עלייה באחוז הזכאים לבגרות באשקלוןמשרד החינוך פרסם היום (א)  את דירוג אחוזי הזכאים לבגרות, אחוז התלמידים בעיר שזכאים לתעודת בגרות

משרד החינוך פרסם היום (א)  את דירוג אחוזי הזכאים לבגרות, אחוז התלמידים בעיר שזכאים לתעודת בגרות מהווה נתון חשוב למדידה של מערכת החינוך ואף מקור לגאווה לראשי רשויות במיוחד בשנת בחירות,  טענה מוכרת כי הבחינות הולכות ונעשות קלות יותר  עם השנים, כפי שציין מבקר המדינה בשנת 2008: "במשך שנים ביקשו כל ממלאי התפקידים במשרד החינוך להצביע על שיפורים בהישגי התלמידים, ועל כן שינו בקביעות את מבנה הלימודים והבחינות והקלו על התלמידים". מהנתונים, המתפרסמים עולה כי אחוז הזכאות לבגרות בכל הארץ עלה ב-3 אחוזים בישובים מקבוצת הטיפוח הגבוהה בין תשע"ב לתשע"א, וב-6 אחוזים לעומת תש"ע; בישובים מקבוצת הטיפוח הבינונית עלה האחוז ב-3.7% לעומת תשע"א, וב-6.1% לעומת תש"ע; ובישובים מקבוצת הטיפוח הנמוכה נרשמה נסיקה של 5.1% לעומת תשע"א, ו-5.7% לעומת תש"ע. אשקלון משתייכת לקבוצת הישובים הטיפוח הבינונית  שבהם ממוצע הזכאים לבגרות הוא  בממוצע 64% ואשקלון בהרבה מעל הממוצע  עם  72.5% כלומר מעל 8.5% מעל הממוצע. מהנתונים עולה כי אשקלון חלה עליה בזכאים של כ-2.5%  בשנת תשע"ב לעומת שנת תשע"א. מתוך 1371 תלמידים שסיימו יב 1305 נגשו לבחינות ואלו שעברו בהצלחה את הבחינות 995 תלמידים שהם 72.5%. בשנה שעברה  1404 תלמידים שסיימו יב 1335 נגשו לבחינות ואלו  שעברו בהצלחה את הבחינות 984 תלמידים שהם 70%.

נתון מדאיג:   מספר התלמידים באשקלון שלומדים בתיכונים יורדת עם השנים והשנה סיימו את התיכונים 33 תלמידים פחות משנה שעברה  ופחות 99  מלפני שנתיים. הנתון הגבוהה יחסית בתוצאות הבגרות מציב את אשקלון באחוזים יותר גבוהים מהעיר הסמוכה אשדוד שבא  70% אחוז סיימו עם בגרות אך באשדוד יש לזכור  אחוז החרדים שלא נגשים לבגרות הוא גבוהה מאשקלון. עוד נתון העיר תל אביב כמעט משתווה לאשקלון עם 72.9% אחוז זכאים. אין ספק שנתון גבוהה זה ישמש את הפולטיקאים המקומיים בשנת הבחירות כדי להראות את השיגי מערכת החינוך בעיר.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה