלכת. חוץ מפרחים, פסלים וכיכרות, אין כלום. אין מערכת חינוך שאפשר להיות גאים בה, אין עבודה, רכבות מובילות מידי יום עשרות אלפי תושבים מאשקלון לעבודה במרכז הארץ, כי האמת היא שאין מה לעשות כאן.

"אשקלון הפכה בהנהגת העירייה הנוכחית לבית המלון הגדול בארץ. באים רק כדי לישון כאן. אין דאגה אמיתית לפרט, התושבים לא רואים בעירייה כתובת לפניות, הם רואים בה מסחטה של ארנונה. הם משלמים ומשלמים, אבל תמורה הם לא מקבלים.

"תושבי ברנע הולכים על שבילי חול במקום מדרכות, רושמים את ילדיהם לבתי ספר שעדיין לא נבנו, מצטופפים בגני שעשועים, תקועים בפקקים, ולא מאמינים שזה מה שהם מקבלים בתמורה למה שהם משלמים.

"תושבי השכונות הוותיקות - גבעת ציון, שמשון, רמת אשכול, נווה דקלים, כוכב הצפון, הסיטי, רואים את השדרות המרכזיות הירוקות, מלאות בפרחים, פסלים נוצצים, ומשוכנעים שהם חיים בעיר אחרת. כשהם מגיעים הביתה המציאות טופחת להם על הפנים – הם חוזרים לחצר האחורית של אשקלון, לעזובה ולהזנחה.

"מי שמטפח כיכרות ומזניח את השכונות, צריך ללכת הביתה! מי ששותל פרחים ושוכח את התושבים, חייב ללכת הביתה! מי שנזכר בנו רק לפני בחירות, לא יקבל את הקול שלנו ביום הבחירות. אשקלון רוצה הנהגה צעירה! אשקלון רוצה הנהגה חדשה! אשקלון רוצה הנהגה עם חזון! אשקלון רוצה שינוי! אשקלון רוצה לנצח - ואשקלון בהנהגתי תנצח!", הבטיח שמעוני.

"אני בא למערכת הבחירות הזו עם תוכניות מגירה מוכנות, בכל התחומים. בתחום החינוך- נגדיל משמעותית את תקציב החינוך, מערכת החינוך באשקלון תהיה מהמובילות בארץ, נפעל לביטול חטיבות הביניים וניאבק על כל תלמיד. בתחום התעסוקה - ניצור אלפי מקומות עבודה חדשים בעיר, נוריד את אחוז האבטלה אל מתחת לממוצע הארצי, נקים פארק תעשייה ופארק היי-טק, ניתן תמריצים למפעלים חדשים ונחזק את הקיימים, נפתח מקומות עבודה לאורך רצועת החוף. נטפל גם בסוגיית הביטחון האישי - ניאבק באלימות ביד קשה, נגביר את האכיפה ואת נוכחות אנשי הביטחון והחוק ונחזק את הביטחון האישי. בתחום התחבורה - נכין תוכנית מקיפה לטיפול בעומסי התנועה ובמצוקת החנייה בעיר.

נשקיע משאבים בשכונות הוותיקות, ונקדם את הפיתוח בשכונות החדשות. נשים את אשקלון על מפת התיירות, נפתח רצועת חוף אטרקטיבית, נהפוך את הפארק הלאומי לאטרקציה תיירותית בקנה מידה בינלאומי. נעצור את בריחת הצעירים מהעיר, נציע להם לימודים, תעסוקה, מגורים ומקומות בילוי איכותיים. נגרום לכך שישתקעו באשקלון ויראו בה את עתידם.

"אני מתייחס לבחירות הקרובות במונחים היסטוריים, אבל על מנת לחולל את המהפכה הזו באשקלון, אני זקוק לקול שלכם, של בני המשפחה שלכם, של השכנים שלכם, חברים לעבודה, וכל מי שלדעתכם יכול להירתם ולהיות חלק מהתהליך ההיסטורי הזה. אם תדעו להביא את האנשים האלה לקלפי ולשים שם את הפתק הנכון, הפתק שלי, אני מאמין שבבחירות הבאות נביא בשורה של ממש לתושבי אשקלון.

"הבחירות הבאות יהיו לא רק על העתיד שלנו, הבחירות הבאות יהיו על העתיד של הילדים שלנו, ואם אנחנו רוצים לתת לילדים שלנו הרבה יותר מכפי שאנחנו מקבלים מהעיר הזו, הגיע הזמן לקום ולעשות מעשה", סיכם שמעוני וברך את הנוכחים בברכת שנה טובה, ובעוד שנים טובות רבות אחרות שיבואו אחריה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה