ד"ר ריקי שי פרשה מהמירוץ לראשות העיר; מצטרפת לאיתמר שמעוניד"ר ריקי שי, מייסדת 'בית האישה' באשקלון תקבל את המקום השלישי ברשימתו של שמעוני - ריקי שי: "היו לי

ד"ר ריקי שי, מייסדת 'בית האישה' באשקלון תקבל את המקום השלישי ברשימתו של שמעוני - ריקי שי: "היו לי הצעות מכל המועמדים להצטרף אליהם, אבל בסופו של דבר הייתי צריכה לבחור בטוב שבהם" - שמעוני: " ריקי מעולם לא התפשרה על נושאים בתחום של מעמד האישה, והיה חשוב לי לקחת אישה בדמותה לצמרת הרשימה"

רגע לפני סגירת הרשימות הסופיות המתמודדות בבחירות המוניציפאליות הקרובות, הספיק איתמר שמעוני להעביר עוד מהלך מוצלח ומפתיע: ד"ר ריקי שי החליטה להסיר את מועמדותה לראשות העירייה ולהצטרף לרשימתו של שמעוני, כמספר 3.

המהלך לצירופה של ד"ר שי נרקם במהירות מאחורי הקלעים. שי קיבלה הצעות מכל המועמדים האחרים, אך עד לרגע האחרון התכוונה ללכת עד הסוף עם ההתמודדות לראשות העירייה. ובכל זאת, כאשר הגיעה ההצעה משמעוני, היא הלהיבה אותה יותר מהאחרות והיא נכנסה איתו למשא ומתן מהיר.

כיוון שהמועד האחרון להגשת הרשימות לבחירות היה ביום שני השבוע, השניים ניהלו משא ומתן ישיר ועד מהרה הגיעו להבנות, שהובילו לחתימת ההסכם: ריקי שי במקום השלישי ברשימתו של שמעוני, 'אשקלון תנצח', מיד לאחר שמעוני עצמו ותנ"צ אפי מור.

[caption id="attachment_29788" align="alignright" width="300"]ד"ר ריקי שי חותמת עם איתמר שמעוני ד"ר ריקי שי חותמת עם איתמר שמעוני[/caption]

"היו לי הצעות מכל המועמדים להצטרף אליהם", סיפרה שי לאחר החתימה, "אבל בסופו של דבר הייתי צריכה לבחור בטוב שבהם - ולכן החלטתי ללכת עם איתמר שמעוני. הגעתי להבנה שכדי להצליח, אני צריכה להיות חכמה ולא צודקת. גם אם אני חושבת שיש לי את כל היכולות כדי להיות ראש העיר, אין טעם באגו. עדיף היה לי לעשות מהלך של הצטרפות לשמעוני, כדי לחזק אותו במטרה להחליף את השלטון הקיים. זאת הסיבה שהסכמתי להסיר את המועמדות שלי ולרוץ ברשימה אחרת".

שי, שגולת הכותרת של עשייתה הציבורית בשנים האחרונות בהקמת 'בית האישה' בעיר, אמרה שההצעות מהמועמדים האחרים, מלבד שמעוני, לא הצליחו לשכנע אותה. "מה ששכנע אותי באיתמר זה שהוא מוביל תנועה של מעשים, ולא של דיבורים", מנמקת שי. "העיר אשקלון תקועה כבר כמה שנים טובות, וצריך לחלץ אותה מהמצב הזה. אני מאמינה שבכוחות משותפים, של אנשים שרוצים לראות כאן עיר שהופכת למשגשגת ומתקדמת, אפשר לעשות את זה. מה שקסם לי במיוחד באיתמר שמעוני אלה לא רק היכולות שלו, אלא גם העובדה שהוא טיפוס שמאוד משתף פעולה ונותן ביטוי. הוא לא מחפש את הכבוד ואת ההכרה, והוא מוכן בשמחה לקדם רעיונות של אחרים, אם הם לטובת העיר. אני מאמינה גם שלשמעוני הסיכוי הגדול ביותר לנצח במרוץ לראשות העיר".

בבחירות המוניציפאליות הקודמות התמודדה שי עד הסוף לראשות העירייה, אך לא הצליחה להשיג מנדט למועצה. למעשה, אף רשימה אחרת שהתמודדה לא הצליחה להשיג למעלה משני מנדטים למועצה, ולמרות זאת, שי משוכנעת שהמקום השלישי ברשימתו של שמעוני בבחירות הקרובות הוא מאוד ריאלי. "אני מאמינה שתנועת 'אשקלון תנצח' תשיג שישה מנדטים למועצה", היא אומרת.

ד"ר שי (44) היא אם לארבעה ילדים - ברקת, ספיר, שוהם ונופך. היא נולדה וגדלה בשכונת עתיקות ד' הוותיקה בעיר, וכיום מתגוררת באשכולי פז. היא מחזיקה בשלושה תארים אקדמיים: בחינוך, במינהל החינוך ובפילוסופיה ומדעי ההתנהגות.

פעילותה הציבורית באשקלון לאורך השנים עניפה: הקמת מרכז המאמנים, פעילות באשכול פיס ליזמות עסקית והקמת 'בית האישה'.

איתמר שמעוני בירך על הצטרפותה של שי לרשימה: "אין ספק שלריקי שי יש ניסיון שיכול לעזור לנו בהמשך הדרך. בפעילותה הציבורית בחמש השנים האחרונות, שכללה את הקמת 'בית האישה', הוכיחה ריקי שהיא בעלת יכולות ניהול מצוינות, וזה מה שאנחנו מחפשים אצלנו - אנשים בעלי ניסיון ניהולי, שיוכלו להצעיד את העיר קדימה. ריקי מעולם לא התפשרה על נושאים בתחום של מעמד האישה, והיה חשוב לי לקחת אישה בדמותה לצמרת הרשימה. אני מאמין שלאחר הבחירות, היא תשתלב היטב בהנהגת העירייה ותמשיך לעשות חיל בפעילותה לקידום מעמד האישה בעיר".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה