כ-1,000 איש הגיעו להרמת כוסית שערך בני וקנין לרגל השנה החדשהטקס הרמת כוסית לשנה החדשה של ראש העיר בני וקנין נערך במוצאי שבת באולמי "המלך שלמה" . כאלף איש ואישה

טקס הרמת כוסית לשנה החדשה של ראש העיר בני וקנין נערך במוצאי שבת באולמי "המלך שלמה" . כאלף איש ואישה הגיעו ועטפו את ראש העיר בחום ואהבה. ראש העיר לשעבר אלי דיין: "בני הוא הבנאי של אשקלון. הוא ההורדוס"

"החלטתי להקדיש את חיי למען אשקלון", אמר במוצאי שבת ראש העיר בני וקנין בטקס הרמת כוסית לשנה החדשה, אליו הגיעו כאלף מתושבי אשקלון.

באולם "שלמה המלך", שהיה גדוש מפה לפה, הסתובב ראש העיר, לחץ ידיים, זכה לחיבוקים, ברכות ויחס חם ומחבק.

את הערב פתחו בברכות הרבנים יעקב אביטן, מנחם ליברמן, אריה סולומון וקייס הקייסים אביהו עזריה. בהמשך נשאו דברים סגנית ראש העיר סופה ביילין, שאיחלה שנה טובה לנוכחים ובהצלחה לראש העיר בני וקנין, ושני ראשי הערים לשעבר אלי דיין ורוני מהצרי.

אלי דיין: "ראש השנה הוא גם יום הזיכרון ולכן אני רוצה להזכיר לכם כמה דברים. אשקלון בתנופה היא עובדה. בני הוא הבנאי של אשקלון, הוא ההורדוס. 40 אלף עולים קלטה העיר, ממדינות חבר העמים, אתיופיה, צרפת, בני וקנין כנסאנגליה וארגנטינה ולשמחתנו כולם נקלטו יפה בחברה האשקלונית. תזכרו דבר אחד – מעולם לא הייתה שביתה בעיריית אשקלון. בעוד שעיריות רבות בארץ עברו משברים פיננסיים, עובדי עיריית אשקלון תמיד קיבלו את שכרם בזמן, וכך גם הספקים. העירייה בראשותו של בני זכתה בפרסי ניהול רבים כולל פרס קפלן היוקרתי. ובאשר לחינוך – מדברים על חינוך, יש סיסמאות נבובות ודיבורי סרק ויש מנגד מעשים ועובדות. אשקלון הייתה העיר הראשונה, שהחליטה לקלוט את כל ילדי טרום חובה וזה שנים רבות לפני שהממשלה החליטה על כך. אשקלון בנתה מעל 150 גני ילדים וגייסה תרומות מאנגליה, קנדה, ארה"ב כדי שלא יהיה אף ילד שבגלל בעיה פיננסית לא יוכל ללמוד בגן הילדים בגיל הרך, כי זהו הגיל החשוב ביותר לצמצום פערים חברתיים.

אתם יודעים כמה אני פועל בשכונות העיר ואני פונה לתושבי שמשון בה גדלתי, גבעת ציון בה גדל בני וקנין ורמת אשכול ומזכיר לכם את כל התרומות וההשקעות, שהופנו במיוחד לשכונות הללו. מרכז הטניס, הבריכה העירונית, המתנ"סים הכי יפים, כל אלו נמצאים בשכונות האלו. מאותן השכונות לא היו בעבר סטודנטים, ועכשיו יש לנו אלפי סטודנטים שרבים מהם גדלו בשכונות אלו וכיום הם ממלאים תפקידי מפתח במוסדות שונים באשקלון. הדבר הזה מראה על ההשקעה הגדולה בחינוך ולא הסיסמאות שזורקים אנשים, סיסמאות שאין להן יסוד. "יש לנו עיר יפה, שיש לה שם טוב בארץ ובעולם וכעת צריך להמשיך את התנופה, במיוחד שיש לנו ראש עיר שיש לו את הכישורים המוכחים לכך. את התנופה הזו אסור להפסיק וזאת למען כלל תושבי אשקלון".

ראש העיר לשעבר רוני מהצרי: "באתי להביע הזדהות עם ראש העירייה בני וקנין. אין לי ספק שיש כאלה שכועסים עליו או כאלה שלא מימש את ציפיותיהם, אבל כיום טובת העיר צריכה לעמוד לנגד עיני כולם ולכן לדעתי בני כנסהבחירה הטובה והנכונה ביותר היא בני וקנין לראשות העיר".

בין הנוכחים הרבים באולם נראו גם מ"מ ראש העיר שלמה כהן, חברי המועצה: איתן קסנטיני, יורם שפר, תומר גלאם, רמי גואטה ובוריס מנור. וכן כל הקייסים של העדה האתיופית וראשי תנועת "אור לאשקלון" יניב וובט ומרדכי עזריה. להקת "מחולוהט" בניהולה של לירון דהן, להקת "מור" בניהולה של לילך ברדה והזמרת נטע גונן הנעימו את הערב בקטעים אומנותיים
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה