בעלי חברת אחזקות מהדרום נעצרו בחשד לגנבת חשמל בהיקפים גדולים לפני מספר חודשים  גילו חוקרי יחידת הביטחון הארצית של חברת החשמל  תופעה אשר על פיה חברת אחזקות

 לפני מספר חודשים  גילו חוקרי יחידת הביטחון הארצית של חברת החשמל  תופעה אשר על פיה חברת אחזקות שפועלת בדרום הארץ מבצעת גניבות חשמל  בבניינים רבי-קומות  שבבעלות החברה.

מדובר במקרה חסר תקדים של עשרות מקרי גניבת חשמל שמוערכים בשווים מעל למיליון שקלים שנתגלעו בעשרות דירות בהם מותקנות מערכות מניה כאשר בבדיקות נוספות שביצעו אנשי יחידת הביטחון של חברת החשמל התעורר חשד לגבי  עשרות מקרים נוספים של בתים רבי-קומות עם מונים ישירים שבעזרתם נגנבו כמויות חשמל בהיקפים גדולים ביותר.

[caption id="attachment_29793" align="alignright" width="300"] מונה חשמל[/caption]

רקע: בדרך כלל חברת האחזקות לוקחת על עצמה את תשלום החשמל המשותף בבניין כחלק מהתחשיב של תשלום הקבוע של הדיירים לחברת האחזקה, לפי החשד החברה שיחקה במונים והקטינה את התשלום של אלפי שקלים בחודש לבניין רב קומות בצורה משמעותית ואת ההפרש הכניסו לכיסים.

 יחידת המודיעין והחקירות של חברת החשמל  העבירה את כל חומרי החקירה והמידע המודיעיני לימ"ר לכיש במשטרת ישראל.

בחודשים האחרונים נערכה חקירה סמויה של ימ"ר לכיש בשיתוף פעולה מלא של  יחידת המודיעין והחקירות בחברת החשמל שהובילה לביצוע המעצרים הנוכחיים  אמש (א).

מנהל יחידת הביטחון הארצית של חברת החשמל , אלון הלוי, אומר כי החברה רואה חשיבות רבה בחשיפת מקרי גניבת חשמל שפוגעים הן בחברה והן בלקוחותיה . ההתעסקות הבלתי אחראית במערכות המניה והחשמל של חברת החשמל הובילו בעבר לאירועים מצערים ולפגיעה בנפש ואנו נעשה הכול בכדי למנוע הישנותם של מקרים דומים.

 חברת החשמל בתאום עם המשטרה, הפרקליטות וגורמי אכיפת החוק, תעשה ככל יכולתה כדי למצות את הדין עם כל המעורבים בעבירות חמורות אלה.

בדיון בנערך היום (ב)  נעצרו שלושת החשודים בעליה חברה עד יום שישי, לבקשת פרקליטי החברה הוצא צו איסור פרסום על פרטי החברה.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה